Олег ДУНДА: «МИ ПРИТЯГНЕМО ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ТИХ ЛЮДЕЙ, КОТРІ БУЛИ ПРИЧЕТНІ ДО РОЗКРАДАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ…»

0

Олег Андрійович Дунда 2019 року обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання від політичної партії «Слуга народу» по № 91 ОВК. До того, як стати народним депутатом обіймав посаду директора будівельної компанії ТОВ «А.В.С.». «М.В.» вирішили поспілкуватись з Олегом Андрійовичем та дізнатись: чого очікувати жителям Макарівщини від новообраного депутата.

– Олег Андрійович, розкажіть про себе.

– Народився я в м. Дніпро в 1980-му році. Мама – бухгалтер, батько – водій. У цьому ж місті отримав вищу освіту та почав працювати в банківській сфері. Першим моїм місцем роботи був АК АПБ «Україна», працював там, коли ще був студентом, у маленькому відділенні. Пізніше, вигравши конкурс, пішов працювати в ПАТ КБ «ПриватБанк» і там пройшов всі кар’єрні сходинки – від рядового експерта до керівника департаменту. В 2007 році зрозумів, що я дійшов до найвищого рівня у цьому банку і вирішив змінити своє життя: переїхав працювати до Києва, де займався будівельними проектами.

– Чому Ви вирішили балотуватися в народні депутати?

– Все почалося з «Майдану». Взимку 2013–2014 рр, коли «Майдан» підійшов до свого завершення наприкінці лютого, кілька місяців я сподівався, що в країні відбудуться великі зміни. Але, коли в другій половині березня побачив рейтинги політиків, стало зрозуміло, що Президентом України буде Петро Порошенко (а я досить багато чув і знав, як він працює та що він за людина), – мені вже тоді було зрозуміло, до чого ми йдемо. Я за нього не голосував. А вже взимку 2019 року, коли Володимир Зеленський висунув свою кандидатуру в президенти України, я вирішив, що це є можливість для України. Зрозумів, що можу себе реалізувати і допомогти країні стати кращою, аніж вона була до цього. При Порошенку, розумів, що це буде «болото», а зараз з’явилась можливість змінити ситуацію в країні, і що можу себе спробувати як народного депутата. Тоді виникла така думка і я її реалізував.

– Чому обрали саме наш округ?

– По-перше, в 91-му окрузі у мене є друзі, яких я добре знаю, які мені допомагали і допомагають на волонтерських засадах. По-друге, я живу тут, на окрузі. По-третє, в цьому окрузі у мене немає бізнесу, немає конфлікту інтересів. Були пропозиції висувати кандидатуру в одному з виборчих округів Києва, але я відмовився. Це був би конфлікт інтересів, оскільки на той час у мене був бізнес у Києві. Це було просто недоцільно робити.

– Якою Ви бачите співпрацю народного депутата з місцевою владою та в чому вона полягатиме?

– Кожен день, незалежно від того, чи працюю на пленарному засіданні Верховної Ради України, чи працюю в комітеті, до мене надходять звернення громадян з населених пунктів різних районів: Києво-Святошинського, Макарівського, Фастівського. До мене надходить інформація, скарги від людей, наприклад, з Борової, Макарова або Віти-Поштової, Гатного чи з будь-якого іншого населеного пункту. Даю завдання помічникам розібратись, дізнатись, що там відбувається, чому люди скаржаться. І, чесно кажучи, кожен раз, коли перевіряємо інформацію по цих випадках, у мене волосся стає дибки!!! Там є кримінальні справи, махінації із землею, випадки, коли сільські голови виводять гроші з бюджету, замовляючи послуги, які у два-три рази перевищують ринкові ціни! З ким з представників місцевої влади працювати? Це питання більше не до мене, питання до них – хто зможе, в новій реальності, в новий час, перелаштуватися і все ж таки працювати на округ, на державу і для людей?! Якщо вони це зрозуміють, то буду їм у цьому допомагати, буду тільки радий таких людей підтримувати. А якщо вони цього не зрозуміють, – будемо їх виносити!

– Які основні проблеми бачите на Макарівщині та як плануєте їх вирішувати?

– Коли ми проводили соцопитування, дивились проблеми районів та звіряли з іншими районами з різних областей нашої країни, побачили, що 91 округ – це, по суті, зріз всієї України. От які проблеми по всій країні, – всі основні зібралися тут, починаючи із стану очисних споруд, якості доріг, яких фактично нема, і закінчуючи проблемами з лікарнями, школами та дитячими садками. Ми говоримо не лише про Макарів, маю на увазі весь наш округ. Два тижні тому ми розпочали перевіряти в Київській обласній державній адміністрації ситуацію з недобудовами. Й дізналися, що по всій області їх аж 700! Це приміщення, які розпочали будувати ще 2007 року і будівлі, які «будуються» наразі! Розумію, що це була технологія, коли люди перевищували бюджети, починали будівництво і не завершували, і щоб їх не викрили, залишали об’єкти в тому стані, в якому вони є. Кидали недобудованими, вони, відповідно, розкрадалися. Потім, коли чиновників починають запитувати, ті відповідають: «так, воно стояло, його розікрали…». Приміщення по актах є, а реально їх немає! І таких в області 700 об’єктів. У комітеті (Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування – ред.) ми маємо стосунок до будівництва, і до державної влади. Тому плануємо через кілька тижнів у Київській області з питань цих недобудов організувати «круглий стіл». І одразу є пропозиція за цією ситуацією створити тимчасову слідчу комісію.

