ЧЕРГОВА СЕСІЯ РАЙОННОЇ РАДИ

0

20 грудня в актовому залі райдержадміністрації відбулася чергова 32-а сесія Макарівської районної ради VІІ скликання Київської області. Її провів голова районної ради Олександр Гулак разом із заступником голови районної ради Олександром Цисаренком. На засіданні також були присутні в.о. голови райдержадміністрації, депутат райради Ірина Багінська, заступник голови райдержадміністрації Іван Рознай та окремі керівники і працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, сільські та селищні голови.

Нагадаємо, що на позачерговій, тридцять першій сесії було озвучено звернення жителів району, щодо включення до порядку денного наступного засідання районної ради питання про стан злочинності у районі, зокрема крадіжок, та звітності результатів розслідування.

Тож першим на порядку денному було заслухано начальника Макарівського відділення поліції Ірпінського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області Олега Янчинського. Він доповів про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території Макарівського району.

Олег Віталійович зазначив, що за 11 місяців цього року надійшло 7662 заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події. З них 5130 розглянуто згідно із законом України про звернення громадян. По 801 зверненню складено адміністративні протоколи, 561 матеріал передано за належністю до іншого органу поліції, 714 – зареєстровано в єдиний реєстр досудових слідств, 342 провадження вже закрито.

Також Олег Янчинський доповів про комплексну Програму профілактики злочинності на території Макарівського району на 2020–2023 роки.

Депутати розглянули питання про програму соціально-економічного та культурного розвитку Макарівського району на 2020 рік; про районну програму цільового фінансування заходів з територіальної оборони на території Макарівського району у 2020 році; про районну програму фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Макарівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Макарівської районної ради на 2020 рік; про затвердження фінансового плану Комунального некомерційного підприємства «Макарівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Макарівської районної ради на 2020 рік.

Про затвердження фінансового плану Комунального некомерційного підприємства «Макарівська центральна районна лікарня» Макарівської районної ради на 2020 рік доповів в.о. директора Комунального некомерційного підприємства «Макарівська центральна районна лікарня» Макарівської районної ради Олексій Кравець.

Він зазначив, що 1 млн 629 тис. грн складуть доходи підприємства, більше 9 млн грн надійде з державного бюджету, 6,5 млн грн складе фінансування з місцевого бюджету.

– Пологове відділення буде функціонувати, як і раніше, – наголосив Олексій Петрович. – З районного бюджету буде виділено кошти для повноцінного його функціонування до квітня 2020 року. Терміни фінансування передбачені поквартальні й надалі виділення коштів на пологове відділення буде продовжено також. Тому, всі чутки про закриття пологового відділення зняті.

Але, якщо не знайдемо лікаря-неонатолога і кількість пологів не збільшиться, то при наявності повного фінансування з районного бюджету, Національна служба здоров’я не видасть ліцензії на функціонування пологового відділення. Тому, продовжуємо пошуки лікаря-неонатолога. При необхідності, забезпечимо його житлом.

Олексій Кравець доповів також про затвердження штатного розпису Комунального некомерційного підприємства «Макарівська центральна районна лікарня» Макарівської районної ради на 2020 рік; про районну програму фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Макарівська центральна районна лікарня» Макарівської районної ради на 2020 рік; про Макарівську районну цільову програму протидії захворюванню на туберкульоз на 2020 рік; про районну програму пільгового забезпечення ліками хворих на цукровий діабет та нецукровий діабет жителів Макарівського району на 2020 рік; про внесення змін до рішення сесії районної ради від 21.09.2018 № 422-23–VIІ «Про районну цільову Програму «Здоров’я» на 2017–2020 роки (нова редакція)»; про внесення змін до рішення сесії районної ради від 20.12.2018 № 452-25-VII «Про Порядок використання коштів районного бюджету на першочергове безоплатне зубопротезування учасників бойових дій з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції».

Однією із основних тем на засіданні сесії було розгляд питання про районний бюджет Макарівського району на 2020 рік. Про це доповіла начальник управління фінансів райдержадміністрації Світлана Дідківська.

– Основний законний документ, з яким ми працюватимемо в наступному році, буде бюджет на 2020 рік, – сказала Світлана Михайлівна. – Перш ніж його озвучити, хочу зазначити, що станом на 20 грудня при плані 158 млн грн фактично надійшло доходів до районного бюджету 151 млн грн. У відсотках це становить 95,8 %. Дохідна частина районного бюджету на 2020 рік обрахована на рівні 171 млн 512 тис. грн, що на 13 млн 324 тис. 500 грн більше, ніж у 2019 році.

Основним джерелом надходжень до районного бюджету є податок та збір на дохід фізичних осіб, підприємств, товариств. У районному бюджеті його частка становить 98,5 %, а це 169 млн 1 тис. грн. Загальний обсяг доходів заплановано отримати у 2020 році на рівні 303 млн 194 тис. грн.

Світлана Дідківська також озвучила прогноз районного бюджету Макарівського району на 2021–2022 роки. Згідно з обрахунками на середньострокову перспективу за прогнозами до районного бюджету власні доходи в 2021 році становитимуть у розмірі 181 млн 326 тис. грн, а у 2022 році – 194 млн 800 тис. грн. Загальний обсяг доходів заплановано отримати у 2021 році на рівні 315 млн 134 тис. грн; у 2022 році – 333 млн 123 тис. грн.

Багато часу депутати приділили обговоренню питання щодо функціонування сміттєзвалища, яке розташоване в межах Наливайківської сільської ради, про що доповідав Макарівський селищний голова Вадим Токар. Наразі сміттєзвалище не функціонує. Це може призвести до того, що невдовзі район потоне в тоннах сміття. Нині вже частіше з’являється непотріб у лісах та лісосмугах.

Депутати розглядали різні версії, як можна зрушити з місця цю проблему у рамках чинного законодавства, щоб привести документацію до вимог чинного законодавства й мати законні підстави КП «Макарівське ВУЖКГ» Макарівської селищної 27ради виконати всі приписи стосовно усунення недоліків природоохоронних норм. Доручили постійній комісії з питань охорони здоров’я, екології, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, соціального захисту населення та благодійності на чолі з Сергієм Богаченком створити робочу групу та знайти оптимальне вирішення цієї проблеми.

Депутати розглянули ще багато інших питань. З усіх розглянутих питань було ухвалено відповідні рішення.

Марина ІЛЬЧЕНКО.

Додати коментар