СВЯТО КНИГИ В МАКАРОВІ

0

У суботу, 1 липня в Макарові проходив Перший Всеукраїнський літературно-мистецький фестиваль «BOOK ФЕСТ», який започаткований Національною спілкою письменників України і має на меті популяризувати українські видавництва та українських авторів.

Цього року він проводиться в Київській області, а наступного організаторами заплановано розшири межі фестивалю і виїхати в інші регіони. Розпочато фестивальну ходу з Бородянки. Після Макарова естафету прийняла Буча.
За попередньою заявкою до Макарова 1 липня мало приїхати понад десяток видавництв та велика кількість письменників і поетів. Приємно зазначити, що макарівський захід викликав інтерес у літераторів з інших областей і тому він дійсно носив Всеукраїнський характер.
У фестивалі взяли участь письменники з Житомирщини – Михайло Пасічник та Валерій Хмелівський, поетеса з Вінниччини Валентина Павленко, київські літератори – Антонія Цвід, Ніна Шаварська, Валентина Козак та інші.
З вітальним словом до присутніх звернувся ініціатор проекту «BOOK ФЕСТ», член Національної спілки, головний редактор газети «Бучанські новини» Сергій Куліда.
Директор Макарівського районного історико-краєзнавчого музею Віталій Гедз коротко охарактеризував присутнім літературну Макарівщину, більш детально зробивши акцент на постаті нашого земляка Володимира Малика.
Від імені оргкомітету фестивалю до гостей звернулися секретар Макарівської селищної ради Наталія Островська та голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, який розповів про започаткування спільно з керівництвом Макарівського району Літературної премії імені Володимира Малика.
Разом з виконуючою обов’язки завідувача сектора культури, молоді, національностей та релігій Макарівської райдержадміністрації Зінаїдою Божок, Михайло Сидоржевський оголосив, що першим Лауреатом став Володимир Білінський за трилогію «Україна – Русь».
Відомий письменник-дослідник Володимир Білінський висловив слова подяки за вручення премії та подарував екземпляри всіх своїх книг макарівцям, які передали до районної бібліотеки. Слід зазначити, що під час фестивалю присутні видавництва та літератори дарували книги до бібліотечного фонду нашого містечка.
Також Зінаїда Божок від імені керівників Макарівського району вручила «Подяки» за участь у фестивалі Михайлу Сидоржевському та Сергію Куліді, а представники Національної спілки письменників України у свою чергу вручили «Подяки» організаторам фестивалю Людмилі Колос, Ігорю Годенкову, Віталю Гедзу, Валентині Йовенко, Михайлу Пасічнику та іншим.
Мистецькі вітання для всіх, хто завітав на фестиваль, подарували бард – член Макарівської організації творчої спілки “Конгрес літераторів України” Володимир Хоменко, голова Київської обласної організації Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» Ігор Годенков, головний редактор газети «Культура і життя» Євген Букет.
Після урочистої частини поети Макарівщини та гості по черзі зачитували свої поезії перед присутніми.
Згодом у Макарівській районній бібліотеці для дітей відбулася презентація книг: «Афродита» Антоніни Спірідончевої; «Рум’яновида осінь» Надії Чорноморець; «Швачка – фенікс українського духу» Євгена Букета; «Віддать все хочу, люди, вам» Олексія Верхівця; «Двовійна», «То – біла гарячка Росії» Михайла Пасічника; «Дякую, мамо, тобі, за життя», – поетичного альманаху, в якому розміщена поезія Ігоря Годенкова.
Наступним етапом фестивалю стало відвідування експозиції Макарівського районного історико-краєзнавчого музею, де директор Віталій Гедз ознайомив присутніх з новими надходженнями та показав матеріали з розділу «Письменники Макарівщини». Надзвичайний інтерес у гостей викликали праці Віталія Кулаковського та Петра Сиченка про Гайдамаччину.
bf2Завершувався фестиваль у актовій залі Макарівського районного Будинку культури, де організатори вручили подяки за участь у Першому Всеукраїнському літературно-мистецькому фестивалі «BOOK ФЕСТ Макарів», а мистецькі колективи району – вокальний ансамбль «Ясен-цвіт» Ясногородського Будинку культури (керівник Олександр Сніжко); зразковий аматорський хореографічний колектив «Ясочка» Макарівського районного Будинку культури (керівник Оксана Смоленська); народний аматорський фольклорний ансамбль «Чебреці» Макарівського РБК (керівник Галина Гончаренко); народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» Колонщинського Будинку культури (керівник Любов Лавицька); вокальний колектив «Зоряниця» Макарівського РБК (керівник Людмила Колос); народний аматорський чоловічий гурт «Козацькі джерела» Макарівського РБК (керівник Олександр Сніжко) та виконавці Богдан Сінькур, соліст Колонщинського Будинку культури, Оксана Ткач; випускниця Київського коледжу культури і мистецтв, для всіх учасників та гостей фестивалю подарували концертну програму.

Додати коментар