Закон України «Про пробацію» – в дії

0

4 лютого 2019 року минула 4-а річниця ухвалення Закону України «Про пробацію». Метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує звинувачених, з метою ухвалення судом рішення про міру їхньої відповідальності.

Даний Закон абсолютно по-новому змінив підхід та методи виправлення правопорушників, підійшовши до поняття «правопорушник», у першу чергу, як до людини, а не як до злочинця. Перебування у місцях позбавлення волі є чи не найбільш екстремальною та кризовою ситуацією, в яку може потрапити людина. Виправні колонії іноді не виправляють людину, а навпаки, ще більше «калічать». Тому покарання у вигляді позбавлення волі має застосовуватися тільки як крайній засіб впливу, коли правопорушник стає небезпечним для суспільства, а в решті випадків – правопорушник має залишатися в суспільстві.

За рахунок цього підвищаться його шанси на виправлення, адже збережуться соціальні зв’язки засудженого, і він зможе уникнути впливу кримінального середовища, а суспільство буде убезпечене від повторних кримінальних правопорушень. Не менш важливу роль у такому виправленні відіграють громади, які мають бути зацікавлені в тому, щоб їх члени не скоювали правопорушень. У зв’язку з цим, громада має активно долучатися до ресоціалізації, сприймаючи таку особу як повноправного члена суспільства.

Для самого засудженого пробація – це шанс на справедливе покарання, можливість змінитися, і при цьому зберегти родинні зв’язки, роботу, житло. З моменту ухвалення Закону та провівши аналіз динаміки злочинності в Макарівському районі Київської області, можна сказати, що це було вірним рішенням для зменшення злочинності.

Так, за даними Макарівського РВ з питань пробації до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, з іспитовим строком у 2015 році пройшла 91 особа, у 2016 р. – 73, у 2017 р. – 66, і у 2018 р. – 52 особи.

Макарівський РВ з питань пробації.

Додати коментар