ПРОГРАМА ПІДТРИМКИ ОСББ та ЖБК У ДІЇ

0

За інформацією газети «Макарівські вісті» після вступу у силу Закону «Про особливості здійснення права власності у  багатоквартирному будинку» за відведений термін у населених пунктах, які входять до складу Макарівської селищної ради було створено лише одне ОСББ у с. Калинівка. Про нього мова йшла у минулому номері газети.

Більшість мешканців багатоквартирних будинків вважають, що вони нічого не виграють від створення ОСББ. Але слід зауважити, що ця думка є помилковою, адже у Макарівській селищній раді у квітні 2017 р. було прийнято «Програму сприяння та підтримки функціонування ОСББ та ЖБК».
За цією програмою уже виділено перші кошти. ЖБК «Льонок» (смт Макарів) отримав допомогу на заміну вхідних дверей та облаштування майданчику для сміттєвих баків, а ОСББ «Калина» (с. Калинівка) – на заміну вікон у під’їздах.
За більш детальною інформацією про дію програми та про ремонтні роботи ми звернулися до голови ОСББ «Калина» Тетяни Микитиної. Про історію та функціонування об’єднання ми писали на сторінках газети у грудні 2016 р. А тому цього разу розмова була про зміни, які відбулися за останній рік.
Тетяна Петрівна розповіла, що на початку 2017 р. у планах мешканців будинків було почати утеплення житла. Планували, що кожен власник квартири візьме так званий «теплий» кредит. Але коли почали звертатися до Ощадбанку отримали відмову. Працівники банку пояснили, що можуть видати «теплий» кредит лише на ОСББ. Але умови, які вони запропонували були надзвичайно не вигідні мешканцям будинків. А тому вирішили утеплюватися поступово і власними силами.
Коли і які роботи проводити вирішували на загальних зборах. Склали план дій. Але у справу втрутилася Макарівська селищна рада. Згідно «Програми сприяння та підтримки функціонування ОСББ та ЖБК» селищні депутати проголосували за виділення коштів на ремонтні роботи для ОСББ «Калина».
І саме завдяки виділеним коштам, позапланово і встислі терміни було проведено заміну 15 вікон у під’їздах (одне вікно мешканці замінили самостійно), встановлено 16 підвіконників та 16 відливів. За словами Тетяни Петрівни залишилися лише декоративні роботи. Мешканці будинків, з якими нам вдалося поспілкуватися дуже задоволенні проведеною роботу та встановленими вікнами. Говорять у під’їздах тепер стало світліше та тепліше.
Всі мешканці ОСББ «Калина» виражають слова подяки своєму селищному депутату Галині Миколаївні Коваль, яка допомагала у вирішенні всіх питань. Всьому депутатському корпусу селищної ради, який проголосував за виділення коштів. Ну і особливо дякують Макарівському селищному голові Вадиму Токарю, без якого не було б реалізовано «Програму сприяння та підтримки функціонування ОСББ та ЖБК».

Додати коментар