Дарія ВДОВЕНКО: «ПРИЙШЛА ПОДИВИТИСЯ, СПРОБУВАТИ Й ВІДТОДІ ЗАХОПИЛАСЬ ТХЕКВОНДО »

0

В спортивному клубі «Dunamis», який функціонує при районному Будинку культури, вже три роки займається Дарія Вдовенко. Дарина навчається в 9-Б класі у Комунальному Макарівському багатопрофільному ліцеї. Про її досягнення поцікавились й «М.в.». 

– Розкажи, будь ласка, що привело тебе у спорт?

– На той час я проживала в Ірпіні. Мій молодший брат Олександр займався в секції з тхеквондо, а я відвідувала танцювальний клуб. Моя подруга займалась разом з братом. От саме вона почала просити, щоб я хоч раз прийшла, спробувала. Вона дуже наполягала і я все-таки погодилась. Прийшла подивитися, спробувати й відтоді захопилась тхеквондом. На той час мені було 10 років.

– Як давно ти проживаєш у Макарові? Чи одразу поновила заняття в спортивній секції з тхеквондо?

– Три роки тому в зв’язку з сімейними обставинами ми переїхали в Макарів. У Ірпіні секцію тхеквондо відвідувала два роки. Й залишати спорт не дуже хотілось. Тож одразу розпочала цікавитись чи є тут схожа секція. Поприїзду вже через два тижні розпочала займатися в спортивному клубі «Dunamis». Одразу знайшла спільну мову з членами клубу, головним тренером Хан Дже Сонгом та тренером Ігорем Казанцем.

– Чи відрізняється тренування, методика викладання в спортивному клубі «Dunamis» та секції яку ти відвідувала в Ірпіні?

– У кожного тренера своя методика викладання. В Ірпені перед тренуванням розминались ми самостійно, а ще спаринги, пумсе проводилися окремими заняттями. Тут тренування розбите на три частини. Спершу разом розминаємось, розтягуємось. Потім відпрацьовуємо основні удари, спаринги. Наприкінці відточуємо пумсе.

– Що для тебе означає відвідування секції? Ти береш участь у змаганнях?

– Спорт – це здоровий спосіб життя. Тому регулярно відвідую заняття. Щоб знати, якого рівня вміння вже досягла, постійно беру участь у різноманітних турнірах. За цей час виступала в 13 змаганнях. Це були як обласні, так і міжнародні. Привезла додому 11 медалей та два кубки. Коли отримувала срібні та бронзові винагороди, розуміла, що мені є чому вчитися, що є недоліки, які потрібно виправляти. Тому постійно працюю над технікою, самовдосконалююсь. Прислухаюсь до порад тренерів.

– Твій брат займався тхеквондо в Ірпіні. Нині він продовжує займатися?

– Так. Олександр займається разом зі мною. І також їздить на змагання.

– Чи підтримують батьки ваше захоплення?

– Так. Мама й тато всіляко нас підтримують. Головне, що ми займаємось корисною справою, а не витрачаємо час на безглуздя.
Дуже часто спортивні змагання відбуваються за межами Києва, Київської області. Кошти на проїзд дають батьки. Можна сказати, що за фінансової підтримки батьків учасників спортивного клубу «Dunamis» наша команда приймає участь у різноманітних змаганнях. До речі, на початку листопада відбудуться змагання в Ужгороді. Нині ми підсилено готуємось до них.

– Ти навчаєшся у Комунальному Макарівському багатопрофільному ліцеї. Як твої успіхи у навчанні?

– Навчання стоїть на першому місці. Розумію, щоб отримати у майбутньому вищу освіту, нині потрібно гарно вчитися й отримувати високі бали. У ліцеї мені дуже подобаються уроки фізики, які викладає Віра Волощенко. Віра Іванівна також веде гурток «фізики». Я його відвідую. Мені дуже подобається її підхід до викладання. Вона цікаво, пізнавально, захопливо проводить заняття.

– Окрім фізики, які ще предмети тобі до вподоби?

– Так як я захоплююся спортом, то у ліцеї полюбляю уроки фізкультури. Також подобається робити щось своїми руками на уроках з трудового навчання. Захоплююсь вишивкою бісером, хрестиком, в’яжу спицями, гачком. Другого листопада відбудеться районна учнівська олімпіада з трудового навчання. Своїми руками потрібно виготовити мішечок для дрібничок. Моя робота буде представлена на цій олімпіаді. Вже три місяці відвідую «Студію «1+2», яка діє при ЦТДЮ ім. Данила Туптала (керівник Тетяна Мельник).  Встигла знятися в двох епізодах: «День відкритих дверей в ЦТДЮ ім. Данила Туптала» та брала інтерв’ю у дідуся Ілони Собко, учениці ліцею, під час її особистої виставки картин.

– Тобі 31 жовтня виповнилося 15 років. Прийми щирі вітання й від нас. Бажаємо тобі гарних успіхів у навчанні, призових місць у спортивних змаганнях, вірних друзів. Сподіваємось, що численність твоїх винагород з часом лише збільшуватиметься й надалі прославлятимеш наш район за його межами. Було цікаво з тобою поспілкуватися. Дякую.

– І вам спасибі. Докладатиму всіх зусиль, аби гідно представляти Макарівщину на змаганнях.

Спілкувалася Марина ІЛЬЧЕНКО.

Додати коментар