ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ ТА ВІДКРИТТЯ СКВЕРУ «МОЛОДІЖНИЙ»

0

День незалежності України – державне свято нашої держави, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акта проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою створення держави Україна в її сучасному вигляді.

24 серпня 2017 року вільній та незалежній Україні виповнилося 26 років! Тому вітаю всіх українців із цим святом! З моменту Акта проголошення незалежності України минуло більше чверті століття, у нашій країні відбулося багато радісних і сумних подій, ми створили й продовжуємо створювати нову історію молодої європейської країни.

Багато молодих і прогресивних українців народилися вже за часів незалежної України або в останні роки існування СРСР. Для сучасних дітей момент розпаду Радянського Союзу так само далекий і невідомий, як для більшості людей кріпосне право в Російській імперії.

Чимало політиків і експертів уважають, що Україна не виборювала свою незалежність і, що остання дісталася нам «автоматично» – з розпадом СРСР. Тому я пропоную згадати 24 серпня 1991 року та історію свята Дня незалежності України в цілому.

За всю історію нашої країни, з часів формування української нації і до наших днів, українці неодноразово намагалися стати незалежними. Вперше День незалежності України відзначили 16 липня 1991 року – у річницю прийняття Декларації про державний суверенітет України Верховною Радою УРСР.

У постанові Про День проголошення незалежності України було написано: «З огляду на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє: Уважати 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України».

Однак пізніше цю дату перенесли на 24 серпня. Саме 24 серпня 1991 року Верховна Рада УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Остаточно День незалежності України був підтверджений на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. З цього дня історія України змінилася назавжди. Вважати День незалежності офіційним державним святом почали з 1992 року. Відповідно до українського законодавства, День незалежності України є вихідним. Цьогоріч в українців було цілих чотири вихідних поспіль: з 24 по 27 серпня. При цьому робочий день 25 серпня був перенесений на суботу 19 серпня.

24 серпня 2017 року Україні виповнилося 26 років. На честь свята в Києві відбувся військовий парад, також у столиці та інших великих містах країни можна було побачити різноманітні святкові урочистості: від парадів вишиванок до патріотичних фестивалів.

А як же відзначав це свято Макарів? Переконую вас, що в нашому містечку було просто незабутнє шоу! Слід зазначити, що 24 серпня дві події були об’єднані в одну – відкриття оновленого скверу «Молодіжний» та День незалежності.

24m2
Незважаючи на похмуру погоду і дощ, свято розпочалося рівно о 16:30 біля Макарівського районного Центру творчості дітей та юнацтва імені Данила Туптала. Справжньою несподіванкою став ведучий свята, Андрій Джеджула, який порадував усіх присутніх своєю майстерністю й талантом. Він проводив безліч цікавих конкурсів, змагань, навіть декілька разів заспівав пісень!

Безперечно, на святі була присутня й шоу-програма. На початку концерту глядачі спостерігали магічну виставу та фокуси, які вразили не тільки дітей, а й дорослих. Але найбільшу купу позитивних емоцій у макарівців викликав SPINART. Спін-арт – це вид образотворчого мистецтва, при створенні якого використовуються фарби, полотно типу глянцевого картону та прядильна платформа. Перш за все, spinart створюється для розваг та заохочення дітей на процесі створення мистецтва, хоча цим можуть займатися й насолоджуватися люди різного віку.

Програма заходу була настільки насиченою, що жителі нашого містечка не мали жодної вільної хвилини! І це було чудово, адже після спін-арту всі завмерли на своїх місцях, спостерігаючи незабутнє шоу мильних бульбашок, які (лише уявіть собі!) сягали більше трьох метрів завдовжки!

24m1
Участь у святі брало чимало дітей, котрі були в захваті від заходу й не сумували жодної хвилини! А допомагали їм у цьому, окрім усього дійства на сцені, костюмовані аніматори та ростові фігури, які подарували дітлахам незабутні емоції та враження. До того ж, усі бажаючі могли отримати аква-грим та глітер-тату на обличчі, руках чи інших частинах тіла.

Слід зазначити, що День незалежності в Макарові закінчився дуже феєрично й тепло, у прямому й переносному значеннях цього слова. Під кінець свята глядачі не могли відвести очей від вогняного шоу, що продемонстрували професіонали своєї справи з Києва.

Під час та після завершення заходу я мала змогу поспілкуватися із жителями Макарова й запитати, що їм сподобалося найбільше. Майже всі глядачі відповіли, що це був кавер-бенд «No comments». Дійсно, це було незабутньо! З першої хвилини всі зрозуміли, що учасники гурту обожнюють свою роботу й щиро радують усіх присутніх піснями. Група виконувала всесвітньо відомі сингли настільки прекрасно, що люди не могли стояти на місці й просто починали танцювати!

24m3
Не можна оминути й того факту, що саме 24 серпня 2017 року об 11:00 на Центральному районному стадіоні імені М.Х. Бруквенка у Макарові відбувся фінал Кубку району СК «Юніор» – ФК «Макарів». У чесній футбольній грі перемогу здобув СК «Юніор», тому вітаю переможців і бажаю успіху в майбутніх змаганнях!

Безперечно, свято вдалося на славу. Усі присутні неохоче розходилися по домівках, адже палко хотіли продовження урочистого заходу. І це не дивно, бо цьогорічний День незалежності був справді чарівним! Тому висловлюю щиру подяку Макарівській селищній раді та Вадиму Токарю за таку приємну нагоду отримати чудові й незабутні емоції від свята!

… З кожним роком розбудови і розвитку нашої держави поглиблюється усвідомлення цієї події і дати – 24 серпня – і значення її для всієї країни, для кожного з нас, її громадян. І це закономірно: великі події осягаються на відстані, з плином часу. Перед Україною, її громадянами складні й великі завдання. Але я вірю, що разом ми здолаємо будь-які перешкоди на шляху зміцнення незалежності нашої держави!

Даріна ГЛУЩЕНКО.

Додати коментар