Про структуру cпілку учасників бойових дій

0

Про структуру громадської організації: «Спілка учасників бойових дій, родин загиблих (померлих), добровольців, їх сімей та волонтерів Макарівщини «На варті Закону».

Надійшов запит від громади про те, як буде працювати Спілка, яка її структура, чим вона буде займатися, джерела фінансування та основні фінансові і матеріальні витрати. Отож, даємо відповідь на поставлені питання.

Мета Спілки – захист прав і свобод громадян, які брали участь в бойових діях, їх сімей. Задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів, сприяння в реалізації прав та соціальних гарантій, передбачених законодавством України, використання наявних можливостей у забезпеченні захисту їхніх економічних, соціальних прав, надання оздоровчої, медичної, психологічної, моральної та матеріальної допомоги, у тому числі і для сприяння вирішенню житлових проблем членам Спілки.

Ми живемо в реаліях, коли наші законні права, а також честь та гідність ми повинні самі ж і відстоювати. За нас цього ніхто робити не буде, тому, власне, ми і створили дану організацію. Адже чим більше нас, тим сильніші ми і в нас більше шансів досягнути поставлених цілей!

Більш докладніше все викладено в статуті ГО, який розміщено в групі facebook.

СТРУКТУРА ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ. ПРАВЛІННЯ

До правління спілкою входять:

1. Голова ГО – Онищук Віктор, тел. 098-996-51-88;
2. Заступник голови ГО – Герасименко Оксана, тел. 068-100-63-33;
3. Секретар – Бондарєва Галина, тел. 066-645-36-54;
4. Юридичний відділ – Гришко Роман, тел. 063-44-68-937;
5. Відділ по роботі з сім’ями загиблих (померлих) – Присяжнюк Настя (контакти через керівництво ГО).
6. Відділ земельних питань – Радченко Олександр, тел. 096-550-93-66; Богданов Сергій, тел. 099-263-22-26; Кравець Сергій,
тел. 097-405-57-20 7.
7. Скарбничий та бухгалтер – тимчасово виконуючий обов’язки Очеретюк Тарас, тел. 067-445-46-12;
8. Відділ оздоровлення і реабілітації – Очеретюк Тарас, тел. 067-445-46-12;
9. Дозвілля та патріотичні заходи – Герасименко Оксана, тел. 050-355-27-49, Мудренко Оксана, тел. 097-705-95-33, Машовець Любов, тел. 099-283-00-16;
10. Співпраця з Макарівським районним військовим комісаріатом – Барановський Анатолій, тел. 098-77-02-698;
11. Працевлаштування та професійна переорієнтація – Кравченко Тетяна, тел. 097-876-15-98;
12. Допомога військовим, які зараз перебувають на війні, – Герасименко Оксана, тел. 068-100-63-33;
13. Психолог.
14. Група оперативної допомоги.

Також до правління організації включені керівники частин району, так званих РОЙОВИХ, буде поділ на сектори – рої (рій на Запорозькій Січі – це об’єднання кількох десятків чоловік). Ройові, насамперед, обираються для гуртування та контактування між членами ГО, які не мають доступу до Інтернету або не мають технічних можливостей та навиків користування такими телефонними програмами як Viber.

Ми ще не розподіляли район на рої, але вже є двоє побратимів, які зголосилися бути ройовими, а саме:

1. Бишівський ройовий – Даниленко Олександр (с. Лишня), тел. 095-469-07-51;
2. Червонослобідський ройовий – Ярошенко Віктор (с. Червона Слобода, Карашин, Юрів), тел. 097-999-90-80.

Шановні побратими! Ви самі знаєте, кому ви довіряєте і хто має організаційні та лідерські здібності, тому просимо самостійно визначатися, хто у вас на місці організовуватиме ваш рій і триматиме контакти з керівництвом ГО.

Робота відділів буде організована таким чином: є керівник відділу і є його помічники, яким ставиться завдання або які самі собі планують виконати певну роботу в поставлені терміни.

Попереджаю одразу – роботи буде багато і один керівник відділу сам не впорається, тому прохання записуватися по відділах, які вас цікавлять і разом працювати над вирішенням наших спільних проблем.

Зауважу, що багато відділів ще не укомплектовані і не мають керівників, тому чекаємо на вашу ініціативу та допомогу.

Керівництво ГО і ройові будуть періодично збиратися у встановлений час для обговорення тих чи інших питань, аналізу виконаної чи не виконаної роботи.

Щодо питання внесків. Ми – організація не прибуткова, всі члени ГО вступили в неї добровільно і керівництво ГО, яке обиралося шляхом голосування, не отримує зарплатню, але затрачає час і сили для вирішення спільних справ (хоча свій вільний час могли б присвятити своїм родинам чи основній роботі).

