«ЦІННІСНИЙ ОРІЄНТИР СУЧАСНОЇ ОСВІТИ – ЛЮДИНА МАЙБУТНЬОГО»

0

Розвиток освіти є одним із найскладніших, актуальних і фінансово ємних проблем сучасного українського державотворення. Без належної освіти держава, народ і культура не мають майбутнього. І навпаки, ефективна освіта є саме тим імпульсом, який збуджує творчість, спонукає людину до дії, виховує спосіб життя, відповідний до цивілізаційних форм та способів його організації і здійснення. В останні роки ставлення держави до освіти змінилось. Сьогодні освіті належить одне із провідних місць у стратегії державної політики країни. Якісні показники розвитку визначають ефективність суспільного поступу України у забезпеченні та гарантуванні права на здобуття безкоштовної якісної загальної середньої освіти. На відміну від традиційної освітньої моделі, що базується на пріоритеті простого засвоєння і відтворення інформації, головною метою навчання у ХХІ столітті стає всебічний розвиток людської особистості як найбільшої цінності. Демократичне спрямування навчання дає людині можливість підготуватися до життя у швидкоплинних змінах соціокультурних умов і професійної діяльності.

Напередодні Дня знань в районному Будинку культури відбулася відкрита освітянська студія «Ціннісний орієнтир сучасної освіти – Людина Майбутнього». Виконуюча обов’язки голови райдержадміністрації Ірина Багінська та заступник голови районної ради Олександр Цисаренко привітали учасників заходу, педагогів освітніх закладів району з початком нового навчального року й побажали наснаги на впровадження і реалізацію сучасних освітніх проектів та нових здобутків разом зі своїми учнями. У тематичному обговоренні студії також взяли участь начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації Володимир Тарнавський, завідуюча районним методичним кабінетом Олена Матейчук та директор районного інклюзивно-ресурсного центру Валентина Прокопенко, які поділилися здобутками минулого навчального року. У ході обговорення було підкреслено, що важливо виховувати правильних членів суспільства з правильними цінностями. Людей, які прагнуть бути успішними в своїх галузях та будувати нашу країну.

Державі потрібні патріоти, які любитимуть Україну і будуть бачити в ній своє майбутнє. А для цього, однозначно, потрібно запроваджувати нові технології та практики. Адже знання – це лише один із факторів успіху. Наразі дуже важливо вміти працювати в команді, спілкуватися з людьми та позиціюнувати себе. Потрібно розвивати в дітях навички, які допоможуть їм досягнути успіху. Зокрема, присутні мали можливість почути точку зору представників влади, щодо реформування системи освіти в цілому та в районі. Начальник відділу освіти прозвітував про виконання державної політики щодо реформування освіти в районі. Під час заходу Володимир Тарнавський разом із головою районної організації профспілки працівників освіти і науки України Валентиною Хохлюк вручили трудові книжки й подарунки трьом молодим спеціалістам, які цьогоріч поповнять ряди освітян району.

Марина ІЛЬЧЕНКО.

Додати коментар