А пісня – це душа!

0

А пісня – це душа.
З усіх потреб потреба.
Лиш пісня в серці ширить
межі неба –
На крилах сонця сяйво їй лиша.
Чим глибше пісня,
тим ясніш душа.
(Іван Драч).

Пісня – це споконвічний символ України. Недарма український народ вважають співучою нацією, а його мову – однією з найкращих у світі. В Україні люблять і шанують пісню. З давнини дійшли до нас прислів’я, в яких згадується цей музичний жанр:

Щира пісня гріє краще за кожуха.
Людина без Батьківщини,
що соловей без пісні.

Плине час. Народжуються і вмирають люди, гинуть у вогні часу матеріальної культури. Але вічними й незнищенними залишаються духовні цінності, серед яких – пісня. Сучасні українці не втратили любові до української пісні, вона живе в кожному із нас.

У квітні учениця 9 класу Макарівського НВК «ЗОШ І–ІІІ ст. – природничо–математичний ліцей», Аріадна Чорна на ІV Всеукраїнському фестивалі – конкурсі мистецтв «Сяйво Первоцвітів», який проходив у місті Києві, отримала І місце і подарунковий сертифікат, прославивши свій навчальний заклад, а також свій Макарівський район на всю неосяжну Україну.

На конкурсі вона виконала пісню «Журавлі» The Hardkiss, акомпонував їй на гітарі Владислав Просенюк, теж учень 9 класу нашого ліцею, який закінчив Макарівську Дитячу школу мистецтв. Приспів вони виконували разом і настільки гармонійно, тембрально красиво, так злагоджено звучали їх голоси і таким вдалим був акомпанемент, що журі окремо виділило Влада і він отримав за виступ медаль та «Диплом». Крім цієї пісні, у виконанні Аріадни звучала пісня Тіни Кароль «Здатись ти завжди успієш».

Це вже не перша перемога Аріадни. Тут велика вдячність і батькам, які матеріально підтримують її у цей складний час, коли всі конкурси платні. А хотілось би, щоб на таких дітей звернули увагу ті, котрі спроможні допомагати матеріально. Це ж майбутнє нашої нації!… І бажано, щоб на сцені нашого районного Будинку культури талановита юнь виступала частіше, адже у нашому районі є ще переможці конкурсів і в інших жанрах.

Незабаром 1 червня – День захисту дітей! Чому б не заохотити наших «зірочок» матеріальною допомогою, чи путівками на відпочинок?! Перемоги цим дітям далися нелегко, повірте!

Скільки сили і часу треба віддати репетиціям, а чого варті хвилювання, підготовка сценічного одягу!

…Після цих конкурсів Аріадна відчула, що пісня – це її покликання. І вона хоче вдосконалювати свій спів – вступивши до музичного навчального закладу.Тож побажаємо їй, щоб її мрії збулися, а ми ще і ще насолоджувались її співом, коли Диво-пісня лине над світом, Сипле звуки свої навкруги.

Зачаровано слухають квіти,
Річка й, навіть, круті береги.
Я люблю кожен звук, кожну ноту.
Це, мов казка, мов вічна весна.
І я хочу, щоб пісня ця дивна
В моїм серці довіку жила!

Алла ВІТКОВСЬКА,
вчитель музичного
мистецтва Макарівського НВК
«ЗОШ І-ІІІ ст.– природничо–математичний ліцей».

Додати коментар