ДІТИ ПОЗА МЕЖАМИ ДИТЯЧОГО САДКА

0

Літо, період відпусток і відпочинку, які, на жаль, не можуть тягнутися все літо. Тому багатьом з нас не залишається вибору і  потрібно вести дитину в дитячий садок і бігти на роботу. Одразу хочу висловити подяку керівництву Макарівської селищної ради, завідувачам дитячих садків і вихователям, за те, що працюють влітку, а не всім табором йдуть у відпустки, залишаючи батьків перед складним питанням, куди подіти дітей!

А це ще до недавнього часу було нормою в районі, хоча і зараз є випадки, але все ж таки. І ніхто не брав до уваги, що на роботу ми всі ходимо постійно, незважаючи на пору року. Розумію, напевно складно вигадати і спланувати дозвілля маленьких дітей влітку. І звісно, без екскурсій за межі садочка – нікуди…
Але батьки зіштовхнулися з проблемою виводу дітей з території дитячого садка без поставлення до відома їх самих. Тобто, прогулянки дітлахів по вулицях населеного пункту, просто з ініціативи вихователя, або на запрошення (правильніше сказати – за наказом) керівництва.
Питання у батьків почали виникати після розповідей діток ввечері. І вихід дітей в спеку на вулицю ввели багатьох у відвертий шок і викликали подив. Справа в тому, що у вихователів є нормативні акти, якими вони керуються, виконуючи свої посадові обов’язки:

ІНСТРУКЦІЯ щодо організації та проведення екскурсій і подорожей з учнівською та студентською молоддю.
ІV. Права та обов’язки керівника та заступника керівника групи, що проводять екскурсію, подорож 

…провести збори батьків учасників екскурсії, подорожі (для далеких екскурсій, подорожей (учасників віком до 18 років).

(Звісно ніхто не просить проводити батьківські збори кожного разу, але попередити повинні!)
Прикро, але мабуть вони про них забувають. Зараз я хочу, щоб мої слова всі сприйняли без агресії, тому що ми, батьки, не вороги, ми просто хочемо, щоб всі виконували свої обов’язки рівно на стільки, на скільки це має бути. Ніхто не проти навчальних і розвивальних прогулянок та екскурсій, просто це повинно бути сплановано, поставлено до відома і підготовлено всіма учасниками. Щоб такі заходи приносили лише радість, захоплення і купу приємних емоцій і вражень.
Тим паче, зараз літо, спека. Потрібно, як мінімум, запастися «згодою батьків», водою, панамками і достатньою кількістю дорослих, які все будуть тримати під контролем. Тому, що головним для всіх, як для батьків так і для вихователів, – це здоров’я і безпека діточок.
Я не заперечую, факт існування батьків, які згодні, щоб діти залишали межі навчально-виховного комплексу без їх відома, але більшість дорослих хочуть знати, де перебуває дитина протягом дня.
Тим паче, я прихильниця, щоб у Макарові не виникало більше скандалів щодо дітей, подібних до того, який був наприкінці червня. А для цього всього-на-всього потрібно, щоб вихователі заздалегідь попередили батьків про перебування дітей у той чи інший час за межами садочку. (Якщо попередити більшість батьків не можливо – відмініть захід!!!)
Але, на жаль, я давно помітила: не дуже люблять наші педагоги звітуватися батькам, щодо роботи, яку вони проводять з дітьми, що в принципі робити повинні. Ніколи немає розкладу занять на кожен день, ви не можете проконтролювати проведенні заняття, за які ви платите кошти, будь то іноземна мова, хореографія, співи тощо.
Дуже важко довідатись про що була вистава постійно приїжджаючих театрів. І майже на всі питання вихователі і найняті педагоги відповідають незрозуміло та агресивно, ніби то робота нікому непотрібна. Напевно із таких невеличких прикростей формується ставлення до інтересів батьків. Тому, будьте пильні, бережіть своїх дітей, відстоюйте свої права, не давайте нікому керувати собою і своєю дитиною!

Олександра СМІРНОВА.

Додати коментар