Євгеній ЧЕРНАЛІВСЬКИЙ: «Макарівщина багато дала мені у спортивному плані»

0

Майже 10 років місцеві футбольні команди не брали участі у змаганнях обласного рівня. І ось на початку цього року заявку на першість Київської області подав ФК «Здвиж», володар Кубка Макарівського району. На жаль, вболівальники Макарівщини на власні очі могли побачити лише дві гри новачка турніру. Адже із-за підготовки поля на стадіоні імені М.Х. Бруквенка у першому колі лише 2 з 11 ігор було проведено в Макарові. Однак новачок закінчив перше коло на третьому місці. Зараз в першості літня перерва. Використавши паузу в турнірі, ми вирішили поспілкуватися з граючим президентом клубу ФК «Здвиж». Мова піде як про історію так і про майбутнє команди.

– Пане Євгене, звідки Ви родом?
– Я родом з Поділля! З Вінниці.

– З якого часу Ви стали захоплюватися футболом?
– З 7-річного віку займався у дитячо-юнацьких футбольних та спортивних школах «Нива» і «Темп»! Брав участь у юнацькому чемпіонаті України серед гравців 14–15 та 16–17-річного віку.

– А бажання стати президентом футбольного клубу коли виникло?
– Апетит приходить під час їжі…. Коли бачиш, як на твоїх очах люди прогресують та по-спортивному зростають, то бажання сприяти і удосконалювати приходить саме по собі, хоча бути футбольним менеджером мабуть то ще з дитячих років, коли популярною була однойменна компьютерна гра та й, в кінці кінці, футбол у країні тримається на інтузіастах.

– А яка у Вас вища освіта? Пов’язана зі спортивним мененджентом?
– Маю дві вищих освіти – юридичну та економічну.

– Народилися на Вінниччині, мешкаєте в Києві. А як Ви потрапили в село Маковище і пов’язали себе з футбольним клубом «Здвиж»?
– Так, зі студентських років мешкаю у Києві, а до Маковища потрапив як гравець три роки тому після вдалого сезону ігор за «Альтіс» (с. Копилів) Макарівського району! Тому вже близько 5 років мене доля пов’язує із Макарівщиною!

– А як Ви опинилися в команді «Альтіс»?
– Друзі, які грали зі мною у Києві на різних футбольних турнірах, бачили мене у грі та й знали, що я маю досвід виступів у змаганнях серйозних рівнів (чемпіонат області, чемпіонат України), в тому числі й у професійних командах, попросили допомогти у виступах «Альтіса» у чемпіонаті Макарівського району!

– А коли Ви вирішили стати граючим Президентом футбольного клубу «Здвиж»?
– Граючим Президентом довелось стати, оскільки я є одночасно і гравцем команди, і клуб потребує підтримки, а мати свій футбольний клуб, то мабуть, дитяча мрія кожного футболіста!

– Що стало поштовхом до подачі заявки на участь у першості Київської області з футболу?
– Макарівщина багато дала мені у спортивному плані, але до нас не була представлена на обласних змаганнях з футболу, адже це новий, більш високий рівень!

– Наскільки нам відомо з преси, початково Ваш клуб мав представляти Київ, але потім все таки вирішили представляти с. Маковище. Що вплинуло на зміну думки?
– Клуб однозначно мав представляти Макарівщину, але вийшли певні технічні неузгодженості з Федерацією футболу Київської області, які були швидко вирішені шляхом закріплення команди до села Маковище, адже більша частина футболістів і керівництва клубу є родом звідти і проживають у Маковищі! Це – віце-президент і голова Маковищанської сільської ради і одночасно голкіпер Богдан Живага та віце-президент Петро Боримський, який є батьком нашого провідного гравця-капітана і граючого тренера Юрія Боримського.

– Наших читачів найбільше цікавить скільки у Вашій команді гравців з Макарівського району, а скільки з інших регіонів?
– Більшість гравців нашого клубу родом з Макарівщини! Це голкіпер та граючий віце президент Богдан Живаго, брати Сергій та Олександр Горбецькі, провідні захисники Сергій Коба, Валерій Хавченко, Іван Рудобаба, граючий тренер та капітан Юрій Боримський, півзахисники Денис Расюк, Руслан Лазебний, Олександр Горбань, Павло Гноєвський. Лише п’ять гравців заявлених на першість Київської області з футболу є представниками м. Києва: захисник Володимир Кириченко, півзахисники Ігор Будушевський та Мішель Савастру, а також голкіпери Олексій Атаманенко та Олександр Ковальов.

– У перших двох турах першості у команді не було Олександра Горбаня, а потім ви його дозаявили і вже через кілька турі він став основним гравцем. Яким чином було досягнуто такого успіху?
– Щодо Олександра Горбаня можу сказати, що він є молодим та перспективним гравцем, який був заявлений відразу, проте не потрапляв до основного складу, але завдяки наполегливій та самовідданій праці на тренуваннях був належним чином оцінений тренерським штабом та мною особисто. Але разом з цим Олександру потрібно працювати та не зменшувати вимог до себе аби вдосконалювати свою майстерність.

