УРА! МИ ПІДКОРИЛИ «ДИТЯТКО»!

0

Рік потому… Вже вдруге ми, дитяча телестудія «1+2», стали фіналістами Міжнародного дитячого медіафестивалю «ДИТЯТКО». Це фестиваль, де кожен день сповнений безцінного досвіду та приємних вражень, де ми знайомимося з цікавими особистостями, а найголовніше, – де здійснюються дитячі мрії!

Дуже добре, що всі фінансові питання, що стосуються проживання, харчування, програми конкурсу, беруть на себе організатори, а учасникам залишається оплатити лише переїзд. Хоча й тут нам пощастило: приватний підприємець Микола Синько радо підтримав наші починання. І ось Харків знову зустрів нас своїми теплими, сонячними обіймами. А конкурс – своєю бездоганною організацією. Адже ці чотири дні були справді чудовими, крутими та незабутніми. Перший день встиг відзначитися цінним знайомством із знаним філософом на ім’я Дар’я Зіброва, яка радо поділилася з нами своїм досвідом під час авторської лекції «Філософія і кіно».

А найбільше нас вразило відкриття медіафестивалю, яке проходило в елітному клубі Харкова. Там на нас чекали найкрутіші мікси від юного діджея Dj MEGERА, показ мод від дитячого трендсеттера України Аніти Даніелян та різні конкурси. І на завершення цього чудового дня ми насолодилися виступом гурту «HeartBeat Brass Band». Інші три дні перебування тут були не менш цікавими, адже ми знову отримали купу приємних емоцій від зустрічей з відомими людьми. Такими як сценарист і режисер Наталія Морозова, аніматор Олександр Сіроус, Володимир Ханас, який розкрив усі тонкощі сценарного пітчингу. І саме майстер-клас по сценарному пітчингу був для нас найбільш важливим, адже невдовзі ми мали захищати свою роботу «Забуті сторінки історії рідного краю». У кожному правилі є виключення, таким виключенням і став наш проект у правилах пітчингу. Запитаєте, як це? Розповідаємо: коли ми почули майстер-клас із пітчингу, ми зрозуміли, що наш захист не зовсім відповідає тим вимогам. Але відступати не було куди, тому ми ринули за порадами. І в результаті почули: потрібно робити зміни!

Але ми наполягли, щоб пан Володимир Ханас таки прослухав наш захист, подивився роботи… І після цього він сказав, що навіть не знає, що тут змінювати. Але це була думка лише одного члена журі, а загалом їх було п’ять, тому, звичайно, були переживання, тривоги. Довелося трохи скоротити захист, щоб точно вкластися в заплановані 7 хвилин. І ось настав цей відповідальний і такий хвилюючий момент захисту! На розсуд журі виставлено 6 проектів (один з яких представляли студенти журналістського факультету Харківського університету). А ведучим пітчингу був сам Андрій Куликов. Стільки переживань!.. І нам залишається чекати оголошення результатів. Наступного дня ми вирішили дізнатися про зауваження стосовно нашої роботи і почули, що їх доволі чимало. Тут ми зрозуміли, що це все, кінець – не бачити нам перемоги. Проте в глибині душі ще жевріла надія… Що ж, незабаром церемонія нагородження, і ми сіли посередині залу.

Нарешті ця хвилина настала. Із сцени лунає: «Переможець сценарного пітчингу в номінації «фільм» стають…» А наші серця тим часом б’ються ще сильніше і далі ми чуємо: «…Дитяча телестудія 1+2» – «Забуті сторінки історії рідного краю». Спочатку ми не зрозуміли, що відбувається, переглядаємось, а потім я здіймаюсь і біжу через весь зал, щоб отримати нагороду. Нас охоплює почуття безмежного щастя, сльози радості та щирі посмішки водночас! Потім було селфі з членами журі, знайомства з продюсерами, запрошення до участі в нових конкурсахфестивалях… Тобто, я просто насолоджувалася позитивними емоціями та вітаннями від друзів-учасників. І, звичайно, всього цього могло б не бути, якби не наша дитяча телестудія. Я вдячна керівникам: Тетяні Мельник, Юрію Варенику, вчителям своєї рідної гімназії і, звісно, своїм дорогим батькам! Попереду нові роботи і ми, вихованці дитячої телестудї «1+2» отримали підтримку Міжнародного конкурсу і сподіваємось на підтримку місцевої влади, наших глядачів, усіх не байдужих, які вірять в нас.

Марія КОРІВНИК,
вихованка дитячої телестудії «1+2»,
учениця 10 класу Макарівської гімназії.

Додати коментар