30-річний ювілей

0

Коли в Макарівському районному Будинку культури організовується черговий концерт, то люди знають, що на сцені на них чекає не просто захід, а справжнє шоу – яскраве, видовищне, з оригінальним сценарієм, оформленням сцени, костюмами артистів. Знають і чекають те неповторне колоритне свято, яке ще довго потім будуть згадувати й обговорювати.

Саме так, минулої п’ятниці, 23 березня 2018 року, концертний зал зібрав усіх, хто не байдужий до прекрасного хореографічного мистецтва, на чудову подію: аматорський хореографічний колектив «Ясочка» Макарівського районного Будинку культури відзначав свій 30-річний ювілей з нагоди присвоєння звання «Зразковий».

Початок існування колективу сягає далекого 1977 року. Не складно підрахувати, що нині першим його учасникам уже під 50 років! Керівником та наставником для тих, хто хотів вчитись танцювати, була Валентина Назаренко. Саме вона прищепила любов до народного танцю своїй учениці, а теперішньому керівнику – Оксані Смоленській. Саме вона повірила в її сили та передала колектив у надійні руки Оксани Анатоліївни.

За ці роки учасниками «Ясочки» було близько тисячі дітей різного віку. І ось вже 30 років на безмежних просторах мистецької ниви дарує красу танцю і грації наш улюблений зразковий аматорський хореографічний колектив – єдиний на весь район, який має таке почесне звання.

Впродовж десятків літ свого існування колектив об’єднав сотні юних талантів, цілі покоління молоді, для яких танець – це життя, це диво, що живе поряд з нами, воно змушує сміятись і плакати, воно має душу і серце, його не можна відчути, але
його можна побачити.

Це диво народжується на сцені і творять його учасники зразкового хореографічного колективу «Ясочка». Тож не дивно, що цей колектив має велику популярність серед мешканців району та області. Він є постійним учасником Міжнародних, обласних, районних конкурсів, фестивалів, оглядів. Колектив неодноразово нагороджувався дипломами й
грамотами.

У репертуарі «Ясочки» багато різноманітних композицій, танців народів світу, серед яких особливе місце відведено народному танцю. Юним виконавцям щедро аплодували глядачі Польщі, Чехії, Боснії і Герцоговини, Болгарії і Франції, дякуючи за майстерність та любов до творчості.

Привітала з чудовим ювілеєм зразковий хореографічний колектив «Ясочка» завідувач сектору культури, молоді, національностей та релігій Макарівської райдержадміністрації Ліна Факторович. Вона побажала Оксані Анатоліївні та учасникам колективу поповнювати новими танцями чималий репертуар, радувати шанувальників своїм мистецтвом та здобувати перемоги на всіх конкурсах і фестивалях. Від райдержадміністрації та районної ради вона нагородила колектив «Подякою» за активну творчу діяльність, багаторічну плідну працю, вагомий внесок у розвиток аматорського хореографічного мистецтва, високу виконавську майстерність.

30_1

У нашому районному Будинку культури всі колективи тісно співпрацюють між собою. Саме тому прийшли в цей день привітати ювілярів народний аматорський вокальний чоловічий гурт «Козацькі джерела» (керівник Олександр Сніжко), народний аматорський вокальний колектив «Зоряниця» (керівник Людмила Колос), народний аматорський фольклорний колектив «Чебреці» (керівник заслужений працівник культури України Галина Гончаренко). Також до вітань приєднались і учасники вокального ансамблю «Оріяни» Червонослобідського сільського Будинку культури (керівник Олександр Прокопенко), де Оксана Анатоліївна вела танцювальний гурток.

Так, танець нікого не залишає байдужим. Мистецтво танцю притягує і зачаровує. Він відкриває нові можливості і стимулює до вдосконалення, додає впевненості в собі. Завдяки майстерності і праці викладача вихованці можуть досягти висот, навчитися відчувати красу, багатогранність і неповторність танцю. Саме це продемонстрували учасники молодшої, середньої, старшої групи та випускниці колективу, виконавши танці «Привітальний», «Барвистий віночок», «Залицянки», «Зайонс», «Хлопчачі забави», «Веретенце», «Гуцулка», білоруський народний танець «Янічка», італійський народний танець «Тарантела», «Французький вальс», польський народний танець «Оберек», «Веселі ковбої», «Іспанський танець», «Дударики», «Тропотянка» хореографічні картинки «Мавки», «Веснянка», «Рушники» та «Український гопак».

Кожний вид мистецтва має свої специфічні закони відображення життя, свої особливі форми, виразні методи і свій матеріал. Письменник пише роман чи повість, поему, п’єсу користуючись словом; композитор у своїй творчості користується звуками музики; художник – фарбами, скульптор – пластичними матеріалами, а хореограф – виразною пластикою тіла, рухами, мімікою і жестами.

Багато років керівник колективу вчить цьому своїх вихованців. Роки не мають влади над її пластикою, професіоналізмом, бажанням сіяти красу. Дітям є чому вчитися у Оксани Анатоліївни. Та й вона сама теж вчиться чомусь новому. Тож справжньою несподіванкою, сюрпризом, родзинкою ювілейного концерту став виступ перших учасників колективу «Ясочка» Оксани Смоленської та Антона Піотровського. Глядачам вони подарували запальний латиноамериканський танець «Сальса».

У підготовці ювілейного концерту зразкового хореографічного колективу «Ясочка» вагому допомогу надали меценати селища. Дуже приємно, що в наш нелегкий час існують такі люди, які завжди готові прийти на допомогу іншим, і роблять це безкорисливо, доброзичливо та від щирого серця.

А ще важливу роль відіграли батьки наших учасників. Вони разом з дітьми переживали та готувались, були на репетиціях, за власні кошти виготовляли сценічні костюми, а по завершенні організували для малих танцюристів «солодкий стіл».

…У ритмі танцю швидко пролинули заплановані кілька годин концерту, в кінці якого на дітей чекали подарунки – пам’ятні медалі та іменинний торт. Глядачі стоячи аплодували юним артистам та ще довго не відпускали зі сцени колектив і його
талановитого керівника. Щирі посмішки були на обличчях тих, хто прийшов привітати і підтримати учасників зразкового аматорського хореографічного колективу «Ясочка» з прекрасним ювілеєм. Це і є свідченням великої прихильності макарівців до своїх артистів, яких ми дуже любимо і цінуємо.

Людмила КОЛОС,
директор Макарівського
районного Будинку культури.

Додати коментар