Нові видання на всі смаки

0

Завжди з нетерпінням чекають юні читачі нашої бібліотеки книжкові новинки. І ось цими днями ми отримали близько 60 примірників книг для дітей завдяки турботі волонтера Оксани Герасименко. А кошти на придбання літератури виділив наш земляк із с. Забуяння – Микола Марченко.

Про нього хочеться сказати найтепліші і найщиріші слова вдячності. Він – боєць 25 батальйону «Київська Русь». Отримав тяжке поранення, обороняючи місто Дебальцеве. Отримавши кошти за поранення, частину передав на придбання книг для районної бібліотеки, щоб діти змогли порадіти новинкам.

І ось книжковий фонд поповнився новою серією «Україна мрій», започаткованою Всеволодом Нестайком, до якої ввійшли книги вітчизняних і зарубіжних письменників про різні країни. А «Золота серія» – «Бібліотеки пригод» – це кращі твори світової пригодницької літератури. А ще цю серію називають інакше: «Серія книжок для майбутніх лідерів». Ці книжки про людей, які стали найкращими, «першими серед рівних», стали лідерами.

Тож, якщо хтось обирає для себе шлях успіху та перемог, то ці книги – саме для вас! Це твори Миколи Гоголя, Джека Лондона, що вперше надруковані українською мовою.

До книжки Оскара Вайлда «Хлопчик-зірка» увійшли найпопулярніші казки «Щасливий принц», «Вірний друг», «Велетень-себелюбець», «Незвичайна ракета» та інші.

Книжкова серія «Скарби», заснована у 2013 році – це справжні шедеври української та зарубіжної класики, твори, які вивчаються в школі. Кілька новинок отримали із серії «Англійська бібліотека». Це твори Натаніеля Готорна, Сакі (Гектор Г’ю Монро), Вільяма Шекспіра, Томаса Гарді.

Хрестоматійні збірники з української і зарубіжної літератури створено відповідно до оновленої програми 2017 року й вимог нової «концепції літературної освіти», мета якої – «виховання творчого читача із самостійним критичним мисленням, формування гуманістичного світогляду, загальної культури, естетичних смаків особистості».

Посібники орієнтовані на комплексний підхід до вивчення літератури. Окрім художніх творів, збірники містять літературознавчі статті й рубрики, найважливіші етапи життєвого та творчого шляху письменників, тестові завдання на зразок тих, що є в тестовому зошиті ЗНО.

Порадували найменших відвідувачів яскравими обгортками, красивими і цікавими ілюстраціями книжки видавництва «Ранок», «Промінь», «Пегас», «Преса України» та інші. Ось перед нами серії «Країни чудес», «Сонечко», «Весела країна», «Дітям про все на світі», «Казковий край». Ці твори, полюбилися дітям цілого світу. Це повість-казка «Мері Поппінс» Памели Треверс, «Малий і Карлсон…» Астрід Ліндгрен, «Пригоди Цибуліно» Джанні Родарі, «Пригоди Пінокіо» Карло Коллоді.

Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку придбано унікальну книгу «Україна для малят», яка розповість про давню та сучасну Україну, про її розвиток, державний устрій, природні багатства, про славетну історію країни, культурну спадщину і про видатні постаті, що вдосконалили світ. Кожна тема закінчується питанням, щоб дитина краще засвоїла прочитаний матеріал.

А для малюків, які тільки починають читати, – поділені на склади найвідоміші народні казки, які навчають маленьких читачів доброти, справедливості та кмітливості й допоможуть зробити легкими й цікавими перші кроки до знань.

Серія «Книжковий світ» – це книжки, що розвивають увагу, мислення, пам’ять, мовлення. Це цікаво, пізнавально, весело.

Ми приєднуємося до слів найвідомішого і найулюбленішого дитячого письменника Всеволода Нестайка, який писав, що: «Мої маленькі читачі – це рідні, улюблені діти. Тому мене дуже непокоїть, коли дітлахи віддають перевагу комп’ ютерним іграм, телебаченню, а не книжці. Із великої кількості книжок, я сам дізнався про різні країни, відкривав для себе дещо нове, пізнавав добро і зло, поринав у фантастичні мрії, і тому мені хочеться, щоб юні читачі також зачитувалися творами Марка Твена, Жуль Верна, Майн Ріда і багатьох інших авторів. Читайте, читайте і ще раз читайте!».

Лариса КОВАЛЬ,
завідувачка бібліотекою для дітей.

Додати коментар