МОЄ СЕЛО – МОЯ ІСТОРІЯ ЖИВА

0

«Село живе… Не одну сотню літ молитвою зустрічає і проводжає день. В золотавих туманах прокидається воно щоранку, як і багато літ тому. І ми вдивляємося в його усміхнене, добре обличчя. Село вітає нас щедрими кетягами калини, п’янким запахом сіна і матіоли… Рідна батьківська земля…

Ми з неї вийшли і до неї сьогодні прийшли на побачення. Отож, не цураймося, признаваймося.»

Такими словами 2 листопада розпочався святковий концерт до Дня села Яблунівка, який щороку приурочується до дня Ікони Казанської Божої матері. Привітала сільчан зі святом сільський голова Валентина Козлівська.

– Сільська рада докладає максимум зусиль, щоб село з кожним роком процвітало, розвивалося, – сказала Валентина Василівна. – Одним із доказів того, що село живе, є школа та дитячий садок. У теплих, затишних, облаштованих кімнатах 57 учнів сидить за партами та 20 дошкільнят граються іграшками. Окрім цього у нашому селі функціонує вуличне освітлення, водопровід, 5 магазинів, поштове відділення, лісопильне підприємство «Люксон ЛТД», виробничий комплекс «Яблунівські печериці», вантажні перевезення «Кастор-17», кафе «Сімейне гніздечко». Сполучення зі столицею відмінне. Все це в комплексі сприяє розвитку нашого села. А ми з вами власноруч намагатимемося робити все можливе, аби наше село було охайним, затишним, привабливим.

До вітальних слів приєднався засновник ТОВ «Агро-ленд» Сергій Галузин. Він також подякував учасникам АТО, котрі проживають в Яблунівці, за оборону наших кордонів, за те, що вони ціною власного життя відстоювали цілісність нашої країни. Зі святково прибраної сцени лунали музичні вітання на адресу цьогорічних ювілярів, які відсвяткували свій 50-й, 60-й, 70-й, 80-й, 90-й ювілей. Також вітальні слова адресувалися найстаршій жительці села Ганні Грубській, шести новонародженим малятам, та всіх, хто не стоїть осторонь, а бере активну участь у розвитку села. Чудові виступи дарували глядачам вихованці дитячого садочка та школи, солісти Оксана Литвин, Руслана Козліцька, Влада Гузенюк, аматорські фольклорні колективи «Любисток» з с. Бишів та «Джерело» з с. Фасова.

Після урочистостей частували кулішем, який щороку готує завідуюча Яблунівською сільською бібліотекою Любов Бойко, бутербродами, смачною наливкою. Дітвора бавилася на батуті, іграшками, ласувала солодкою ватою. Завершилися урочистості святковою дискотекою. А у понеділок, 4 листопада, відзначали православне свято Ікони Казанської Божої матері. Саме цього дня у Яблунівській церві Ікони Казанської Божої матері Отець Іван разом з благочинним Макарівського району отцем Андрієм, отецем Іваном з Вільного, отецем Віталієм з Наливайківки, отецем Іваном з Червоної Слободи провели святкову літургію. На неї завітало багато сільчан. Церкву ще добудовують. Нині тривають роботи з виготовлення іконостасу. Проте це не заважає проводити щовихідних та на свята служби. Яблунівці охоче відвідують богослужіння, як малеча, так і люди старшого віку.

Марина ІЛЬЧЕНКО.

Додати коментар