ЩЕ ОДНА ПЕРЕМОГА

0

У листопаді наша дитяча телестудія була учасником Міжнародного форуму «Ново медія 2018». Ми не тільки дізнавались багато нового в сфері журналістики, переймали досвід у гуру майстрів цієї справи, а й вперше почули про Міжнародний конкурс шкільних медіа в місті Миколаїв. Обговоривши, вирішили: «Чому б не спробувати?». І почали збирати матеріал. А ось коли нам прийшло запрошення, то всі сумніви, щодо участі, розвіялись остаточно. На цей конкурс вихованці нашої телестудії відправили вісім робіт, з яких дві колективні і шість авторських. Найважче було чекати результатів. Адже у 2019 році для участі у ХХІІ Міжнародному конкурсі було подано 2087 конкурсні роботи, серед яких друковані та стінні газети, інтернет-видання, теле-, фото- та радіорепортажі тисяч юнкорів.

І ось цей довгоочікуваний телефонний дзвінок… Радості не було меж, коли нам сказали: «Збирайте речі, ви в фіналі!». І тут поряд з радістю з’явилося почуття відповідальності та нотки страху, тому що організаторами та членами журі є дуже поважні, заслужені люди Національної спілки журналістів України, Академії педагогічних наук України, Асоціації молодіжної преси України та Коледжу преси та телебачення. А серед учасників не тільки наші земляки, а й юнкори інших країн. Та й до фіналу відібрали двісті найкращих робіт.

До складу делегації від дитячої телестудії «1+2» Макарівського центру творчості дітей та юнацтва імені Данила Туптала ввійшли автори програм: Аліна Леоненко, Катя Виноградова, Марія Корівник (учні Макарівської гімназії), Саша Романова, Вікторія Бірюкова, Ярослав Хоменко (учні Макарівського ліцею), Денис Гуменюк, Сергій Ярмолюк (учні Колонщинської ЗОШ) та керівник гуртка Тетяна Мельник і голова сільської ради села Колонщина Юлія Пелешок.

Конкурсна програма була дуже різноманітна та розрахована на три дні. У перший день, після реєстрації, було урочисте відкриття, на якому всім фіналістам вручили дипломи, а керівникам груп-подяки. Родзинкою першого дня стала екскурсія до Навчального центру Військово-Морських сил Збройних Сил України. Другий день відзначився різноманіттям майстер-класів. Найбільш вражаючим для нас стала презентація Міжнародного соціального проекту «Книга ДОБРА» під керівництвом Василя Вишиванюка. На згадку про цю зустріч у кожного лишилась книга.

Після майстер-класів всі фіналісти зібралися біля мерії міста. Звідти нас до Палацу творчості підвезли на лімузинах, де по «червоному хіднику» ми відправились на урочисту церемонію нагородження переможців ХХІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа. Нагородження відбувалося за 17-ма номінаціями. У кожній номінації перемогу виборювали три дитячих колективи. І коли прозвучала номінація «Краща авторська програма серед учнів 9-11 класів», і там наша студія- ми затамували подих…

Ура!!! Ми переможці! Ще секунда і ми всі на сцені. Ці почуття просто не передати. Хвилювання, радість, гордість. Нас вітали, вручали нагороди, подарунки. А по закінчені урочистостей переможців чекали на ток-шоу «Телевізійний пресклуб з Глібом Головченком». Це був прямий ефір на місцевому ТК ТАК ТV. На третій день всі учасники за традицією відвідали Миколаївський зоопарк. Наші кореспонденти скористалися невимушеною обстановкою та взяли інтерв’ю в організаторів цього чудового конкурсу. Час, що ми провели тут запам’ятається нам на все життя солодким смаком перемоги, новим досвідом, друзями. І за це ми щиро дякуємо нашим батькам, керівникам студії Тетяні Мельник, Юрію Варенику, начальнику відділу освіти Володимиру Тарнавському, нашим спонсорам Миколі Нечаю, Олександру Євтушенку, громаді села Колонщина та її сільському голові Юлії Пелешок та всім хто в нас вірить.

Марія Корівник, Аліна Леоненко, Катерина Виноградова.
Фото: Сергій Ярмолюк, Денис Гуменюк.

Додати коментар