ДОБРА СПРАВА : БЕЗ ЛЮБОВІ В СВІТІ НЕ ПРОЖИТИ!

0

…На те з нас кожен і людина,
Щоб у житті правдиво йшов,
Щоб зігрівала триєдина – Надія, Віра і Любов!

Як ми уже повідомляли, у № 31 газети «Макарівські вісті» за 11 серпня ц.р., напередодні свята Маковея у Фасівському сільському клубі відбувся благодійний концерт «Україна в нас єдина, Фасова у нас – одна!». Цей мистецький захід, крім того, був присвячений ще й другій річниці з дня створення аматорського вокального колективу «Вербиченька» і розпочався переглядом фільму, відзнятого відеооператором ТРК «Авіс» Вячеславом Мельниченком. Глядачі бачили самодіяльних артистів у процесі репетицій, вдивлялись у знайомі обличчя, милувались живописними краєвидами рідного села.

Зазначу, зал клубу ледь вмістив всіх глядачів – шанувальників пісні й художнього слова, адже Фасова багата на талановитих людей, які пишуть музику, поезії, танцюють, майструють і, звичайно, співають. Тож присутнім хотілось вкотре почути і побачити своїх земляків на концерті.

Він розпочався піснею Ігоря Шамо на слова Любові Забашти «Ой, вербиченько», що стала візитною карткою колективу під керівництвом Надії Бабенко – професора, кандидата педагогічних наук, упорядника книги «Історія рідного краю: 375-а річниця з дня заснування Фасової». Злагоджено і натхненно звучали в концерті голоси учасників «Вербиченьки», тому в залі раз по раз лунали бурхливі оплески і вигуки «браво!».

Прикрасили концерт своєю поезією завідуюча бібліотекою Тетяна Щербина і Василь Близнюк, гуморески у виконанні Надії Римської, художнє читання Наталії Яки менко.

Колектив «Вербиченька» у програмі представив ряд пісень сучасних українських авторів, народних, фольклорних – як із музичним супроводом, так і акапельно. Їх чудово виконували солісти: Надія Римська, Руслана Синельник, Ольга Бережна, Надія Бабенко, Лариса Очеретюк, музичний керівник та акомпаніатор Валентин Шаменко. Свою виконавську майстерність показали й дуети у складі Надії Бабенко та Ольги Бережної, квартет – Надія Матвієнко, Надія Сікачина, Ольга Бережна і Надія Бабенко.

У концерті взяли участь також гості – артист Київського академічного муніципального театру опери і балету для дітей та юнацтва Павло Денисенко, солістка і керівник народного колективу «Берегиня» Колонщинського сільського Будинку культури Любов Лавицька, котрі приготували свої пісенні подарунки для «Вербиченьки» та всіх глядачів.

Привітала зі святом і завідувач сектора культури, молоді, національностей та релігій Макарівської райдержадміністрації Ліна Факторович, котра, до речі, землячка, палкий прихильник художньої самодіяльності, власне солістка народного аматорського колективу «Чебреці» Макарівського районного Будинку культури. Вона, як годиться, не тільки словами, а ще й піснею віншувала «Вербиченьку», чарівним голосом порадувала і колектив, і гостей, і односельчан.

Приїхали на благодійний концерт директор Макарівської районної ТРК «Авіс» Юрій Вареник, директор Центральної бібліотечної системи Валентина Йовенко, керівник гуртка «Дитяче телебачення 1+2» Макарівського ЦТДЮ імені Данила Туптала Тетяна Мельник та її вихованці – юнкори Вероніка Бартошук і Настя Непийвода (вони брали інтерв’ю у глядачів).

А меценат Лідія Расюк вручила «Вербиченьці» від народного депутата України Руслана Сольвара «Подяку» – за високий професіоналізм, майстерність, вагомий внесок у розвиток аматорського мистецтва, збереження і популяризації національної культури України та з нагоди ІІ-ї річниці заснування колективу, адже за два роки творчої діяльності «Вербиченька» брала участь у 39-и різноманітних культурно-мистецьких та релігійних заходах свого села і району, у ІІ та ІІІ фестивалях народної творчості.

Розповідаючи про аматорський вокальний колектив, ведуча концерту Алла Шевченко назвала тих, хто були першими учасниками, але нині, за певних життєвих обставин, вийшли зі складу «Вербиченьки»: подружжя Віктор та Любов Терещенки, Катерина Кирпач, Галина Нагорна та Катерина Дворецька, Ніна Кондратюк, ВасильКирпач, Галина Ушатенко, Оксана Сіренко і акомпаніатор Олександр Сніжко. Глядачі аплодували цим людям, котрі по собі залишили теплі спогади і назавжди вписані в біографію «Вербиченьки» разом з іменами її меценатів. Це, насамперед, сільський голова Іван Онищенко, архімандрит Кирил, Людвинівський сільський голова Тетяна Суліма, місцеві підприємці – Лідія Расюк, Анатолій Литвин, Юрій Закревський, Віктор Кулага, Генеральний директор ТОВ «Агро-Холдинг МС» Герой України Юрій Карасик та директор ТОВ «Агрофірма «Київська» Ярослав Білоус.

– Сьогоднішній концерт – благодійний, – звернулась до глядачів ведуча, – і влаштований з метою моральної та матеріальної підтримки двох сімей, в яких проживають діти-сироти. Це – сім’я Герасименків, дітьми якої, Юрієм та Антоном, опікується старший брат Микола; і родина Лещенків, де виховуються під опікою Валентини Гончаренко (сестри покійної матері Любові) двоє хлопчиків – Юрій та Антон.

Присутні на концерті один за одним давали благодійні внески і загалом було зібрано більше двох тисяч гривень, які тут же розподілили на дві сім’ї і під аплодисменти учасників акції вручили опікунам дітей.

Крім цього, представники Товариства «Агросвіт» придбали для цих сімей бойлери, посильну матеріальну допомогу передала пенсіонерка Ольга Пошедін, а Микола Гудзеватий подарував мед з власної пасіки.

Насамкінець, дітей пригостили солодощами від Фасівської сільської ради та місцевого храму, а дорослі отримали чималі скибки духмяних пишних короваїв, які зробили умілі руки доброї господині Галини Рудаківської. Це було знаменно, адже хліб і пісня в нашому житті – завжди поряд. І хай так само поряд будуть завжди любов, доброта і милосердя!

Тетяна ЯСИНЕЦЬКА.

Додати коментар