АГРАРІЇ ПРОТИ ПРОДАЖУ ЗЕМЛІ ІНОЗЕМЦЯМ

0

20 вересня відбулась мирна акція аграріїв майже по всій країні, виключенням не став і Макарівський район. Ініціювала цей захід громадська спілка «Всеукраїнська Аграрна Рада». «М.в.» вирішили поцікавитись у аграріїв стосовно даної акції.

 

Ігор ЧУМАК, директор ПП «МАКАРІВ-АГРОБУД»: – Дана акція організована «Всеукраїнською Аграрною Радою», вона проводиться по всій країні. Мета даного заходу в тому, що ті речі, які на сьогодні проголошує Уряд та Президент України, пов’язані з відкриттям ринку землі, зняттям мораторію на продаж землі СГ призначення. Реформа ця надзвичайно важлива та болюча не тільки для власників паїв, а й для села в цілому. Пайова земля ОСГ призначення з одного боку, це власність людини, начебто набута нею у зв’язку з розпаюванням в 90-х роках, а з іншого боку – дана земля виконує другу, більш вагому роль – це територія України, нашої держави. І виходить, що 20 % людей, котрі отримали паї, володіють власністю в 60 % території нашої країни. Виходить, що ми продаємо не просто землю, як товар, а ми продаємо територію України. Наразі в нашій країні, якщо брати всю кількість тих питань, що є важливими, болючими для країни, – питання ринку землі, точно не є першочерговим! Поки не вирішено питання з державним земельним кадастром, з державним земельним банком, єдиною платформою – земельною біржею, коли всього цього немає, розуміємо, що ми можемо скоїти ще одну важливу історичну помилку, виправити яку вже буде неможливо! Прихильники продажу землі іноземцям апелюють до того, що в цьому страшного нічого немає і є багато держав у світі, в яких земля продається. Але ми говоримо про демократичні, цивілізовані країни, де є чітке розуміння того, як це робиться, кому дозволено купувати, за яких умов і т.д. Коли ринок землі буде відкритий для іноземців, виникає питання: де гарантія того, що через офшорні компанії, фонди і т.д. цю землю не скуплять, умовно кажучи, представники країниагресора? Тоді виникає питання: в час, коли ми знаходимось у стані гібридної війни, сьогодні наші хлопці гинуть, за що вони гинуть? За те, що б ця земля стала власністю представників країни-агресора? Питання в тому, що ми не можемо контролювати покупців: хто буде купувати, звідки ці люди, за що і т.д.

Сергій ГАЛУЗИН, засновник ТОВ «АГРО-ЛЕНД»: – Земельна реформа загрожує тим, що народ України залишиться без землі, будемо на рівні індіанців: землю в індіанців нікуди ніби й не вивезли, але вони залишились індіанцями та живуть на тій території, а управляють землею там зовсім інші люди. Ми сьогодні цією акцією, хочемо не дозволити молодим, недосвідченим та заангажованим хлопцям в Уряді зробити те, що їм замовили певні транснаціональні корпорації, в котрих ці хлопці частково працювали або отримували гранти від міжнародних фондів. Ці люди не фахівці, вони розповідають про міфічне зростання ВВП на 2 %, але реально економіка обвалиться. Оскільки, сільське господарство в умовах оренди землі – стабільно розвиваюча галузь. Наразі воно може найбільш ефективно розвиватись на кілька відсотків кожен рік. А ось коли ці фахівці почнуть «рвати» цю галузь, галузь зі стрімкого росту почне розвертатись в протилежний бік і років на 5 ввійде в таку турбулентність, що замість зростання у 2 % отримаємо 5 % втратами. Це ж очевидно! В людей наразі цією реформою хочуть вкрасти 10 млн га землі, яка належить народу України.

Згідно з останніми заявами влади, при відкритті ринку землі планується надати дозвіл купувати землю юридичним особам. Мирні акції відбувалися на основних транспортних артеріях України. На траси вивели велику кількість агротехніки. Аграрії дороги не перекривали. Акція носила мирний характер і була покликана привернути увагу громадськості та влади до даної проблеми.

Спілкувався Максим КРАВЧЕНЯ.

Додати коментар