Хочеться написати так цю статтю, щоб очі і розум кожного читача зацікавились і дочитали до кінця…

0

Історія народного колективу розпочалася майже 10 років тому. З мрії нашої сільської голови Тетяни Семенової створити в Будинку культури колектив. Від концерту до концерту розквітає жіночий вокальний ансамбль. Його чаруючі мелодії лунають над нашим краєм, як голос душі народу.

Звітний концерт вокального колективу «Ясен-цвіт» перетворився у яскраве незабутнє свято творчих особистотей нашого села, покликаних дарувати прекрасні пісні, чудовий настрій, приємні хвилини відпочинку. До його відзначення долучилися не лише представники влади села, а й всі жителі нашого села. На свято запрошувалися учасниці першого складу ансамблю. Були згадані вдячним словом і колишні керівники ансамблю-ювіляра – Людмила Салюта, Людмила Колос, Віктор Головко, Микола Кінько. Вони зробили дуже багато для того, аби колектив вдосконалював виконавську майстерність, наближаючи її до професіоналізму. Нині керівником «Ясен-цвіту» є Олександр Сніжко. Це його душа і серце вболівають за свіжість і красу вокального виконання ансамблю. До своєї роботи пан Олександр ставиться сумлінно і відповідально. Про це засвідчило і свято, у організацію якого всі вклали немало зусиль. Нині у колективі знаходять творчу радість: Лідія Савчук, Марія Кононенко, Катерина Іванойко, Любов Савіна, Віра Коваленко, Наталія Томчук, Галина Кононенко, Наталія Герасименко. Хочу додати, що кожна з них – окрема яскрава мистецька особистість, яка може виступати сольно чи у складі дуетів, тріо.

Вітав колектив сільський голова Сергій Кононенко, який вручив учасницям цінні подарунки,та секретар сільської ради Тетяна Пилипчук – вела наше свято. Виступаючі не були скупими на хвилюючі слова про мистецькі достоїнства ансамблю, який дарує жителям Ясногородки народне пісенне диво. Вони відзначали, що найбільше щастя людини – у творчості. І такі люди, як учасниці ансамблю, творять невмирущий світ краси, примножуючи духовну скарбницю попередніх поколінь.

Пісенне дійство розпочали самі винуватці торжества з народним колективом «Козацькі джерела» Макарівського РБК піснею «Ой хмелю, мій хмелю». А далі полилися мелодії пісень «Де Ірпінь свої води несе у Дніпро», «Чого коню води не п’єш?», «А я молода на базар ходила», та інші. Потім всіх вітали учні нашої школи, колективи «Такі Мальви» та «Бриль». Душевно привітали нас наші сусіди – колектив «Перлина краю» с. Мостище (керівник Майя Коваленко).

Атмосфера тепла і затишку панувала протягом всього дійства. А ще всі бачили, що цей колектив – дійсно сім’я. Радість і щастя вони завжди ділять порівну. Учасниці колективу приймали цього святкового вечора щирі привітання, побажання здоров’я, довгих років життя і творчої наснаги.

Свято закінчилось. Але продовження має тривати. Бо українська народна пісня не тільки єднає нас в націю, вона має жити вічно. А учасницям народного вокального ансамблю «Ясен-цвіт» ще раз здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, подальших успіхів в усіх справах і починаннях, щоб ніколи не обміліло джерело таланту і натхнення!

Наталія Герасименко ,
директор Будинку культури с. Ясногородка.

Додати коментар