Вічна пам’ять…

0

Гірко і сумно усвідомлювати факт передчасного завершення земного життя вікарія Київської Митрополії, керуючого Макарівським вікаріатством Київської єпархії, Преосвященнішого архієпископа Макарівського Іларія – широко ерудованого, з енциклопедичними знаннями архієрея Української Православної Церкви.

Дякуючи депутату Макарівської районної ради архімандриту Філарету, я мав щастя знати владику – спілкування з ним завжди було хвилюючим і приємним. Крім обов’язків по службі, Преосвященніший Іларій вів значну громадську діяльність: в полі зору були історія, культура, мистецтво ввірених йому по службі районів. Глибоко вивчав історію малої батьківщини Димитрія Ростовського (Данила Туптала). Викроїв час побувати в Макарівському районному історико-краєзнавчому музеї.

Змістовий внесок владики в роботу щорічних Академій, присвячених Святителю. Заклик архієрея про необхідність вивчати духовну спадщину уродженця Макарівської землі – Димитрія Ростовського буде завжди актуальним. З духовних питань життя Церкви виступав перед телевізійною аудиторією Макарівської ТРК «АВІС».

Владика любив спілкуватися з дітьми і молоддю. У пам’яті багатьох мешканців Макарівщини його зустрічі з вихованцями «Променя надії» смт Макарів та Центру соціально-психологічної реабілітації дітей села Копилів, Мостищанської допоміжної школи-інтернату, учасниками навчального поселення при духовно-просвітницькому Центрі «Ковчег» парафії преподобної Параскеви Сербської села Лишня, студентами медичного коледжу, учнями шкіл Макарівщини, районного Центру творчості дітей та юнацтва імені Данила Туптала (Димитрія Ростовського).

За ініціативи владики до навчальних поселень при храмах залучалися діти з сімей загиблих воїнів ЗСУ та переселенців зі Сходу України. Преосвященніший Іларій вручав у благословення ікони Христа Спасителя та натільні хрести, ікони Пресвятої Богородиці та надруковані на аркушах заповіді Закону Божого й молитву Оптинських старців. Бажав дітям, юнакам і дівчаткам допомоги від Господа та зростання у Христі. Такі теплі і зворушливі зустрічі сприяли духовному, моральному та патріотичному формуванню майбутніх громадян України.

Владика переймався долею сімей, котрі втратили своїх рідних на Сході України. Підтримав і благословив ініціативу відвідання сімей загиблих воїнів АТО: архімандрит Філарет і церковнослужитель Бишівського благочиння полковник Збройних сил України (понад рік – речник АТО в Луганській області та очільник Трьохізбенської військово-цивільної адміністрації) військовий кореспондент Руслан Ткачук – готують документи та нагороджують громадською відзнакою «Орден Матері Бійця АТО» матерів, котрі втратили своїх синів.

Владика Іларій у січні–лютому цього року провів зустріч з керівництвом міста Фастів з питань вшанування 100-річчя підписання Директорією і делегацією ЗУНР «Передвступного договору» в місті Фастів 1 грудня 1918 року – події, що передувала проголошенню на Софійському майдані Києва 22 січня 1919 року Акта злуки УНР і ЗУНР в єдину Українську Соборну державу.

Потенціал громадської діяльності Преосвященнішого Іларія за земного життя був наскільки потужним, що має безупинний розвиток.

… У своєму житті я мав щастя знати багатьох викладачів, лекторів, ораторів. Архієпископ Іларій володів глибинними знання з різних наук. Під час проповідей спокійним, красивим, приємним на слух голосом і чистою, літературною мовою владика оволодівав серцями своїх слухачів і вкладав у душу кожного зерна Віри, Надії, Любові. Мудрість, виваженість, глибока повага архієрея до співрозмовника стали для мене взірцем.

Дорогий Владико! За прийняті свідомістю і серцем побажання-настанову: «Дарованих Богом: дружину, дітей, онуків – палко любіть! Любіть і славте Бога!», – низько вклоняюся і в молитвах прошу Всевишнього:

– Господи! Прийми в Царствіє Небесне Свого раба – нашого любимого і дорогого архієпископа Макарівського владику Іларія! …Завжди і скрізь діє Божий Промисел. Земне життя продовжується: 20 березня прийняв чернечий постриг багаторічний помічник новопреставленого владики Іларія – Іоанн Мариконь, отримавши в чернецтві ім’я Іларій.

Веніамін ВІТКОВСЬКИЙ.

Додати коментар