БОГ ДАРУВАВ 100 ЛІТ ЖИТТЯ!

0

Від редакції – Тетяна Ясинецька : Можна назвати багатьох людей, які прожили гідно й красиво своє життя. І сьогодні ми знову говоримо про нашу ювілярку – Пелагею Іванівну Зузанську з села Комарівка. Мало кому Господь Бог дає прожити 100 років. Але Пелагея Іванівна прожила, наразі вона на вершині ювілеїв! Розповідь про цю жінку, з якою ми  зустрічались, коли їй виповнилось 99 років, була опублікована в «Макарівських вістях» (№ 42 від 21 жовтня 2016 р. – «Сива ластівка» ). Тоді Пелагея Іванівна пообіцяла, що наступною буде зустріч на її 100-річному ювілеї. І свого слова дотримала, бо, як каже, «Бог допомагає». Сьогодні про неї розповідають і вітають її земляки.

…А скільки пережила бабуся за своє життя! Народилася в революційний час, потім у дитинстві з батьківською родиною постраждала від «розкуркулювання», пізнала біду в голодні роки.

Вийшла заміж, раділа життю, але тієї радості було тільки чотири роки: у свої 24-и стала солдатською вдовою. Найменшенький син не знав батька, бо той загинув на війні, так і не побачивши свого молодшого новонародженого сина Костянтина.

Йому пощастило у свої 76 років і досі бути сином, відчувати любов своєї матері, адже допоки живі наші батьки, – ми є дітьми, навіть сивочолими. Прикро, але старший Артем навічно вже пішов від матусі.

Саменька у повоєнні роки виростила своїх синів, підняла на ноги і виховала гідних, працьовитих хлопців, які, одружившись в один рік (старший – у травні, а молодший – у листопаді), подарували їй 5 онуків!

Всіма своїми силами вона допомагала діткам та онукам. Все життя була вірною своєму першому коханню, учила дітей та онуків завжди пам’ятати, що сім’я повинна створюватися з любові і поваги.

Допомагала людям, підтримувала їх і ніколи не переставала працювати. Дуже раділа народженню кожного з шести правнуків. Бабуся все промовляла, що хоче побачити їх дорослими, але сама собі заперечувала і в думках, і словами: «Не доживу, я ж важко прожила, робила і вдень, і вночі!»

Але склалося інакше! Дожила, діждала праправнуків і на сьогодні їх вже четверо! Всіх пам’ятає поіменно, впізнає, дуже хоче побавити.

Пелагея Іванівна часто розповідає про своє минуле, дає добрі й мудрі поради, своєю лагідною посмішкою і молитвою підтримує велику родину Зузанських.

У День народження наша ювілярка була дуже рада гостям, яких з’їхалось до господи багато: завітали начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Григорій Невмержицький, який від імені голови райдержадміністрації Тетяни Семенової та голови районної ради Олександра Гулака привітав Пелагею Іванівну зі святом. Також поздоровляли депутат Макарівської районної ради Максим Сичевський, сільський голова Людмила Сич, а голова первинної організації ради ветеранів с. Комарівка Зінаїда Зузанська ще й вручила відзнаки від обласної ради ветеранів.

З пісенними віншуваннями завітали на гостину також вокальний колектив «Комарівчанка» сільського Будинку культури, прихожани церкви Євангельських християн-баптистів, сусіди-односельці і частина великої родини, яка мешкає в селі, а ті, що проживають поодаль, приїдуть у вихідні.

…Наша бабуся Поля є прикладом щирої, відкритої, мужньої жінки не тільки для своїх рідних, а й всіх оточуючих людей. Ми вдячні Вам, рідненька, за турботу і любов, якої завжди вистачало і вистачає на всіх. Хай повертаються Вам сторицею добрі діла, буде мир і злагода, радість в душі!

Старші, молодші – усі покоління
Просять у Бога здоров’я уклінно
Нашій найкращій у світі Матусі,
Вічнотурботливій, ніжній Бабусі!
Вдячні довіку за щирість і ласку,
Пісню, молитву і сонячну казку!
Нині, даруючи з радістю квіти,
Ми Вам віншуємо многая літа!

Комарівська сільська рада
та сільський Будинок культури.

Додати коментар