Цікаві екскурсії одного дня

0

Група ентузіастів з числа ветеранів війни, учасників бойових дій та ветеранів праці, яку очолив голова Макарівської районної організації ветеранів України Олександр Опанасенко, побувала на екскурсії в Межигір’ї Вишгородського району – резиденції колишніх головних керівників України, де вони жили, відпочивали, зустрічалися з іноземними гостями нашої держави.

Отримавши вхідні квитки, ми дізналися, що таким чином зробили свій благодійний «…особистий внесок у створення Національного Парку, що не має собі рівних в Україні». Кошти, які надходять з продажу квитків, використовуються на поточні ремонти, збереження арештованого майна, утримання території, догляд за тваринами, оновлення ландшафту і створення максимально комфортних умов для відпочинку відвідувачів парку.

Так, Межигір’я – це найкраще місце для відпочинку у Київській області, яке стало доступним для кожної людини після втечі В. Януковича. Воно заворожило наших екскурсантів своєю красою: неперевершеним ландшафтним парком, фонтанами, водоспадами, мостами й місточками, ставками, яких аж 12, і багатьма іншими цікавими об’єктами: славнозвісна Хонка, плавучий ресторан-дебаркадер «Галеон», зоопарк, широченна набережна, будиночок В. Путіна (до речі, на огорожі якого ми побачили напис «Я люблю Україну», музей ретро-автомобілів. І при всьому цьому – чудове чисте повітря, різноманітні пахощі трав і дерев, квітів і хвойних насаджень. Всюди неймовірна чистота й порядок, який старанно підтримують працівники парку.

Хороша погода супроводжувала екскурсантів і в село Нові Петрівці, де є Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році». Знаходиться він на території Лютізького плацдарму, звідки 3 листопада 1943 року війська 1-го Українського фронту розгорнули Київську наступальну операцію і 6 листопада звільнили столицю України. Музей активно співпрацює з пошуковими загонами всіх областей України у справі пошуку та подальшого перепоховання останків загиблих солдат Другої світової війни, а співробітники музею ведуть документальні пошуки в архівах. За довгі роки роботи зібрано велику кількість матеріалів.

До музейного комплексу ввійшли діорама на честь 50-річчя визволення Києва, пам’ятник-музей визволення столиці України і на мармурових пілонах увічнені всі з’єднання і частини, які були удостоєні почесного найменування «Київські» та відзначені орденами за визволення Києва, Пам’ятний знак Невідомому солдату на братській могилі, де поховані останки 26 захисників і визволителів столиці. Вони були знайдені на місцях боїв у Київській області, монумент «Символ Миру» Європейської вулиці вперше встановлений на території України, каплиця Святого Георгія Побідоносця, збудована в знак пам’яті про захисників і визволителів Києва, пам’ятник воїнам-мотоциклістам, працюють виставки – під відкритим небом виставка зразків бойової техніки часі Другої світової війни, а з травня 2015 року – виставка «Твої сини, Україно!» – спільний проект Національного музею-заповідника і ВГО «Союз «Народна пам’ять» та благодійного фонду «З відкритим серцем – у майбутнє».

Виставка присвяченим, хто сьогодні захищає незалежність України на Сході в зоні АТО. На заповідній території збережені польові оборонні споруди КСП 1-го Українського фронту – бліндажі та спостережні пункти командувача фронту генерала армії М.Ф. Ватутіна, генералів К.С. Москаленка, П.С. Рибалка і багатьох інших.

Велике враження справили на нас експозиції особистих речей учасників війни минулої і теперішньої. За кожною з них – людська доля, і трагічна, й щаслива, бо дожили до Перемоги. Та як би там не було, війна – це завжди горе, непоправні втрати. Тож після такого красивого Межигір’я особливо відчувалась величезна вдячність за відвойований мир, коли люди працюють не на потреби війни, а для мирного життя. Хочеться вірити, що незабаром мир буде і на Сході України.

Від імені учасників екскурсії дякуємо за сприяння і допомогу в організації поїздки голові райдержадміністрації Тетяні Семеновій, завідуючому відділом освіти, фізичної культури і спорту райдержадміністрації Володимиру Тарнавському і Олександру Опанасенку. Сподіваємось, що такі екскурсії стануть доброю традицією у змістовному відпочинку ветеранів.

Геннадій ЗДОЛЬНИК,
учасник бойових дій в Афганістані.

Додати коментар