ВІДКРИВСЯ «УНІВЕРСИТЕТ ТРЕТЬОГО ВІКУ»

0

Що робити тим, котрі вийшли на пенсію? Кожен самостійно шукає відповідь на це питання, кожен намагається знайти заняття для душі і більшість людей всетаки не зупиняються на досягнутому, підкорюють нові вершини, навчаючись в «Університетах третього віку», що створюються і вже функціонують в Україні. 

4 жовтня відбулося відкриття «Університету третього віку» Макарівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Але незадовго до цієї події був «День відкритих дверей», коли в територіальному центрі зібралися пенсіонери, які виявили бажання навчатися в «Університеті», писали заяви, ознайомлювались із його факультетами та програмами. Тож тепер разом з друзями прибули на урочисте відкриття «Університету». З вступним словом до присутніх звернулася директор Макарівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ольга Доценко. Вона сказала, що згідно з дослідженнями Всесвітньої організації охорони здоров’я Україна займає перше місце у світі по розповсюдженню депресії, особливо серед людей пенсійного віку. На думку експертів, навчання – це ефективний засіб профілактики депресії у людей похилого віку. Участь у навчальному процесі допомагає людині крокувати в ногу з часом, тренувати пам’ять, розвивати інтелект, розширити коло спілкування та обміну досвідом. «Університет третього віку» є саме таким навчальним закладом, що реалізує принцип навчання людей старшого віку впродовж життя і створюється з метою подовження активної участі пенсіонерів у суспільному житті, надання можливості спілкуватися, отримувати нові знання, розкриття талантів, які заступали сірі будні, робота, клопоти і родинні проблеми. Цей заклад є безкоштовним і розрахований для навчання людей пенсійного віку та людей з інвалідністю.

Привітали з відкриттям «Університету» в. о. голови Макарівської райдержадміністрації Ірина Багінська та начальник управління соціального захисту населення Макарівської райдержадміністрації Григорій Невмержицький.

«Це досить цікава ідея, яку Ольга Іванівна виношувала вже давно, і сьогодні її мрія здійснилася, втілившись в «Університет третього віку». Я вважаю, що навчання було б цікавим не лише людям пенсійного, але й перед пенсійного віку і тим, хто залишився сам та почувається одиноко, адже цей заклад дасть можливість живого спілкування, обміну власним досвідом і знаннями. Період, коли всі були зайняті та переймалися домашніми і робочими клопотами, не давав можливості думати про свій розвиток, а тепер є така можливість дізнатися та навчитися новому і корисному для життя. Я бажаю «Університету» процвітання, а студентам і викладачам – міцного здоров’я, натхнення та здобутків», – сказала Ірина Багінська.

У свою чергу Ольга Доценко розповіла, що в майбутньому додасться факультет «Основ комп’ютерної грамотності» та інше. А крім того, студенти «Університету» будуть не лише навчатись, а й подорожувати культурно-історичними місцями України, відвідуватимуть вистави та концерти. Ольга Іванівна повідомила присутнім, що загалом студентам пропонується для навчання три факультети на вибір:

– факультет основ органічного землеробства;
– факультет основ медицини, психології та здорового способу життя;
– факультет декоративно-прикладного і художнього мистецтва.

Викладачі – працівники територіального центру та волонтери. Навчання носить і освітньо-практичний, і соціальний характер. Також слухачі «Університету» зможуть скористатися послугами фахівців територіального центру: психолога, сестри медичної, перукаря і швачки. Відкриття «Університету» доповнилось поезіями Миколи Криндача, піснями барда Володимира Хоменка, переглядом міні-виставки декоративно-прикладного мистецтва. «Вчитися ніколи не пізно, – підсумувала зустріч Ольга Доценко. – З виходом на пенсію життя тільки починається!».

Наталя ПІДГОРНА,
завідуюча відділенням денного перебування.

ПРИМІТКА: Бажаючі навчатися в «Університеті» подають заяву на ім’я директора територіального центру та копію пенсійного посвідчення. Навчальний курс триватиме до 30 квітня 2020 року.

Додати коментар