Поїздка – Проща

0

У свято святої рівноапостольної Марії Магдалини, 4 серпня, паломницька група Бишівського благочиння – парафіяни храмів преподобної Параскеви Сербської с. Лишня, на честь ікони Божої Матері «Всецариця» с. Осикове, Воздвиження Хреста Господнього с. Мостище – здійснили поїздку-прощу до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Групу очолив настоятель вищеназваних храмів, депутат Макарівської районної ради, заступник голови комісії ради з питань охорони здоров’я, екології, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, соціального захисту населення та благодійності.

Літургію в Аннозачатіївському храмі святої обителі цього дня звершили священнослужителі з трьох країн: України, Італії та Швейцарії. Очолив богослужіння архімандрит Амвросій (Макар, священик, який уже понад 10 років виконує свій пастирський послух на італійських православних парафіях і в сусідніх країнах Західної Європи.

Слід зазначити, що саме до Італії на запрошення отця Амвросія в лютому цього року здійснили поїздку представники народного гурту Макарівщини «Сік землі» (с. Лишня).

Разом з ними православні громади цієї країни відвідала й завідувач сектора культури, молоді, національностей і релігій Макарівської районної державної адміністрації Ліна Факторович. Під час поїздки макарівці давали концерти духовної і народної пісні у православних храмах півночі Італії та флеш-моби української пісні й танцю в містах Комо, Лекко та на узбережжі Венеціанської лагуни.

Зі словами щирої подяки за можливість побувати в цій давній християнській країні та за гостинність звернулися представники Макарівщини до архімандрита Амвросія. У свою чергу священик-монах побажав миру й процвітання макарівській громаді та всій нашій землі, зазначивши, що в численній українській діаспорі в Італії постійно моляться за мир в Україні.

Під час літургії в Аннозачатіївському храмі хористи гурту «Сік землі» проспівали традиційні українські народні духовні псальми. Також паломники з Макарівщини з духовною зворушливістю вознесли молитву за нашу, Богом бережену, Українську землю та за мир у ній, а після богослужіння відвідали печери Лаври, де біля святих мощей також помолилися за весь український народ. До речі, нещодавно до лаврських печер Бишівським благочинням було організовано поїздку для дітей загиблих і поранених українських військовослужбовців, дітей з лінії розмежування зі сходу нашої держави та з сімей вимушених переселенців.

Пізніше цього дня в Києві прочани підкріпили тілесні сили за трапезою, організованою парафіянами храмів Макарівщини, які є представниками грузинської діаспори в Україні.

З повагою, Тетяна Кренц,
помічниця о. Філарета.

Додати коментар