Гастролі в сонячній Одесі

0

Цього літа наш вокально-хоровий ансамбль «Свят-Коло» побував на гастролях у місті-герої Одесі, куди запросили голова Одеського осередку Спілки художників України Сергій Савченко та Лариса Дем’янишина – член Спілки художників України.

Слід сказати, – ансамбль існує вже 26 років при Макарівському районному Будинку культури і ним беззмінно керує композитор, професор Національної академії керівних кадрів Віктор Степурко – лауреат багатьох всеукраїнських премій, серед котрих і найвища відзнака – премія імені Тараса Шевченка.

Ми виконуємо різноманітні музичні твори: це і духовна музика українських композиторів – Кирила Стеценка, Бориса Лятошинського, Миколи Лисенка, Віктора Косенка, Миколи Леонтовича, Дмитра Бортнянського і музика зарубіжних композиторів та сучасних авторів.

А крім того, наш ансамбль є єдиним виконавцем унікальних кантів нашого земляка – святого Димитрія Ростовського (Данила Туптала) у професійному аранжуванні Віктора Степурка та Ганни Гаврилець.

В Одеському літературному музеї.

Для багатьох людей слова «духовна музика» інколи асоціюється з чимось нудним, нецікавим. Але це не так! Ця музика не може залишити байдужим того, чия душа відкрита для прекрасного. І в цьому ми вкотре переконалися, коли приїхали в Одесу.

За 6 днів наш ансамбль дав 5 концертів. Захоплені відгуки і щедрі аплодисменти були підтвердженням того, як потрібна сучасним людям духовна музика. Після концертів до нас підходили глядачі, дякували і за прекрасну музику, і за прекрасний спів.

У цьому зв’язку хочу розповісти особливо про два концерти. Один з них відбувся в Золотому залі Літературного музею, сам інтер’єр якого вже створював атмосферу свята. Не дивлячись на дуже спекотну погоду, зал був заповнений глядачами вщерть. Спочатку ми виконали такі твори, як «Благослови, душе моя, Господа», «Світе тихий» Кирила Стеценка, «Та наповняться вуста наша» Артемія Веделя, «Отче наш», «Єдин Свят», «Милість миру» Миколи Леонтовича та багато інших творів, у тому числі: «Взирай с приліжанієм», «Господи мій», «Мати милосерда» – це канти Данила Туптала в аранжуванні нашого керівника.

Потім у виконанні жіночого тріо: Наталії Степурко, Наталії Міщенко і Наталії Силакової прозвучали пісні Віктора Степурка «Над Дніпровою сагою», «Тече вода» і «Пісня про матір». А закінчили ми наш концерт піснями Володимира Хоменка «На Івана Купала» і «Коло друзів».

Біля кафедрального храму святого Андрія Первозванного УГКЦ після концерту. Одеса 2018.

Глядачі аплодували нам стоячи. Так вони проявляли свою особливу шану співакам. А для виконавця це так багато значить: прихильність глядачів, вдячні відгуки їх і побажання ще раз почути наш спів. Це додає снаги і натхнення нам.

Другий концерт, про який я хочу розповісти, відбувся в м. Южне. Треба відразу зауважити, що такого порядку і чистоти, які панують на вулицях цього міста, я досі не бачила ні в одному місці!

Спочатку ми виступили у храмі «Святих Петра і Павла». Тут теж зал був повний. І це радувало – ми бачили, що бажані глядачі з нетерпінням чекають на зустріч з нашим творчим колективом. І в цій атмосфері доброзичливості якось особливо злагоджено й натхненно звучали твори, а чудова акустика допомагала передати всі відтінки нашого співу.

Після концерту нас запросили на екскурсію по місту. А потім ми відвідали готельний комплекс, який вразив нас красою залу, зеленню рослин, і все це створювало такі святкові почуття, що ми провели ще один, імпровізований концерт, благо в залі стояв чудовий рояль.

І, насамкінець, від імені всього колективу хочу сказати, що наш ансамбль дякує всім, хто допоміг нам в тому, щоб відбулися ці гастролі, хто дарував нам своє тепло, турботу і добрі слова. З Одеси ми привезли нашій Макарівській районній державній адміністрації «Подяки» від Одеського осередку Спілки художників України «За високий професіоналізм ансамблю «Свят-Коло…» і запрошення на гастролі в наступному році.

А попереду у нашого колективу ще багато планів. Дуже сподіваємося, що вони будуть виконані і прекрасна музика у нашому виконанні ще не раз радуватиме слухачів.

Наталя МІЩЕНКО,
учасниця ансамблю.
(Фото Сергія САВЧЕНКА).

Додати коментар