Посвідчення-допуск – основа роботи з пестицидами

0

Дотримуватися одного з основних принципів державної політики в сфері захисту рослин, а саме: гарантування безпеки здоров’я людини та охорони довкілля при здійсненні заходів щодо захисту рослин, основа роботи з пестицидами – одержання посвідчень.

Саме на це спрямована Постанова Кабінету Міністрів України від 18.09.1995 року № 746 «Про затвердження Порядку одержання допуску-посвідчення на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами». Для цього працівники, робота яких пов’язана з організацією та безпосереднім проведенням заходів по транспортуванню, зберіганню, застосуванню, торгівлею пестицидами та агрохімікатами, повинні пройти навчання. Організація навчання проходить на базі Держпродспоживслужби району або області.

Керівники установ, підприємств і організацій, приватні підприємці визначають контингент працівників, які мають пройти навчання і відповідні списки надають організаторам. Після проведення навчання спеціалісти Держпродспоживслужби видають посвідчення встановленого зразка, відповіднодо Постанови Кабінету Міністрів України № 746.

Крім того, для одержання допуску на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, працівникам необхідно пройти медичне обстеження для визначення стану здоров’я і отримати висновок медичної комісії, що підтверджував би можливість виконувати дані роботи. Окремо хочеться зупинитись на питанні торгівлі пестицидами і агрохімікатами. Для цього необхідно, крім посвідчення-допуску, мати такі документи:

– паспорт на торгівельну точку, який відповідає вимогам роздрібної торгівлі;

– сертифікати якості на всі пестициди та агрохімікати, що продаються (з мокрими печатками постачальників);

– препарати, які реалізуються, повинні мати інструкцію про використання, дату виробництва і гарантований термін придатності.

Посвідчення-допуск про проходження спеціальної підготовки на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, можна отримати в с. Копилів («Термінал»), вул. Миру, 4. Довідки за телефонами: 0501405521, 096753950.

Хочеться зазначити про суб’єкти господарювання, в яких добре налагоджена робота по одержанню посвідчень-допусків на право роботи з пестицидами. Це – ТОВ «АФ «Київська» (керівник Я.М. Білоус), ТОВ «Український сад» (В.М. Давиденко), ТОВ «Артель № 1» (О.М. Йовенко), ТОВ «Вайсбері» (М.О. Хімченко), а також у приватних підприємців: П.Г. Ляшок, С.М. Клиндух, І.М. Табулінська, В.В. Петриш.

Володимир РОМАНЕНКО,
державний фітосанітарний інспектор.

Додати коментар