Щоб був шанс ресоціалізуватися

0

Пенітенціарна пробація – це ще один напрямок діяльності Державної установи пробації, адже безпека суспільства є найголовнішою метою пробації в Україні.

Система покарань, не пов’язана із позбавленням волі, існувала в нашій країні й раніше, але на сьогодні уповноважені органи з питань пробації починають діяти з моменту отримання судом матеріалів про кримінальне правопорушення для розгляду.

Ще одним важливим напрямком в діяльності установ пробації є пенітенціарна пробація – це для осіб, які готуються до звільнення з місць позбавлення волі, допомога у трудовому та побутовому влаштуванні за місцем проживання, ними обраним, госпіталізіція до закладів охорони здоров’я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

Особливу увагу хочемо звернути на пенітенціарну пробацію: коли люди ще перебувають у місцях позбавлення волі, а з ними вже працівники пробації починають працювати. Фахівці уповноважених органів з питань пробації – це особлива категорія персоналу. Вони можуть мати різну освіту, але, щоб було зрозуміло, у світі їх називають соціальними юристами. Вони не юристи лише за освітою, а це фахівці, які мають глибокі знання у сфері соціальної роботи, які допомагають ресоціалізуватися звільненим з місць позбавлення волі, аби вони, звільнившись, мали місце проживання, роботу, а якщо людина хвора, то щоб вона продовжила лікуватися, отримувала допомогу.

Отже, пробація не є абсолютно новим революційним шляхом, це більш цивілізований шлях, який довів свою ефективність в усьому світі саме з точки зору безпеки суспільства та попередження вчинення повторних правопорушень особами, які вже їх вчиняли. Забезпечується в такий спосіб безпека громади.

Макарівський РВ з питань пробації.

Додати коментар