ДИТИНСТВО, ОБПАЛЕНЕ ВІЙНОЮ…

0

21 червня, напередодні 76-річниці початку німецько-радянської війни у обрядовому залі Макарівського районного Будинку культури відбулася зустріч з ветеранами Другої світової війни, дітьми війни та ветеранами праці.

Захід проводився за ініціативи Макарівської громадської організації «Діти війни» та підтримки колективу районного Будинку культури.

Зі вступним словом до присутніх звернулася керівник ГО «Діти війни» Ніна Янкович. Вона розповіла про стан справ у громадській організації та про проблеми, з якими зараз зіткнулися діти війни. Потім свій пісенний подарунок широкому загалу представив хор ветеранів війни та праці районного Будинку культури (керівник Галина Гончаренко). Акапельно було виконано пісні «Пригадай, ветеране» та «Червона хустина».

Одним з учасників хору є Вацлав Янковський, якого і було запрошено до слова. Він всім присутнім побажав здоров’я та посмішок на обличчі за будь-яких умов.

Для більшості ветеранів актуальним став виступ Григорія Невмержицького – начальника відділу соціального захисту населення Макарівської райдержадміністрації. