ДЕНЬ ПРАЦІВНИКА СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ

0

У першу неділю листопада відзначається День працівника соціальної сфери, встановлений Указом Президента України № 374/99 від 13 квітня 1999 року. Це професійне свято, яке по праву належить тим, хто проявляє співчуття, милосердя та людяність, ділиться своїм душевним теплом з тими, хто найбільше його потребує.  Соціальні працівники відчувають життєвий пульс суспільства і люди вірять їм, йдуть до них із впевненістю в тому, що знайдуть співчуття, підтримку у вирішенні своїх проблем. Професія, що передусім визначається категоріями добра й милосердя, сьогодні вкрай необхідна людям. Одиноким і немічним стареньким нелегко доводиться в усі часи, особливо на селі, багато з них потребують допомоги. Для людей похилого віку, які на схилі літ залишилися самотніми, соціальний робітник – найкращий друг, надійний помічник, а часто може і єдина розрада в теперішньому складному житті. І саме соціальні робітники Макарівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) своєю щоденною турботою опікуються цією категорією населення, надають їм систематичну допомогу в приготуванні їжі, у прибиранні житла, купівлі продуктів харчування, оплаті комунальних послуг, оформленні субсидій тощо.

На даний час у територіальному центрі працює 40 соціальних робітників, які надають соціальні послуги в 32 населених пунктах нашого району та на обслуговуванні яких знаходиться 1159 одиноких і самотньо проживаючих непрацездатних громадян похилого віку, осіб з обмеженими фізичними можливостями та малозабезпечених сімей. З початку року за сприяння соціальних робітників підопічним була надана допомога продуктами харчування, медикаментами, промисловими та будівельними товарами на загальну суму 331 тисяча 540 гривень. Хочеться висловити слова вдячності соціальним робітникам – Валентині Тимошенко, Лесі Пінчук, Світлані Заєць, Ірині Макаровій, Маїні Кураченко, Ользі Чорній, Аллі Харченко, Марії Пацан, Зінаїді Мамулі, Тетяні Єфременковій, Ользі Остренко, Ользі Шмиріній, Наталії Силенко, Тамілі Саєнко, Валентині Тіхончик за їх працю, скромну і можливо непомітну, але завжди сповнену високого гуманізму милосердя і душевного тепла. Більшість з них має величезний досвід роботи і працюють на соціальній ниві більше 20 років.

Не можна не згадати і соціальних працівників відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян, які цілодобово опікуються старенькими, часто забутими своїми рідними. Саме завдяки таким небайдужим до людських проблем працівникам як Валентина Купченко, Тетяна Гордієнко, Дар’я Петрик, Олена Мартиненко, Ірина Осталецька та керівник Світлана Макаренко мешканці відділення забезпечені умовами для нормального життя, зігріті душевним теплом і добротою.

Дорогі колеги!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня працівника соціальної сфери України. Хай невичерпною буде чиста криниця ваших душ, а заслужена шана додасть сил і наснаги на нові здобутки у вашій нелегкій, але дуже потрібній справі. Тож бажаю вам творчого натхнення, здійснення всіх ваших задумів і мрій, щоб не згасла ваша віра в щедрість людської душі, щоб вас завжди супроводжували милосердя й доброта, бажання та спроможність бути корисними людям!

Ольга ДОЦЕНКО,
директор територіального центру.

Додати коментар