ЖБК «ЛЬОНОК»

0

22 жовтня виповнилося 30 років від заснування в Макарові першого житлово-будівельного кооперативу «Льонок».

Його створили мешканці будинку №3 по вулиці Проектна. Наразі кооператив нараховує 119 членів. 26 жовтня 2012 року головою було обрано Петра Корчевського.

І саме з ним ми вирішили поспілкуватися про 30-річну історію кооперативу та плани на майбутнє.

За словами Петра Володимировича хоч кооператив існує уже 30 років, але справжні результати були отримані лише за останні 5 років.

Проте зараз уже всі проблеми позаду, а попереду – велика робота з розвитку та облаштування будинку і прилеглих до нього територій.

За останній час члени кооперативу власними силами та коштами провели ямковий ремонт прибудинкових територій, навели лад на даху і в підвальних приміщеннях, у електрощитових замінили електричні автомати й зробили багато дрібної роботи в системі водопостачання і водовідведення. Проте власних коштів не вистачає на великі ремонтні роботи. А тому просили допомоги у представників Макарівської селищної ради.

Коли п’ять років тому Петра Володимировича обрали головою, він неодноразово зустрічався з Макарівським селищним головою Олександром Іващенком та говорив про підтримку кооперативу. Однак у відповідь чув лише обіцянки. А тому втратив віру у допомогу. Кардинально змінилася ситуація з обранням нового Макарівського селищного голови у 2015 р.

Після виборів місцевий депутат селищної ради Володимир Тарнавський порекомендував знову звернутися до Вадима Токаря.

– І сталося диво, мене вперше почули в Макарівській селищній раді, – зазначає Петро Корчевський. А в 2017 р. слова перетворилися на діло.

У квітні цього року депутатський корпус Макарівської селищної ради затвердив «Програму сприяння і підтримки функціонування ОСББ та ЖБК», згідно з якою на ЖБК «Льонок» було виділено 40 000 грн.

За словами Петра Володимировича отримати гроші та використати їх на потрібні роботи було не так легко. Довелося пройти важкий шлях оформлення всіх потрібних паперів. Але представники Макарівської селищної ради та УДКСУ у Макарівському районі надавали всіляку допомогу в цей період.

Отримані кошти були використані на заміну двох вхідних дверей та облаштування майданчика під контейнери для вивезення твердих побутових відходів.

l2
Петро Корчевський запевняє, що на цьому підтримка ЖБК «Льонок» від Макарівської селищної ради не припиняється. Вже наступного року за тією ж програмою заплановано замінити ще четверо вхідних дверей та розпочати заміну вікон у під’їздах.

Але вже зараз члени ЖБК «Льонок» висловлюють подяку за підтримку й допомогу Макарівському селищному голові Вадиму Токарю, головному бухгалтеру Макарівської селищної ради Ларисі Куранді, керуючому справами виконавчого комітету Макарівської селищної ради Сергію Вовкулі, заступнику начальника УДКСУ у Макарівському районі Ользі Батечко, начальнику УДКСУ у Макарівському районі Олегу Лагодному, депутату Макарівської селищної ради Володимиру Тарнавському та всьому депутатському корпусу.

Додати коментар