Герой Небесної Сотні Андрій Позняк

0

9 листопада 2015 р. Президент України підписав Указ про відзначення на державному рівні Дня Гідності та Свободи. Але для багатьох цей день не є святковим днем. Особливо це стосується рідних та близьких Небесної Сотні, яка загинула, захищаючи нас. 

Посмертно звання «Герой України» було присвоєно  нашому земляку Андрію Анатолійовичу Позняку – герою Небесної Сотні.

Народився Андрій 30 квітня 1988 р. у селі Борівка Макарівського району. У 2003 р. закінчив Борівську середню загальноосвітню школу. Любив природу, під час навчання у школі разом з друзями висадив величезну алею фруктових дерев, за що отримав «Похвальну грамоту» від директора школи. Займався спортом, їздив на змагання. У 2006 р. був призваний на строкову службу до Збройних сил України, служив в інженерних військах. Після демобілізації мешкав у Києві. Працював в охоронній фірмі. Був доброю, спокійною та врівноваженою людиною.

Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ’ям та соціальною несправедливістю. Тому не осторонився подій, що розгорнулися в столиці.

Взимку 2013–2014 рр. всі дні перебував на Майдані Незалежності як активний учасник Революції Гідності.

… 3 березня 2014 р. тіло Андрія було знайдено у центрі Києва з вогнепальним пораненням у голову. Поховали героя у рідному селі на Макарівщині.

Указом Президента України Петра Порошенко від 21 листопада 2014 р. за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції Гідності Андрію Анатолійовичу Позняку посмертно присвоєно звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка», а 18 червня 2015 р. в Борівській ЗОШ І – ІІ ст. було відкрито меморіальну дошку на його честь.

Саме про таких Героїв, як наш земляк Андрій Позняк, поетеса Тетяна Домашенко писала:

Небесна Сотня воїнів святих –
І душу й тіло склали за Свободу,
За розбрат нації взяли на себе гріх,
Освячені любов’ю до народу.
Їх імена у Небі голубім
Золотосяйнім променем палають…

Закликаємо пам’ятати всіх тих, хто віддав заради рідної землі, заради нашої Свободи найцінніше – своє життя!

Віталій ГЕДЗ.

Додати коментар