НЕ ЗУПИНИТИ НАМ НІКОЛИ СТРІМКОВЇ ТЕЧІЇ ЖИТТЯ…

0

Ігор Леонідович ГОДЕНКОВ – український поет, краєзнавець російського походження. «Відмінник освіти України» (1993 р.). Голова Київської обласної організації Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України», член Національної спілки краєзнавців України і Міжрегіональної спілки письменників України. Лауреат Міжнародної літературної премії імені Володимира Даля (2013 р.).

Народився поет 23 лютого 1959 р. в смт Жовтневий Торопецького району Калінінської області в Росії в родині військовослужбовця та вчительки.

Дитячі роки минули в оточенні казкової природи на річці Торопа, серед предковічних соснових борів, засипаних квітами і різнотрав’ям луків, де малий Ігор пас корову разом з іншими хлопчаками. Це тут, у селі Новий Бір Західнодвінського району, жили його рідні дід і бабуся. Тож канікули до закінчення середньої школи хлопець проводив у них.

Запоєм читав книжки улюблених поетів: М. Лєрмонтова, О. Блока, А. Ахматової, М. Цвєтаєвої, Б. Пастернака, С. Єсеніна. Тут, на лоні природи, з’явилися його перші поезії. В Будинку піонерів Ігор читав власні вірші.

Закінчив у 1974 р. Октябрьську восьмирічну школу, продовжив навчання у Староторопській середній школі Західнодвінського району, яку закінчив у 1976 р. Після школи навчався в Ленінградському військово-механічному інституті (1976–1980 рр.), служив в армії (1981–1983 рр.).

Перший вірш вийшов друком 20 червня 1982 р. в газеті «На боевом посту» Московського військового округу, де Ігор Годенков служив в армії:

Просыпается нива
В земной красоте,
Жадно дышит
Огромною грудью,
Распускается зорька
Цветком в высоте,
И везде улыбаются люди.

Після служби в армії приїхав на весілля до сестри в Київ. І тут доля послала йому чарівну дівчину з Макарова. Молоді люди одружилися. Жили деякий час у Києві.

Ігор працював на авіазаводі. Вступив до Київського університету ім. Т. Шевченка на філологічний факультет. Закінчив його заочно у 1989 р. Працював спочатку вчителем російської мови і літератури, завучем, а згодом директором середньої школи в с. Ситняки Макарівського району.

У 1990–1995 рр. – працював на посаді директора Андріївської середньої школи та навчався в Київському педагогічному інституті ім. Б. Грінченка, по закінченні якого отримав диплом учителя англійської мови.

З 1995 р. по 1999 рр. – вчитель англійської мови Макарівської СШ № 1.

У 1999 р. був призначений директором Макарівського Центру творчості дітей та юнацтва імені Данила Туптала, працював на цій посаді до 2015 р.

Як педагог високого рівня мав ґрунтовну науково-теоретичну підготовку, відмінно володів сучасною методикою навчання. Як керівник позашкільного закладу мав організаторські здібності, успішно здійснював диференційований підхід до учнів і
до педагогічного персоналу.

З 2015 р. працював на посаді методиста по роботі із обдарованими дітьми та керівника районної дитячої літературної студії «Сузір’я». За цей період виховав багато гуртківців – юних поетів, які були неодноразовими переможцями літературних районних та обласних конкурсів.

Юні поети виступали зі своїми творами в Національній спілці письменників України.

Ігор Годенков – член Міжнародної асоціації письменників-баталістів та мариністів із 2001-го, редактор 13 альманахів творчості юних поетів Макарівщини та понад 15 авторських книжок, широко відомих не лише на Макарівщині, а й в Україні й за кордоном: «Разговор со звездами» (1999), «У межи тысячелетий»(2000), «Дороги, которые мы вибираем» (2000), «Первых слов несмолкнувшее эхо», «Не раньше ангелов словами» (2001), «Сквозь притяженья стоны» (2001 ), «Прикосновение к Вечности» (2002 ), «В обьятьях вечности» (2003 ), «Моя мадонна» (2003), «Возвращение к истокам», (2004), «Звезды в терниях» (2005), «Зов тишины» (2005), «От разлуки до встречи» (2005), «Булыжники» (2006), «Соприкосновение» (2006), «Собери нас на ладони» (2007), «Данность полета» (2011), «Сонячний спів» (2015), «Утреняя
поверка» (2016), «Акын играет гамму до-мажор» (2018).

Писав не лише рідною російською мовою, а й українською (всі його українські вірші стали піснями). Його поезія пронизана глибокою любов’ю до людей, до навколишнього світу. Віршам притаманні духовність, біль за втраченими скарбами людської моралі, а ще – справжній оптимізм, віра в щасливе майбутнє всієї планети.

Поетична творчість Годенкова самобутня і прекрасна. Поет Ігор Годенков ніс своє духовне слово людям, проводив авторські вечори в різних регіонах України. Мав великий творчий потенціал і активну громадянську позицію, працював на благо такої рідної для нього України.

Помер Ігор Леонідович 10 травня 2018 р. у Макарові. Похований на місцевому кладовищі.

Додати коментар