ЯПОНСЬКИЙ ПРОЕКТ. ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ

0

«М.в.» в минулому році писали про діяльність «Японського проекту» та в цьому році – про делегацію журналістів, котра відвідала міста Японії, що постраждали внаслідок аварії на атомній станції Фокусіма-1.

17 квітня в Національному науковому центрі радіаційної медицини Національної академії медичних наук України відбулась прес-конференція міжнародної організації, яка цьогоріч змінила назву та стала зватись «Союз Чорнобиль – Фокусіма», оскільки до лав цієї організації приєдналась Японія.

Під час конференції було затверджено програму підготовки по проведенню заходів з нагоди 35-х роковин Чорнобильської катастрофи та 10-х роковин аварії на АЕС Фукусіма-1. А вже 18 травня відбувся основний захід – зустріч з членами партнерської асоціації вчителів, залучених до Японського проекту.

«Японський проект» в Україні розпочав втілювати в життя Джунічі Ковака – голова японської Асоціації «Фонд безпеки продуктів харчування та життя» (м. Сайтана, Японія) ще в 2012 році. Сам фонд був заснований у 1984 року мета та діяльність – вивчення впливу на здоров’я людини продуктів, що містять консерванти, канцерогени й інші шкідливі речовини, і виробництво безпечного харчування на радіоактивно забруднених територіях, що з’явилися внаслідок техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС у квітні 1986-го та після масштабної аварії на АЕС Фукусіма-1 (Японія) у березні 2011-го. А 2012 року японці започаткували цей проект в Україні. Надавали благодійну допомогу окремим сім’ям з Овруцього району, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, а також сім’ям переселенців у Переяслав-Хмельницькому районі. Інформаційними партнерами проекту є ТРК «Альта», Національна Спілка журналістів України і Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива».

Що ж до конференції, то розпочалася вона з демонстрації фільму, створеного ТРК «Альта» (м. ПереяславХмельницький). В ньому розповідається про діяльність «Японського проекту» в Україні. Під час заходу виступили освітяни з Житомирщини, котрі беруть участь в проекті. Вони ділились досвідом роботи з дітьми та людьми, які проживають на території, забрудненій внаслідок аварії на ЧАЕС, презентували посібник, створений для цієї категорії населення.

Ось що розповів «М.в.» Микола Слепенчук – голова громадської організації «Асоціація освітян за безпечне майбутнє»:

– Розпочалося все в 2012 році, наш заклад освіти був взятий за основу проекту і саме із закладів Овруцького району розпочався японський проект. Щодо планів проекту, то можу сказати, що тут головне – популяризація здорового способу життя. Ми на це звертаємо багато уваги, мета – донести до населення інформацію, щоб люди зацікавились своїм власним здоров’ям та здоров’ям своїх дітей. Японський проект має стимулювати мислення людей зробити правильні висновки щодо ведення здорового способу життя та відповідного харчування. Що стосується результатів нашої участі в проекті, то вони позитивні. Одночасно із дітьми та педагогічним колективом поширюємо інформацію про здоровий спосіб життя. Моє бачення – здоров’я понад усе! І наша мета – донести до кожної людини, кожної оселі те, що потрібно здоров’я ставити на перше місце. І сподіваюсь, що люди прислухаються до нас.

Під час прес-конференції, Микола Лазарєв з Національного університету біоресурсів і природокористування України розповідав і про Макарівський район, про населені пункти, що вважаються забрудненими, про те, що територія Макарівщини використовувалась у перші місяці на певних етапах ліквідації наслідків аварії. Про пункти прийому для людей, пункти прийому сільськогосподарських тварин з евакуйованої зони, про те як проводилась дезактивація транспорту. Розповідав про те, що в Макарівському районі багато лісів, в яких люди збирають гриби і ягоди, а вони є радіактивно забрудненими. Про небезпеку атомів, що знаходяться в грунті. Оскільки, коли рослина починає свій біологічний цикл, вона засвоює атоми і вони вже знаходяться не в грунті, а в рослині – а потім через ягоди та гриби потрапляють в наші організми. І ці промені потім знаходяться в наших організмах. Звичайно, прямих гострих ефектів від вживання такої продукції не буде, але що буде у нащадків або через покоління – цього наразі ніхто сказати не може.

Сподіваємось, що «Японський проект» і Кавака Джунічі завітає і на Макарівщину, оскількив нашому районі проживають чи не найбільше переселенців із зони відчуження.

Максим Кравченя.

Додати коментар