ПОЧИНАТИ ПОТРІБНО З СЕБЕ

0

Сьогодні багато тих, хто критикує владу, тих хто критикує тих, хто не критикує владу, критикує сусіда, брата, свата, висуває претензії всім навколо.

І от зараз я хочу висловити своє співчуття нам всім, по-перше, в тому що ми, як люди вимерли, зникла в нас повага один до одного, немає співчуття і гідності. Те що нас не поважає влада і сильні світу цього я чула мільйон разів, і те що тільки вони винні в усіх наших нещастях і бідах теж чула неодноразово.

Але ж подивіться, який жах відбувається між нами, звичайними людьми, кожен день. Коли ми стали такими байдужими до чужого горя чи неприємностей, які можуть статися з кожним з нас.

У одних моїх знайомих сталась, така маленька на перший погляд прикрість, ввечері на трасі посеред поля спустило колесо. І все нібито терпимо, якби не малі діти, дощ на вулиці, холод, ще й неосвітлена дорога. І що ви думаєте, так, ніхто із наших водіїв не зупинився спитати в чому справа, чи потрібна допомога. Звісно, я розумію, що ніхто нікому нічого не винен, як ми всі зараз любимо говорити. Також я розумію, що наявність шахраїв та злочинців на дорогах, не дає можливості допомогти один одному. Оскільки спрацьовує елементарне відчуття самозбереження. Страх за своє життя і майно змушує людей закрити очі на все що їх оточує. І ніхто не подумає про те що в салоні авто може стало комусь погано, може розрядився телефон, або просто людина в чужому місті і допомогти їй нікому. А все, що потрібно було б зробити, просто зупинитися і, не виходячи з машини, спитати чи потрібна допомога. Звісно я не кажу про жінок за кермом
чи літніх людей, а про нормальних, здорових гідних чоловіків, які могли б допомогти.

Але страшніше те, що так поводитись водіїв, переступати через людське нещастя, змушує класова (фінансова) перевага, я ж на «мерседесі», а вони на «москвічу», хай самі розбираються.

Проте слід відзначити, що все ж справжні чоловіки в районі є, це представники муніціпальної інспекції при Макарівській селищній раді. Нажаль прізвища спитати знайомі не встигли. Ці люди зупинилися, підійшли та запропонували допомогу. За це їм окрема подяка.

Але це тільки одна сторона медалі, і справа тут, як на мене, виключно у совісті та бажанні допомогти. І коли я вже заговорила про совість, гідність та відповідальність, то не можу оминути своєю увагою поведінку людей обслуговуючої сфери, які працюють в аптеках, школах, дитячих садках, магазинах, на ринку та інших місцях.

Чому всі вони вважають себе на порядок вищими за людей які до них звертаються? Чому всі вони дозволяють собі грубити, проявляти зневагу і дике незадоволення своєю роботою? У дитсадку чи школі вихователі звинувачують дітей та їх батьків у всіх незрозумілих ситуаціях, вимагають повної, навіть абсолютної віддачі як фінансової так і особистої. І якщо не дай Бог, спитав щось про свою дитину, або про кошти, які збираються постійно і на все – все потрапив на вічно в немилість. Чому в цих закладах дозволяють собі обливати брудом і пліткувати про усіх батьків, які не подобаються чи не підходять під шаблон? А ображає те що роблять вони все це сидячи всім колективом на лавках, коли мають спостерігати за дітьми на майданчику.

Також ніяк не звикну до співробітників аптек, які ледве пересуваються, ніби я буду їм виносити смертний вирок. Їх відношення до клієнтів обурює, невже треба в двох, трьох приймати товар коли у вас стоїть черга. І якою наглістю треба володіти щоб замість того щоб обслуговувати чергу, ми знаходимо в ній подругу і йдемо її обслуговувати попереду усіх. І все це відбувається коли в черзі стоять літні люди, вагітні жінки, люди з дітьми або той кому зараз дуже потрібні ліки і в них немає змоги або часу чекати вічність.

У лікарні теж не краще поки дочекаєшся своєї черги, познайомишся з усіма родичами і друзями лікаря, так як вони привілейований клас і можуть проходити повз чергу хворих. Також мені дуже «подобається», що лікарі піклуються про себе, влаштовують перерви на каву разів зо три і це тільки до обіду, або виходять «провітритись» і перекурити хвилин по 30. Деякі ще й дозволяють собі вести себе по хамськи. І прикро ще те, що педіатри не виключення, ті які повинні більш за всіх піклуватися про своїх маленьких пацієнтів, ведуть себе найгірше.

Ситуації на ринку викликають неабияке здивування, чому деякі продавці намагаються надурити у відкриту і безсовісно дивлячись в очі, ще й кажуть вам, що ви не вмієте рахувати. Коли підіймається рука продати неякісний товар, особливо дитячий. Невже ви б дали таке своїй дитині? Мені завжди було цікаво, як вони після цього себе почувають, невже не соромно втратити гідність? Тому я знову хочу запитати: Чому? Чому таке відношення у вас до людей, невже ми для вас непотріб? Хочу зазначити, що більшості з вас повезло працювати в теплі, з хорошим графіком і непоганою зарплатнею, а не бігати в три зміни на завод, шахту чи ферму, де люди дійсно віддаються на повну і не на жарт стомлюються. Мені хочеться нагадати всім, ми всі один одному клієнт, співробітник, замовник тощо.

І тільки від нас залежить успіх нашого підприємства. Ні для кого не секрет що сьогоднішній світ сповнений агресії, претензій та зневаги один до одного. Тому від нас залежить з яким настроєм від нас підуть люди і з якими словами повернуться. Давайте не втрачати поваги до інших, не опускати себе в очах людей. Тому що бути гідними, чесними, привітними і чуйними нам не заважає ніхто окрім власного его і пихи.

Олександра СМІРНОВА.

Додати коментар