– Чи плануєте Ви при ФК «Здвиж» створювати дитячу школу? Адже потрібно виховувати для амбіційних планів власних футболістів. Якщо так, то де вона буде розташовуватися, адже в районі хороших спортивних центрів мало. Чи відомо Вам про напівзруйнований спортивний комплекс в с. Калинівка Макарівського району?
– У планах звичайно створити дитячу школу «Здвиж» чи хоча б футбольну секцію. Це нормальна практика і навіть вимога чемпіонатів професійних клубів, до когорти яких ми обов’зково ставимо за мету потрапити. Відомо нам і про стадіон у Калинівці і про стадіон у Маковищі, які розглядаються як можливі майданчики для школи та й для тренувань самого клубу, проте наразі обговорюється можливість у співпраці з Маковищинською сільською радою відновити газон на місцевому стадіоні.

– Хто входить до складу тренерського штабу ФК «Здвиж»?
– До тренерського штабу клубу «Здвиж» вхожу я, як граючий Президент клубу, а також граючий тренер та капітан Юрій Боримський, при цьому «з бровки» завжди незалежним оком нам допомагає віце-президент – Петро Боримський.

– Виявилося, що багато мешканців Макарівщини до публікацій у газеті про ФК «Здвиж» і не знали, що команда з району грає у першості Київської області. Чи функціонує при клубі прес-служба? На кого покладено функції реклами функціонування клубу?
– З приводу висвітлення діяльності клубу, то у нас функціонує facebook сторінка, а у її наповненні та функціонуванні мені допомагають мої особисті помічники, оскільки створення повноцінної прес-служби та робота прес-секретаря це в перспективі. Головне, щоб був результат, який не соромно висвітлювати штату працівників прес-служби (посміхається).

– У другому колі Вам доведеться зіграти на домашньому полі 9 з 11 ігор. Які акції для реклами та приваблювання вболівальників Вами заплановано провести? Адже не секрет, що Ваша команда заслуговує на більшу кількість болільників.
– З приводу акцій та реклами домашніх матчів, можу сказати що якісний футбол та достойний результат – це найкраща реклама для нашого клубу! Новини про гарні досягнення та результати серед справжніх уболівальників поширюються швидко, а підтримку наших фанів ми відчуваємо на трибунах макарівського стадіону та сподіваюсь завдяки роботі журналістів і, Вашої газети зокрема, про нас дізнається ще більше вболівальників футболу та небайдужих до спорту Макарівщини людей.

– Щоб грати у першості, потрібні чималі кошти: форма, переїзди, тренування. Хто оплачує витрати ФК “Здвиж”?
– Про фінансування клубу хотів би сказати, що воно бажає бути кращим, хоч більшість питань з підтримки клубу це є моя задача та ініціатива. Проте певні питання вирішуються за підтримки Маковищанської сільської ради та зокрема нашого віце-президента Богдана Живаги і сприяння керівництва Макарова (Вадим Токар – ред.) та керівника Макарівської федерації футболу (Олександр Богдюк – ред.).

– У багатьох ще й досі перед очима приклад ФК «Колос» з с. Ковалівка Васильківського р-ну за п’ять років з аматорів стати командою першої ліги чемпіонату України. А які у Вас плани щодо ФК «Здвиж»?
– У планах, звичайно, зростати і ставити перед собою задачі, схожі з «Колосом» із Ковалівки, але для цього потрібно залучати фінансування значно потужніше.

Проте на разі перед клубом стоїть завдання увійти та закріпитись у трійці першості Київської області, а далі – вища ліга обласного чемпіонату й не зупинятись і поступово рухатись до професійного рівня другої та першої ліги чемпіонату України, але, як то кажуть, апетит приходить під час їжі (посміхається).

– Відкрийте таємницю, які зміни будуть у складі ФК«Здвиж» у період літньої перерви? Про втрату Олександра Сухенка ми вже писали. Вболівальників цікавить, хто його замінить, адже остання гра у Бородянці показала, що форвард дуже потрібен команді.
– Зміни в команді відбуваються постійно, команда – це живий організм і це нормально, головне, не зробити занадто багато змін, аби не збити темп та вже досягнені напрацювання й результати. Скажу словами відомого футбольного тренера: «У нас не команда зірок, ми – Команда Зірка». Незамінних людей не існує, хоч ми і вдячні Олександру та бажаємо йому успіхів і кар’єрних перемог.

– На сьогодні у чемпіонаті Макарівського району грає команда ФК «Маковище». Футболісти з Вашого клубу грають там. Чи відвідуєте Ви матчі цієї команди в рамках чемпіонату району? Чи консультуєтесь Ви з тренерами ФК «Маковище» щодо футболістів з чемпіонату Макарівщини?
– Щодо ФК «Маковище», то скажу, що деякі наші футболісти для підтримки ігрової практики беруть участь у чемпіонаті району і наш граючий тренер Юрій Боримський регулярно переглядає ці ігри та й інколи бере в них участь безпосередньо.

– Ваші побажання нашим читачам?
– Читачам побажаю здоров’я, знаходити час та займатись спортом і активним способом життя, підтримувати спорт та підтримувати наш футбольний клуб «Здвиж».

P.S. На початку інтерв’ю з Євгенієм Черналівським було зазначено, що майже 10 років футбольні клуби Макарівщини не грали у чемпіонаті Київської області. Однак після того, як вийшов номер газети, вдалося віднайти інформацію про участь ФК «Бишів» (2 місце) та ФК «Макарів» (8 місце) у першості Київської області з футболу у 2013 р. А тому тепер з точністю можна сказати, що три роки район не був представлений в обласних чемпіонатах.

Бесіду вів Віталій ГЕДЗ.

Додати коментар