НА ГОРОД І В САД – БЕЗ ХІМІЇ. Хай вам вродить рясно!

0

Серпень у розпалі. В садках і на городах поспішають достигати фрукти й овочі, поспішають і шкідники поласувати свіженьким. Як боротися з ними цієї пори? Сливи і персики можна обприскувати такими біопрепаратними сумішами, які слід змішати в 10-ти літрах води: 150 мл бітоксибациліну, 100 мл лепідоциду і 60 мл актофіту. Ця суміш знищить східну плодожерку, тлю і павутинного кліща. Через 15 днів можна повторити обробіток дерев.
Томати, перці, баклажани теж атакують шкідники – комплекс совок, колорадські жуки. Щоб зберегти рослини від них, слід використовувати таку ж бакову суміш, як і при обробітку слив і персиків, коли шкідники масово з’явились на овочевих грядках.
Потребує захисту й капуста. Її дуже полюбляє міль, совка і капустинна білянка. Для боротьби з ними вам знадобляться 100 мл лепідоциду і 60 мл актофіту. Їх треба змішати теж у 10-ти літрах води і обробити рослини.
Як і люди, рослини й дерева хворіють. Це можна помітити, коли на персику, наприклад, з’являється «кучеряве» листя, сліди мучнистої роси, а на груші -бактеріальний опік чи дірчаста плямовитість, в’януть і засихають молоді пагони на яблуні тощо. В такому разі справитися з ними допоможуть бакові суміші з 100 мл планризу, змішаними зі 100мл триходерміну і 100 мл пентафагу-С. Кожні 10-20 днів триває обробіток, що чергується з баковою сумішшю уже названих препаратів, тільки замість пентафагу-С треба додати 100 мл гаупсину.
Перці, баклажани, огірки, кабачки, гарбузи, дині, моркву, петрушку, сельдерей, салат, шавель, шпинат порятують від сірої гнилі, фітофторозу, кореневої гнилі, чорної ніжки і т.д. такі ж суміші. Тільки врахуйте, що повторно обприскувати городину треба в залежності від розвитку хвороб, але не рідше, як через 10-20 днів.
Цьогорічне тепле літо, зрошувана дощами земля дозволили деяким завзятим городникам посадити ще картоплю «на молоду осінню». Вона ось-ось зацвіте. Що їй може загрожувати? Звичайно, колорадські жуки. Тож бакова суміш із 40 мл актофіту і 150 мл бітоксибациліну, змішаних у 10 л води допоможуть знищити і личинки жука, і його самого. Практично всі вікові групи шкідника будуть знищені.
Тож не лінуйтеся придивлятись до своєї городини, вчасно виявляйте її проблеми і допомагайте їй порадувати вас врожаєм.
Тетяна ЯСИНЕЦЬКА

Додати коментар