Рідна мова в рідній школі

0

Вона бринить, співає, чарує, дзвенить собі чистим струмочком і заворожує добрі серця, зачаровує своєю поетичністю, розказує про минувшину і про сьогодення, дає надію на світле майбутнє.

А ще звучить музика, поезія, дотепне слово, цікава загадка, прислів’я та приказка – це виступають діти! Святкову лінійку до Дня української писемності та мови у Макарівському НВК «ЗОШ I–III ступенів – природничо-математичний ліцей» підготувала учитель української мови та літератури Олена Василівна Скорозвон зі своїми учнями 8-А класу. Ніхто не залишився байдужим, бо діти дали наснагу для душі, матеріал для роздумів. Кожен відчув себе частиною великого, гордого, нескореного народу, посіяв у своєму серці ще одну зернину любові до рідної мови.

Зі словами привітання звернулася до учнів директор школи Надія Миколаївна Українець, вона наголосила: «Наше ставлення до рідної мови формує ставлення світової спільноти до нас, як до нації. Від нас залежить, якими побачить українців світ. Зберігати і розвивати рідну мову – це будувати незалежну, справді вільну країну, виховувати гідних представників свого народу і пишатися своєю Батьківщиною».

Надія Миколаївна подякувала за гарне свято і нагородила грамотами найкращих знавців рідної мови.

mov2

Стало доброю традицією в Україні об’єднувати громадян спільними справами.

Тому 9 листопада о 12.00, у День української писемності та мови, шанувальники рідного слова зібралися, щоб перевірити грамотність, відчути єдність з усіма, хто одночасно пише диктант в усіх куточках України. Ми ще раз переконались, що наша мова неповторна, багата, колоритна, особлива і об’єднує нас в єдиний народ.

У День української писемності та мови традиційно стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, який має на меті утвердження державного статусу рідного слова, піднесення його престижу серед молоді, виховання поваги до традицій українського народу, підвищення рівня мовної освіти й культури, удосконалення навиків майстерності володіння словом.

Як добре, що учні люблять, цінують рідну мову і пишаються тим, що є українцями. Гордимося, що наші діти – майбутнє української нації – виростають справжніми патріотами рідної землі.

Після лінійки шкільний дзвоник покликав учасників І етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика за парти.

Успіхів вам, юні мовознавці! Нехай Материнське Слово буде для вас духовним джерелом життя і оберегом! Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та гідності, плекайте в душі любов до рідної мови!

Додати коментар