Телевізійне нововведення

0

Про ситуацію, яка склалася з відключенням аналогового телебачення «М.в.» вирішили дізнатись у Юрія ВАРЕНИКА – директора ТРК «Авіс».

– Пане Юрію, тиждень тому відбулося відключення аналогового телебачення. Розкажіть, чого очікувати телеглядачам від цього «нововведення»? Для Вашого телеканалу це нові можливості чи випробування?

– Цей процес для місцевих телеканалів, після відключення основних національних, перехід з аналогового ТБ на цифрове мовлення є випробуванням, в тому числі і для ТРК «Авіс». Працювати в «аналозі» продовжує «Перший національний», «2+2», «Правда ТУТ Київ», «ПЛЮСПЛЮС» і місцеві канали.

Як довго працюватимуть місцеві канали в аналоговому діапазоні, – ніхто не знає. Транслюватимуть до того моменту, коли на державному рівні будуть надані технічні можливості для переходу місцевих каналів на цифрове мовлення. Наразі таких можливостей немає. Місцеві телеканали об’єднались навколо даного питання, напрацювали пропозиції з цього приводу і надали їх на розгляд Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення. Там поставились із розумінням до складної ситуації.

– Чи зможуть глядачі й надалі дивитись «Авіс»?

– Що ж стосується глядачів, то вони можуть нас дивитись на тій самій частоті, на якій дивились і раніше ТРК «Авіс». А ті глядачі, котрі перейшли на Т2, можуть нас дивитись в аналоговому діапазоні. Для цього їм потрібна звичайна антена, що приєднується до пристрою Т2.

– Чи володієте Ви інформацією, скільки людей, котрі дивляться телевізор, уже перейшли на цифровий перегляд Т2?

– З досвіду інших телеканалів, якщо брати за основу всіх глядачів, то у відсотках наразі ситуація така: телеканали дивляться приблизно 60 % (молодь в основному переглядає інтернет-телебачення), а вже з цих 60-ти 50 % – дивляться через Т2, 15 % – це інтернет-телебачення та супутникове ТБ, а все інше припадає на аналогове. 

Насамперед, це стосується сільського населення району. В Макарові живуть більш заможні люди, котрі можуть собі дозволити пристрої Т2.

– Не всі глядачі в районі встигли придбати пристрої Т2. А в аналоговому діапазоні серед телеканалів залишились тільки «Перший національний», «2+2», «Правда ТУТ Київ», «ПЛЮСПЛЮС» та «Авіс». Чи бачите в цьому для себе нові можливості?

– Про можливості говорити поки зарано, це тимчасове явище – аналогове мовлення. В переході на цифрове мовлення для нас відкривається більше можливостей, оскільки охоплює більшу аудиторію. Ще раз підкреслюю, що аналогове ТБ – це «пройдений» етап, наразі цифрове мовлення дає більшу якість зображення.

Спілкувався Максим КРАВЧЕНЯ.

Додати коментар