– Що плануєте робити з недобудовами?

– Добудувати!!! Їх треба добудовувати, вони не можуть бути у такому вигляді. Треба фіксувати їхній стан на сьогоднішній день і добудовувати. І, відповідно, ми притягнемо до відповідальності тих людей, котрі були причетні до розкрадання бюджетних коштів.

– Чи плануєте співпрацювати з великими підприємствами району?

– Буду у Макарові наступного тижня, планую зустрітись із радою підприємців Макарівського району. Хочу побачити: наскільки вона є реальною, поспілкуватися з підприємцями, і почути – яким вони бачать розвиток Макарівщини, і тоді вже дивитись, які інвестиції ми зможемо залучати. Сам не зможу це зробити, лише з громадою та підприємцями.

– Пане Олеже, у своїй передвиборчій програмі Ви пишете, що будете відновлювати великі інфраструктурні проекти та залучати інвесторів. Які проекти Ви маєте на увазі та чи будуть такі проекти на нашому 91-му окрузі зокрема на Макарівщині?

– Що ж до інвестицій, то наприкінці серпня ми зустрічались з в.о. голови Сквирської РДА, спілкувались про залучення інвестицій і в мене вже є один проект, який хочу їм запропонувати. Чи цікаво це буде району, щоб це були додаткові податки, нові робочі місця, – побачимо. Так само планую діяти і щодо Макарівського району.

– Ви донедавна очолювали будівельну компанію. На Вашу думку, чи потрібні новобудови в Макарові?

– Новобудови потрібні всім містам. Якщо є новобудови, то це місто розвивається, а якщо нема новобудов, – наприклад, у Фастові – це є проблема. Це свідчить про те, що місто зупинилось, воно не розвивається, немає нової інфраструктури. Навіть великі міста – вони всі розвиваються за рахунок новобудов. Інше питання: чи це мають бути багатоповерхівки та чи вони потрібні Макарову? Тут достатньо землі, а високі новобудови потрібні там, де землі дуже мало – наприклад, у Києві. Ніколи не розглядав округ з точки зору своїх комерційних інтересів, не думав, щоб там щось будувати, а зараз я взагалі поза бізнесом – за законом. Але чим більше в Макарові новобудов, тим краще для селища. Людей, котрі проживають тут, стає більше, обсяг доходів та оборот коштів стає більшим, бюджет росте, інфраструктура стає кращою.

– Як народний депутат плануєте налагоджувати комунікацію з виборцями через ЗМІ, Інтернет, особисті зустрічі чи якимось іншим шляхом?

– Ми будемо намагатися використовувати всі засоби: той же Інтернет та Facebook-сторінку. Ми з помічниками вже реагуємо на звернення через Fb-сторінку.

– Пане Олеже, розкажіть про Ваше ставлення до кнопкодавів у лавах партії «Слуга народу».

– Ми підписували меморандум і ми повинні діяти відповідно до нього. І якщо ти підписував, то потрібно відповідати за те, що ти робиш. (Меморандум про відповідальність народного депутата від партії «Слуга народу» має один з пунктів, який вимагає в разі порушення добровільно скласти депутатські повноваження – ред.). Коли угоду підписую, я ж розумію, за що беру відповідальність? В першу чергу, це повага до себе, це значить, що я відповідаю за те, що підписав! Я поважаю своє рішення, інакше це нічого не варте.

– Розкажіть про Ваше ставлення до проекту LIFT? Він працює?

– Гарний проект! Працює. Скоро побачимо результати (LIFT — це проект Команди Зеленського, що об’єднує в собі кваліфікованих спеціалістів та інновації. Кожен бажаючий може подати свою кандидатуру на посаду Голови районної державної адміністрації тощо – ред.).

– Чи плануєте проводити особистий прийом громадян і якщо так, то як часто?

– Планую мінімум раз на місяць приїжджати і говорити з людьми. Якщо цього не робитиму, то відірвуся і не буду відчувати реальних проблем, буду як в «акваріумі». При цьому в мене на окрузі будуть громадські приймальні. Це має бути, хоча і я їздитиму та прийматиму громадян особисто.

– Ви вже визначились, хто буде представляти Вас на Макарівщині?

– З цим є проблема, оскільки намагаюся обрати людей, які б не мали якоїсь недоброї слави. Зараз шукаю цих людей, думаю що до середини жовтня визначусь. Вже є відповідальні помічники в Києво-Святошинському та Сквирському районах.

Спілкувався Максим КРАВЧЕНЯ.

Додати коментар