Пригоди гавронщинців у Київському гольф-клубі

0

Традицією стало залучати дітей Гавронщини до гри в гольф на одному з кращих професійних полів Європи. Завдяки підписаному меморандуму про співпрацю у сфері соціального й спортивного розвитку Гавронщини між Гавронщинською сільською радою та Київським гольф-клубом, вже другий рік поспіль ми відвідуємо його і захоплюємось навчальним процесом гри, розкішними краєвидами, атмосферою та культурою загалом.

Коли стоїш посеред масштабного поля, то бачиш картину щасливих облич дітей: захоплення, мрійливість, рішучість, радість, позитивні думки та неймовірні емоції присутні у їхніх очах. Здається, що перебуваєш у зовсім іншому місці або навіть країні, де панує тиша, спокій та рівновага. І це прекрасно. Існує безліч можливостей, головне – правильно ними скористатися. Діти села в кількості 20 осіб віком від 8 до 14 років мають можливість безкоштовно займатися гольфом протягом 6 днів, після засвоєння пройденого матеріалу вони отримують атестат про закінчення школи «GOLF CAMP» – гри у гольф.

Після тижневого заняття – у «випускний» день діти влаштовують таку собі розважальну програму, де показують, що навчилися не тільки гри у гольф, а й певним навичкам театрального мистецтва. Батьки й діти дуже задоволені і з великим захопленням та почуттям радості й натхнення розповідають про свої враження, досягнення від занять і неймовірної позитивно зарядженої, гармонійної та колоритної атмосфери. Беруть участь у програмі, як випробувані юні гольфісти, так і новачки.

Деталі навчання залежать від досвіду і можливостей гравців. Спортивний гольф-табір допомагає юніорам освоїти або вдосконалити свої ігрові навички, зустрітися з однолітками у реальних спортивних турнірах, отримати незрівнянний досвід міжнародного рівня. Тренінги проводяться під керівництвом професійних тренерів з можливістю використання всієї інфраструктури Клубу.

У розпорядженні дітей 36 ігорних та 9 ігрових маршрутів на Парковому, Клубному, Кентаврі, Прем’єрі та Чемберлені гольф-полях. Необмежені тренування на «Driving Range», а також ігри на тренувальних полях «Chipping&Pitching Greens», «Putting Green» і «Bunker Area» чергуються з насиченою теоретичною програмою, вивченням правил гольфа та гольф-етикету. У діяльність табору входить: навчання дітей гри у гольф, харчування, вивчення англійської мови, піші та велосипедні прогулянки клубними маршрутами.

Черговий раз «М.в.» завітали й поцікавилися у Гавронщинського сільського голови Олексія Коби стосовно нововведень та його вражень від тижневого навчання сільських дітей.

– Пане Олексію, скажіть, що Ви думаєте з приводу того, що на території села розташований такий масштабний гольф-клуб, який входить до світового офіційного рейтингу GolfDigest «206 кращих гольф-полів»? На Вашу думку, – це велике досягнення?

– Ми пишаємося тим, що в Україні, і саме в Макарівському районі, є така можливість. Так! Це велике досягнення для України в цілому. Я задоволений, що така нагода випала для гавронщинців, оскільки в Україні є лише один гольф-табір для дітей. І він – у нас! Звичайно, тут проходять міжнародні змагання, презентації автомобілів, у минулому році були зйомки проекту «Холостяк», конференції та багато інших подій.

Гольф-клуб має Міжнародний рівень.Над проектуванням місцевості працював архітектор, прізвище якого Чемберленд. Він – іноземець, фахівець по будівництву гольф-полів по всьому світу. Тут, у нас, проектував усі пагорби, зберігаючи унікальність всіх природних рельєфів. На його честь навіть назвали одне з полів, воно знаходиться під лісом. Ця лунка – «Чемберленд» входить
у «200 кращих лунок світу». Тому все-таки нам є чим пишатися. І саме його ім’я показує рівень Клубу.

Більшість з батьків не могли повірити, що фактично в самій Гавронщині існує інше середовище, що дає поштовх до бажання навчитися чогось нового, з певними зусиллями і цілеспрямованістю.

– Хлопці та дівчата – гравці клубу – одягнені у певний дрес-код. Так повинно бути?

– Звичайно. Під час гри діти мають одягати футболку чи поло, кепку для захисту від сонця. До того ж одяг має бути однакового кольору та виключно з логотипом Київського гольф-клубу. Також з собою вони беруть пляшку звичайної води. На полі треба дотримуватися тиші і спокою, щоб не заважати грі і не відволікатися. За дітьми наглядають відповідальні особи і надають необхідні умови для комфортного перебування.

– Яка кількість тренерів?

– В цьому році трохи відрізняється формат від минулого року. З огляду на тренерський склад, залучено 5 працівників, соціальний педагог сільської ради + сфера ресторанного бізнесу – люди, які готують їсти, обслуговуючи наших дітей.

– Розкажіть, можливо щось змінилося за останній рік?

– Важлива відмінність полягає у тому, що цього року поєднали теорію і практику разом. Це, особисто мені, подобається. Оскільки дітям малого віку, наприклад, 8-річного, було дещо складно засвоїти навчальний матеріал (включаючи різноманітну термінологію), то уже більш дорослим – підліткам цікавіше послухати лекції тренерів щодо правил гри, культури, етикету і т.д. Маючи на увазі дисциплінований підхід тренера, в мене таке враження, що діти займаються не 7 днів, а цілий місяць, тому що вони відчувають відповідальність, атмосферу, де потрібно дотримуватися певних моральних норм спілкування й поведінки.

– Чи є на території гольф-клубу медпункт?

– Так. Є медпрацівник, який за потреби надасть необхідну швидку медичну допомогу. Тренери також доглядають за дітьми таким чином, щоб під час гри при замаху й ударі ключкою, гравець не міг зачепити чи вдарити іншого члена клубу. 

Олексій Коба запитав під час спілкування у дітей, що найбільше їм сподобалось? Діти дружно прокричали – гамбургери! Всі посміхнулися…

– Скільки років реалізується ось така сфера діяльності?

– Вже 10 років. І це, хочу сказати, – особлива дата. Я дуже вдячний керівництву клубу та персоналу за надану таку можливість для наших дітей – навчатися гри у гольф.

Від редакції хочемо додати, що термін дії меморандуму – безстроковий. Отож, бажаємо всім дітям, котрі займаються гольфом у Клубі, успіхів, море емоцій, нових вражень, нових знайомств та в майбутньому – перемог у професійних турнірах!

Віта ФЕДОРЕНКО.

Додати коментар