Нашому селу – 150 років!

0

За точку відліку існування села Осикове історики вважають першу письмову згадку про населений пункт на картах Шуберта від 1868 року. У ті часи село називалось хутір Осиповия і проживали у ньому німецькі колоністи. Пізніше їх не раз переселяли, тому зараз автентичний слід і хазяйська рука німців помітні лише у плануванні села – широченні вулиці, зроблені на перспективу розвитку.

Місцеві активісти за сприяння громадської організації «Розвиток і добробут громади» 1 вересня відсвяткували 150-річчя села народними гуляннями біля клубу. Формат народних гулянь, замість класичного концерту, було вибрано не випадково.

Гуляння привабили багато молоді та об’єднали корінних і нових мешканців, дачників, мешканців закритих котеджних містечок і сусідніх сіл. На святі кожен знайшов собі відпочинок і розваги до душі, а найголовніше – замість пасивного споглядання концерту, люди активно спілкувались між собою.

У нас був гончарний майстер-клас, працювали професійні аніматори для діток, проводились козацькі забави і конкурс дитячого малюнка «Село моєї мрії». На сцені виступали художні колективи навколишніх сіл – «Чарiвницi» (с. Лишня), «Перлина краю» (с. Мостище), «Дзвiнкiвчанка» (с. Дзвінкове), народний ансамбль «Веселка» (с. Личанка) та розповідав історію німецьких поселень на Київщині почесний краєзнавець України Євген Букет.

Учасники ювілейного свята смакували традиційним кулішем та варениками, із задоволенням фотографувались на згадку, гуляючи на території парку, декорованого в етно-стилі.

А ще ми провели вдалий експеримент – роздільний збір сміття під час гулянь.

Принциповий момент – в організації та фінансуванні цього справді розкішного свята (хто був, той підтвердить!) взяли участь виключно приватні особи та підприємці Осикового і сусідніх сіл. Жодної копійки з бюджету, ніякого можновладного сприяння, жодної номенклатурної промови зі сцени! І це ще один доказ, чому гуляння вийшли багатолюдними і по-сімейному душевними.

Бажаємо усім селам святкувати свої дні народження таким чином, щоб і підготовка, і проведення свята згуртували вашу громаду так, як це сталось у нас в Осиковому.

Ольга ЛЕОНОВА.

Додати коментар