Гімнастки СК «Юніор»

0

До спортивного клубу «Юніор» при Макарівській селищній раді входить чотири секції, однією з яких є художня гімнастика. Це дуже граціозний вид спорту, але й поруч з цим досить важкий, який потребує надзусиль і регулярних тренувань. Тренерами Макарівських юних гімнасток є Марія Валеріївна Геря та її мама, Оксана Анатоліївна Геря.

Марія Валеріївна прийшла в художню гімнастику у чотири з половиною роки. Щоденні тренування дали свої результати: в юному віці вона стала чемпіонкою Києва, а згодом і України. Кропітка праця над собою дала свої плоди, Марія дійшла до звання майстра спорту з художньої гімнастики, а от тренером працює вже три роки.
Її мама, Оксана Анатоліївна – кандидат в майстри спорту, на тренерській ниві працює майже 20 років. Ми вирішили більше дізнатися про розвиток секції. Інтерв’ю погодилась дати Оксана Анатоліївна, оскільки Марія Валеріївна зараз перебуває у США:
– Оксано Анатоліївно, як довго існує секція гімнастики в Макарові?
– 4 жовтня виповниться 3 роки, як відкрилась секція художньої гімнастики у нашому населеному пункті.
– І скільки спортсменів тренується під Вашим наставництвом?
– Починали лише з 3-х, а от вже зараз у нас тренуються 42 маленькі спортсменки, проте багато діток роз’їхались на літні канікули.
– У скількох змаганнях команда брала участь за цей період?
– Ми були учасниками трьох змагань і на всіх входили до числа призерів. Їздили до Харкова, Луцька, також великий турнір був у Броварах.
– Чи звертались Ви до місцевої влади за допомогою, обговорювали подальші плани розвитку секції. Які плануєте відвідати турніри?
– Так. Велика вдячність Макарівській селищній раді та всьому депутатському корпусу, а особливо Макарівському селищному голові Вадиму Токарю, які прислухались до наших прохань і вперше в історії Макарова виділили кошти на тренувальні збори. Вони відбудуться у комплексі «Бабусин Сад», у серпні. Там дуже хороші умови для наших гімнасток: басейн, стадіон та й діти будуть недалеко від батьків.
З 15 серпня готуємось до зборів і вже плавно перейдемо до сезону, тому що з жовтня вже починаються перші змагання. Для художньої гімнастики найважливіше – це літні збори, де закладається «фундамент» фізичної підготовки і техніки.
– До чого дітки готуються в даний момент, які виступи плануєте?
– Зараз ми вчимо показовий виступ Макарівського району. Вся команда, починаючи з самих маленьких і закінчуючи майстрами художньої гімнастики, – всі беруть участь в цьому спортивному танці.
Плануємо показати його у вересні, коли розпочнеться сезон і наша секція буде святкувати День народження.
– Як ідуть справи з матеріальним забезпеченням?
– У цьому році нас максимально підтримує Макарівська селищна рада, останнім придбанням став великий спортивний килим, він покриває майже весь спортзал, у якому ми займаємося. Звісно, при таких умовах підтримки професійний ріст гімнастики йде доволі добре. Не останню роль відіграють батьки, які готові вкладати кошти у розвиток своїх діток.gimn2
– Розкажіть детальніше про тренування?
– Тренування старших дітей проходять по 3–4 години, у молодших – 1,5 години. У літній період старша група поки займається 2–3 години на день, а молодша – годину.
– Зараз весь тягар тренерства ліг на Вас, адже Марія поїхала до США . Це тимчасова поїздка чи вона планує там залишитись?
– Вона має повернутися у вересні, а до Америки поїхала з метою підвищення спортивної майстерності. Там проходять літні збори гімнастів топ-рівня зі всього світу, їм влаштовують тренерські семінари і тренування, де вони вдосконалюють тренерські навички.
– Чи хотіли б Ви щось змінити в роботі секції?
– Звичайно, завжди хочеться прагнути чогось більшого! Дуже хочемо мати свій зал хореографії, але загалом нас все влаштовує. Чудові умови, хороший директор ДЮСШ – Сергій Вдовиченко, завжди чуйний голова СК «Юніор» Олександр Богдюк прислухається до наших потреб і прикладає максимум зусиль для їх задоволення.
Та й Макарівська селищна рада на чолі з Вадимом Яковичем не забуває про нас.
Не вистачає лише дзеркал і хореографічного залу, для художньої гімнастики це також важлива частина у підготовці.

Колектив спортивного клубу надзвичайно гордий за те, що має секцію такого гарного і граціозного виду спорту, як художня гімнастика. Щиро раді за Марію та Оксану Анатоліївну, яким вдалося за три роки досягти таких, без перебільшень, високих результатів.
Дорогі батьки, ми запрошуємо вас, відвідати тренування наших гімнастів, щоб побачити все на власні очі. Впевнені, що після цього, ви не залишитесь байдужими і приведете своїх діток до наших тренерів, професіоналів своєї справи.

Вікторія СТОРЧОВА ,
прес-секретар ГО СК «Юніор».

Додати коментар