Концерт для захисників

0

Нещодавно 54 бригада, 25 батальон «Київська Русь», Грузинський легіон та Добровільний Український корпус Правий Сектор «Вовки Подолянина» вий шли на ротацію з бойових позицій – Світлодарської дуги, де довгий час тримали оборону і 28 грудня минулого року відкинули ворога на 4 км назад.

У 25 батальйоні служать двоє наших земляків з села Наливайківка – Євген Чупрун та його дружина Людмила. Вони й звернулись до мене з проханням привезти в батальон наших артистів з Макарівщини. Я зателефонувала до нашого майстра художнього слова, заслуженого артиста України, Героя України – Анатолія Несторовича Паламаренка, керівника прекрасних колективів «Калинове гроно», «Мальви» «9-е Небо» з села Липівка – Анатолія Володимировича Дем’янчука та відомого макарівського барда Володимира Констянтиновича Хоменка. Ці прекрасні артисти з радістю погодилися порадувати своєю творчістю наших мужніх воїнів, щоб вони хоч на мить забули про тяжкі бої, про страхіття війни.
Дівчатка з колективу «Мальви» підготували пісню, виконану неповторним Вахтангом Кікабідзе в кінофільмі «Міміно». Дівчатка співали її для доблесних грузинів, які прийшли на допомогу нашій країні так, як і ми допомагали їм, коли в 2008 році російські окупанти вторглися на територію їх суверенної держави Грузії…
Ми ночували на полігоні разом з нашими воїнами. Була нагода познайомитися з ними, поспілкуватися, потиснути їм руку, обняти їх, подякувати за мир у нашому домі. Ми разом снідали, обідали солдатською їжею. Їх раціон трішки покращили завдяки добрим людям, що живуть в нашому Макарівському районі – це Дмитро Романюк, Констянтин Гурін, Павло Тюхтій, Майя Бірук з Києва і родина Григоренків – Вячеслав та Інна, які дали кошти, а наші патріоти, з м. Харків купили свіжі овочі, кабанчика для найдорожчих людей сьогодні на землі – наших захисників. Олександр Чиковані – грузин за національністю, який живе в м. Київ, передав «смачні вітання» для своїх побратимів із Грузинського легіону. Родина Михайловських – Олена та Анатолій з Макарова передали свіжі фрукти для наших захисників.

Наступного дня відбувся концерт і наші артисти дарували найкращі пісні, Анатолій Несторович, як завжди, майстерно читав твори, написані прекрасними авторами, яких народила українська земля, – Павла Глазового, Тараса Шевченка. Звучали авторські пісні Анатолія Дем’янчука та Володимира Хоменка і обов’язково звучала пісня, якою ми відкриваємо завжди наші концерти на фронті – про містечко Макарів. Потім звучали пісні на замовлення від наших воїнів. Грузини виконали декілька пісень свого народу.
Далі були подарунки від воїнів: це – прапор 54-ї бригади, 25-го батальйону, які були приєднані до низки прапорів від різних міст, бригад, батальйонів, що боронять нашу землю.
З нами поїхала організатор Великої Української Ходи Катерина Валевська, яка розгорнула на полігоні більше трьохсот українських прапорів з різних міст України і кожен воїн ходив, шукав прапор свого міста, щоб доторкнутися до нього, як до частинки рідного дому.
Після обіду наши артисти вирушили додому, а я з Катериною Валевською – в місячну подорож по Донецькій області з патріотичною місією: вшанувати Героїв майданів усіх міст Донецької області, вшанувати воїнів, які пішли з своїх міст захищати Україну, та сказати слова вдячності всім людям за любов до рідної української землі і показати, що вся Україна єдина в прагненні миру і приєднати прапори 28 міст Донецької області.
Це була надзвичайна подорож, що познайомила нас з чудовими патріотами, які живуть в Донецькій області, які люблять Україну, які разом з нашими воїнами зробили і роблять все можливе, щоб їхні міста сьогодні були, Українськими! Раніше, як я їхала на фронт до наших воїнів, це були просто міста на українській землі. А зараз, коли я проїжджаю по Донецькій чи Луганській областях, – дорогі моєму серцю місця, це люди-патріоти, яких я згадую з радістю.
Дякую Володимиру Тарнавському, Чоло Мамояну, Миколі Синьку, які забезпечили нас транспортом та пальним! Дякую водію маршрутки Василю Злотківському з села Маковище та оператору Валентину Кравченку з села Колонщина.
Спасибі Богу за те, що Він послав вас, добрих людей на допомогу захисникам нашим і нашої рідної землі! Спасибі всім за ваш внесок в нашу спільну перемогу! Слава Богу! Слава Україні! Слава Героям!

Оксана ГЕРАСИМЕНКО,
координатор Центру допомоги військовим
Макарівського району.

Додати коментар