З Україною в серці…

0

Мамо! Мамо! Чи думали Ви, що матимете таку доньку?… Що з першого дня Майдану буде там, де йшов бій на смерть за Україну? Чи гадали Ви, що виховували дитину, яка є взірцем мужності, відваги та сильної волі?

Оксана Герасименко… Ця дивовижна кароока жінка знайома багатьом: як воїнам на фронтах Донбасу, так і тут, на Макарівщині. Вона разом з друзями-однодумцями свої патріотичні почуття, свій біль за рідну землю виявляє таким чином, щоб воїни-захисники мали від цього найбільшу користь – духовну та матеріальну підтримку.

Оксано, – запитую я, – а Вам не страшно? Ви була в епіцентрі подій на Майдані, здійснила 38 виїздів на фронт?!
– Сам Господь Бог рятував мене від смерті, – тихо говорить жінка. – А ще допомагала віра в людей, які були поруч, віра в те, що настав той момент, той шанс, коли, нарешті, Україна здатна розірвати ненависний ланцюг, накинутий Росією на шию нашому народові.

…Щоп’ятниці в Київському госпіталі Оксану чекають поранені воїни. Разом зі своїми товаришами, яким не байдужа доля України, вона везе туди все необхідне для їх фізичної і моральної підтримки: продукти харчування, речі особистої гігієни, дитячі листи, малюнки, які збирає по школах.

Оксана розуміє, що такі зустрічі з пораненими воїнами – це взаємне духовне збагачення, це посилення віри в перемогу над ворогом.

– Звідки ж черпає вона сили для такої нелегкої діяльності, де знаходить час на поїздки? Оксана, не вагаючись, відповідає:
– Дух Майдану, любов до України – ось звідки сили і завзяття!

Далі неохоче розповідає про дні полону, де знаходилась аж 60 діб. Було нелегко. Сиділа в одиночній камері 1х1 метр. Витримала завдяки вірі у справедливість та Бога, що надихав силою і духом.

Оксана Миколаївна розповідає, що у своїй волонтерській діяльності вона не одна. Її завжди підтримували і підтримують керівники Макарівського району – Тетяна Семенова, Олександр Гулак та інші патріоти, які дбають про нашу армію, піклуються про життя і здоров’я бійців.

Очі Оксани світяться радістю, коли вона називає імена волонтерів: Валентина Дідківська (с. Королівка), макарівчани – Антоніна Проценко, Галина Бондарєва, Юрій Вареник, Галина Сухиня, Тетяна Кравченко, Лариса Лесько, Любов Машовець; подружжя Лідія і Валентин Кравченко (с. Колонщина), Оксана Мудренко (с. Забуяння), Людмила Пірнач та Лариса Мілевська (смт Кодра). Всі вони знайшли одне одного і працюють під гаслом «Один за всіх – усі за одного».

З гордістю говорить Оксана про художні колективи, які своїми концертами підтримують моральний стан бійців на фронті, дають можливість хоч на хвилину забути жахи війни, біль, страждання. Хто не слухав Анатолія Паламаренка, той не відає, що таке справжній артист! Анатолій Несторович побував у зоні бойових дій зі своїм палким Словом. Разом з ним виступали перед бійцями професійний співак Павло Скляров, бард Володимир Хоменко, композитор і співак Анатолій Дем’янчук, творчі самодіяльні колективи «Берегиня» (с. Колонщина), «Мальви», «Дев’яте небо» (с. Липівка), «Родина» (с. Наливайківка), «Калинове гроно» (с. Липівка). Більше 30 концертів було влаштовано для наших побратимів на фронті.

А ще Оксана з гордістю розповідає про участь у «Великій українській ході», організатором якої є Катерина Валевська. Мета цієї ходи – підтримка всіх патріотів Донецької та Луганської областей, донесення ідеї, що території цих областей єдині і неподільні. Це – Україна! Тут має майоріти лише жовто-блакитний прапор, за який жителі Донецька платили життям.

Ця хода розпочалась у 2016 році, а закінчилась 14 вересня 2017 року в м. Охтирка Сумської області. Учасники ходи зібрали стільки прапорів, що їх довжина склала більше кілометра! Нещодавно, 13 вересня прапори були розгорнуті в Київському військовому госпіталі, а 19 вересня – в Маріїнському парку біля Верховної Ради.

Оксана охоче переходить на «мирну» тему. Залюбки розповідає, як вона любить зустрічати ранковий схід сонця – це Господь дарує людям новий день для звитяг, для нових добрих справ, для випробувань. Очі випромінюють тепло, коли Оксана розповідає про те, які вітання до Дня народження надходили на її адресу від військових Донбасу, що став для неї вже рідним, як її вітають учні з різних шкіл регіону, дякують за підтримку, яку вона виявляє дітям та воїнам, за віру в те, що вони житимуть у квітучій і вільній Україні, де пануватиме закон і справедливість, де сонце сходить для того, щоб людина була щаслива, щоб діти народжувались не для війни, а на радість батькам.

Оксано Миколаївно! Ви мужня й чарівна жінка, нехай Бог дає Вам сили й велику мудрість предків у нашій боротьбі за волю, єдність і незалежність української землі, щоб Ви й надалі згуртовували навколо себе людей, здатних відстоювати й боротися за єдину Україну, за Крим та Донбас!

… Оксана Герасименко нагороджена від військових бригад, добровольчих батальйонів нагородами, медалями: «З Україною в серці», «За гідність і патріотизм». А мама, якої вже немає на цьому світі, з небес дивитиметься за своєю дочкою і разом з Господом додаватиме Оксані та її друзям сили і віри в перемогу!

Олександра КОЦЮБА,
вчитель Новосілківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Додати коментар