Інформуємо населення

0

До уваги постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи: інформуємо вас щодо визначення категорії посвідчень постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які підлягають заміні, а також які не потребують заміни та є дійсними. 
Урядом 11.07.2018 ухвалено постанову № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян», якою затверджено новий порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян (далі – Порядок). У зв’язку з цим Мінсоцполітики повідомляє наступне.

Відповідно до п.7 зазначеної постанови передбачено провести заміну посвідчень:

– особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1);

– учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 2,3) з числа громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та проведення на них регламентних робіт;

– особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2) з числа постраждалих від радіаційного опромінення за інших обставин не з власної вини.

Не потребують заміни і є дійсними посвідчення:

– учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 2,3);

– особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2);

– потерпілого від Чорнобильської катастрофи (категорія 3);

– потерпілого від Чорнобильської катастрофи (серія Г);

– дитини, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи (серія Д);

– дружині (чоловіку) померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Обласним, Київській міській, державним адміністраціям надано повноваження провести заміну зазначених посвідчень та утворити комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На сьогодні виникають питання щодо пенсійного забезпечення потерпілих від Чорнобильської катастрофи (категорія 4).

Статтею 55 Закону передбачене зменшення пенсійного віку особам, які постійно проживали або постійно працювали на території зони посиленого радіоекологічного контролю, можливе за умови, якщо вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали в цій зоні не менше 4-х років. При цьому для додаткового зменшення пенсійного віку на 1 рік враховується проживання (робота) на території зони посиленого радіоекологічного контролю по 31 грудня 2014 року (відповідно до визначених норм Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-Y111 у статті 2 Закону України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» абзац п’ятий частини другої, у якому надається визначення зони посиленого радіоекологічного контролю, виключено).

Періоди проживання (роботи) на території зони посиленого радіоекологічного контролю підтверджуються документально у відповідності до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1.

Григорій Невмержицький,
начальник управління соціального захисту
населення Макарівської райдержадміністрації.

Додати коментар