Нова «автомагістраль» через гімназію

0

Дороги, дороги… Скільки їх – не злічити! А в Макарові з’явилася ще одна «автомагістраль». На неї перетворився заїзд з вулиці Ярослава Мудрого (Леніна) до Макарівської районної гімназії. Нині в будь-який час будь-який автомобіль  заїжджає на територію гімназії. 

Навіть були випадки, що біля самісіньких східців центрального входу таксі чекало на своїх пасажирів. І це стало нормою! На думку деяких водіїв, пішоходи є перешкодою й не мають права ходити по заїзду на території школи.

На цьому тижні у вівторок йшла забирати старшого синочка із дитячого садка. У візочку грався й балакав зі мною меншенький. Раптом різко посигналили ззаду. Я навіть не встигла відійти в сторону, як водій, не гальмуючи, впритул проїжджає поруч. Слава Богу, не зачепив дитину!

Я зробила зауваження жінці-водію сріблястого автомобіля, а вона мені натомість відповіла, що я ходжу по дорозі й  заважаю їздити машинам, і, що я несповна розуму (показала це, покрутивши пальцем біля скроні). Все це спостерігала її дитина, на вигляд років 7–8.

Пам’ятаю, на початку цього навчального року кілька разів цей в’їзд на територію гімназії перекривала муніципальна поліція. Тоді заїжджати перестали й стали висаджувати дітей біля воріт. Але через кілька днів рух на «автомагістралі» поновлювався.

Кількома роками раніше ворота в’їзду взагалі постійно були зачинені. Їх відчиняли за потребою, наприклад, коли привозили продукти харчування, матеріали для ремонту. (Пізно ввечері навіть замикали хвіртку.) У дворі завжди було гамірно, гімназисти безтурботно бігали перед уроками й після них. Нині ж вони не можуть спокійно гратися, а йдучи до гімназії або додому, постійно озираються, чи не їде автомобіль, чи не засигналить він зненацька поруч. Цікаво, що змінилось? Що стало причиною постійно відчинених воріт, перетворення заїзду на «автомагістраль»?

Зараз на площі біля центрального входу ведуться ремонтні роботи з викладання тротуарної плитки. Вони розпочалися ще торік. Одразу після укладання бордюрів з’явилися перші пошкодження – автомобілі які підвозили дітей до порогу, розламали кутові бордюри.

– Не встигли зробити, а вже ламають, – сказала якось своїй знайомій.

– А що водіям до того? Їм, головне, привезти до порогу своє дитя, – відповіла вона…

Наше емоційне обговорення чули викладачі, які виходили зі школи. Наступного дня саме заїзд на площу, де ведеться ремонт, був перегороджений. Перешкода протрималась десь місяців зо два. А коли проїзду не було, частину зеленої зони перетворили на паркову. Раніше там зеленіла травичка, були посаджені маленькі ялинки. Нині там багнюка.

Цікаво, коли цей бурхливий рух на території гімназії припиниться? Напевно, коли хтось потрапить під колеса?!

А якщо це норма, то чому не відчинять ворота для заїзду з вулиці Ватутіна? Тоді для водіїв будуть створені комфортні умови. Не доведеться розвертатись – з однієї вулиці заїхав, а на іншу виїхав. Зручно.

Катерина ОМЕЛЬЧЕНКО.

Додати коментар