Олександр Горган: «Система UVAGA.UA важлива для життєдіяльності громад»

0

24 липня голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган презентував для громадськості Макарівського району інтерактивну систему локалізації проблем UVAGA.UA.

Крім очільника Київщини, у розширеній виїзній нараді, що відбулася в приміщенні Макарівського кінотеатру «Ольвія», взяли участь: заступник голови Київської облдержадміністрації В’ячеслав Кучер, голова Макарівської районної державної адміністрації Тетяна Семенова, голова Макарівської районної ради Олександр Гулак. Також були присутні: депутат Київської обласної ради Микола Швидкий, депутати районної ради, сільські голови, керівники територіальних органів, центральних органів влади, органів місцевого самоврядування, представники засобів масової інформації, громадськість.

«Сьогодні у нас особлива нарада – розширена. По-перше, маю за приємність сказати, що в Макарівському районі розширена нарада у такому форматі відбувається вперше, за 1,5 року мого перебування на посаді голови обласної адміністрації. І це не тому, що я приділяю менше уваги району, а тому, що по всіх показниках Макарівщина свідчить про відмінну динаміку та стабільне зростання, немає жодного конфліктного моменту, який звернув би на себе увагу некерованістю ситуацією. Звісно, є проблеми і ми їх бачимо.

По-друге, особливість нашої наради полягає у тому, що в Київській області вперше в Україні впроваджується інноваційний інструмент управління, який ми сьогодні і презентуємо.

Важливо точно розуміти: що потрапляє в поле уваги влади, які проблеми людей влада бачить, яку роботу у їх вирішенні організовує, які перспективи вирішення того чи іншого питання.

І дуже важливо, щоб у людини – простої, звичайної, пересічної, законослухняної людини був доступний спосіб звернути на себе увагу. Тому що сьогодні люди живуть у світі швидких рішень: майже у кожного в кишені є супер-комп’ютер у вигляді мобільного телефону. І як ним користуються? Треба швидко подивитись прогноз погоди – дивимось, треба уточнити розклад руху громадського транспорту – за дві секунди бачимо потрібну інформацію, треба про ще щось дізнатися – знаходимо швидко…

Життя міняється, але як тільки треба поговорити з владою, звичайним громадянам вона пропонує архаїчну форму комунікацій: пишіть звернення, пишіть скаргу, вказуйте особисті дані, записуйтеся на прийом, чекайте прийомного дня. А потім сиди у черзі, переконуй, принось фотокопії документів, запевняй, добивайся… Знайома усім ситуація.

Тож зараз по області розгортається система, яка дає можливість максимально спростити діалог між пересічними громадянами і тими посадовими особами, які відповідають за вирішення проблем людей.

Зразу скажу: у нас, звичайно, ініціатива викликана ще й доволі неприємними фактами і не секрет для присутніх, що пересічні громадяни так чи інакше наштовхуються на прояви беззаконня.

Тому впровадження сьогоднішнього інструмента дає можливість оперативно виявляти місце зловживання, встановлювати посадових осіб, конкретних правоохоронних органів, які зобов’язані результативно відреагувати, а громадам – відштовхуватися від того, як працюють ті чи інші керуючі органи. Тому ця інновація має ще один ефективний напрямок – повернути довіру людей до влади, тому що в такій ситуації люди не розуміють що робить влада і довіра руйнується.

Важливий момент: створення цього інструмента ініціювали народні депутати з міжфракційного об’єднання «Київщина». Повинен сказати, що найдієвішим депутатом об’єднання є народний депутат Руслан Сольвар. Він фактично по кількості звернень, запитів, подань та інших форм депутатської діяльності – найрезультативніший депутат і найефективніший з
депутатів у Верховній Раді України на сьогоднішній день.

Віднині саме ця інновація повинна стати частиною нашої управлінської культури. Вона не має жодного політичного забарвлення, як наприклад, система PROZORO, що є управлінським інструментом, який сьогодні справляється з оперативним проведенням конкурсних закупівель.

Так само і система UVAGA.UА. Вона спроможна точно локалізувати ту чи іншу проблему, де є можливість кожній людині без реєстрації – анонімно, оперативно вказати на те, що її турбує: чи це критична ямковість доріг, чи це стихійне сміттєзвалище, чи це незаконне будівництво, чи використання приміщень, які не введені в експлуатацію, чи використання земельних ділянок, чи не задокументована вирубка лісу і добування надр, незаконний обіг наркотичних речовин та алкоголю.

Зараз уже немає часу бігати за окремими проявами зловживань, тому що складається картина, яка показує, що окремі органи державної влади тотально провалюють свою роботу, зокрема, територіальне відділення державного комітету праці – однозначно не справляється з роботою по контролю за газозаправними модулями, за мобільними ємностями. Так стоїть питання і з пасажирськими громадськими перевезеннями – проблема, яка вже локалізована до конкретної точки: в якому селі автобус, всупереч законодавству, залишається на нічне паркування. І замість того, щоби вранці водій пройшов медогляд, а транспортний засіб – техогляд, ми бачимо заспане обличчя шофера, який починає свій робочий день без цих двох таких необхідних процедур.

Необхідних, бо певною мірою від них залежить життя людей і самого ж водія! Ми бачимо повсюдність цього явища, де не справляються з умовами договору, за яким водій повинен давати пасажирам конкретно безпечну послугу.

Ця система, вимальовує картину в цілому і по тих галузях, в яких повний провал і ніхто не має наміру проводити виховну роботу, – просто будуть ухвалені кадрові рішення і показана ефективність діяльності тих органів державної влади, що відповідають за цілі напрямки, а не просто окремі ділянки роботи по територіях.

Можу сказати, що презентована нами сьогодні система високо оцінена главою держави, який місяць тому на форумі місцевого самоврядування був ознайомлений з нею. Впевнений, що вже найближчим часом систему «UVAGA.UA» буде масштабовано й перенесено на інші регіони України.

Ми – перші і наше завдання звернути увагу на проблеми, які повинні вирішуватись. Мій кожен робочий день, починається з того, що мені приносять аналітику про нові проблеми, які потрапляють до системи «UVAGA.UA», – продовжив Олександр Горган і перейшов до обговорення проблемних питань, що вже потрапили до системи з Макарівського району, а саме:

– незаконний видобуток торфу на території Андріївської сільської ради. Наразі не визначені межі ділянок для видобутку торфу, який викопують на ділянках інших власників, заведена кримінальна справа. Тож стосовно цієї проблеми ще будуть проведені зустрічі;

– стан доріг в районі: Кодра-Липівка, Калинівка-Калинівка (через Фастівський та Васильківський райони), також в селах: Борівка, Комарівка, Небелиця, Фасівочка, Колонщина;

– діяльність Соснівського гранкар’єру – несплата орендної плати за землю, дробіння каменю вночі – найголовніша проблема для мешканців і місцевої влади. Найближчим часом це питання буде з’ясовано та укладено договір оренди на землю, що дасть можливість наповнити бюджет села.

– робота птахофабрики в Макарові. Відновлення діяльності підприємства, винесення за межі селища чи перепрофілювання – все це буде обговорюватися.

В ході зустрічі мова йшла і про пасажирські перевезення, про приміщення військкомату, порушувались інші питання життєдіяльності громади Макарівщини.

Учасники наради висловлювали власні думки з приводу проблемних питань, ставили їх особисто голові Київської облдержадміністрації. Сподіваємось, що громадськість братиме активну участь в наповненні системи сигналами уваги, на які реагування буде оперативним.

Віта ФЕДОРЕНКО.

Додати коментар