Сподіваємося, що все таки зможемо визначитися з фінансуванням, але поки що затрати на функціонування організації лягають
на плечі її членів. Які саме можуть бути затрати? Буде їх дуже багато, починаючи від паперу, на якому були надруковані бланки заяв на вступ до організації, і закінчуючи квітами на 8 Березня дружинам і матерям загиблих наших побратимів. Отже, без коштів зараз ніяк!

Звичайно, у кожного свої фінансові можливості, тому місячний внесок ми встановили на рівні 30 грн, а якщо в когось буде бажання зробити окремий благодійний внесок, то будемо дуже вдячні. ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ ВИРІШЕНО НЕ БРАТИ ЖОДНИХ ВНЕСКІВ З РОДИН ЗАГИБЛИХ (ПОМЕРЛИХ) УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ.

І ще одне: в кого є можливість принести папір для друку, чи паливо для автомобіля, чи подарувати ГО якийсь робочий комп’ютер або ноутбук, то такий внесок теж буде оцінений і зарахований як членський внесок.

Внески можливо внести як особисто під час щомісячних зборів у Макарові про час та місце зборів буде окреме повідомлення у facebook), так і на картку «ПриватБанку» скарбничого організації. Якщо внесок здійснюється на картку «ПриватБанку», то після успішної операції потрібно надіслати ксерокопію чека або записати дату, час, суму і прізвище, ім’я та по батькові того, хто надіслав внесок, і розмістити цю інформацію в нашій групі в facebook у коментарях (під цим постом) та у Viber.

Під вашим повідомленням буде розміщено повідомлення про перевірку й зарахування внеску. Звіт про використання коштів зможе переглянути кожен член ГО, який отримає на зборах правління ГО чи на загальних зборах ГО.

Щоб стати членом організації, потрібно написати заяву про вступ до неї, адже будь-яка допомога з боку організації надаватиметься виключно членам організації, що її утримують.

Номер картки, на яку приймаються внески: 5168 7573 5320 6131 (Скарбничий Очеретюк Тарас, тел. 067-44-54-612).

Повідомляю коротко про роботу кожного відділу:

1. Голова організації – очолює правління організації, здійснює керівництво та контроль за діяльністю організації відповідно до Статуту та рішень керівних органів організації.

2. Заступник голови – зобов’язаний виконувати функції голови ГО у випадку його відсутності, надавати допомогу голові з усіх напрямків діяльності організації, брати участь у плануванні роботи тощо.

3. Секретар – займається документообігом в організації, приймає заяви на вступ в організацію.

4. Юридичний відділ – надає роз’яснення та консультації членам організації по застосуванню діючого законодавства України та захисту їх прав (юридична допомога добровольцям і учасникам бойових дій, які з певних причин не отримали статусу УБД).

5. Відділ по роботі з сім’ями загиблих (померлих) побратимів – контактує з їхніми усіма родинами, які проживають на території нашого район, для вирішення їхніх нагальних потреб.

6. Земельний відділ – надає допомогу у вирішенні земельних питань.

7. Скарбничий та бухгалтер – займається збором членських внесків, контролем розподілу коштів за потребами, веденням фінансової звітності.

8. Відділ оздоровлення та реабілітації – збір інформації про наявність путівок для оздоровлення членів організації, консультації по проходженню МСЕК.

9. Дозвілля та патріотичні заходи – планування, організація масових і патріотичних заходів.

10. Співпраця з Макарівським районним військовим комісаріатом – вирішення питань, які входять до його компетенції.

11. Працевлаштування та професійна переорієнтація – надання допомоги по працевлаштуванню та профпереорієнтації.

12. Допомога військовим, які зараз перебувають на війні, – волонтерська допомога військовим.

13. Психолог – психологічна адаптація військовослужбовців та їх родин.

14. Група оперативної допомоги. Це люди, які в межах району, в короткий час зможуть прибути на допомогу.

Разом ми сила і ми є вартові наших прав, які гарантовані нам Конституцією України!

Шкода, що нам самим треба захищати свої законні права. Ті гасла, що були на фронті, ніхто не відміняв і в мирному житті: «НІХТО – КРІМ НАС, ХТО – ЯК НЕ МИ, КОЛИ – ЯК НЕ ЗАРАЗ!».

Всім бажаю удачі! Пам’ятаймо, що наше життя в наших руках і Бог з тими, хто його запросив у своє життя! Ставши на сторону Світла, ми вибрали життя і воно буде таким, яке ми захочемо створити для себе і своїх родин!

Віктор ОНИЩУК,
голова ГО.

Додати коментар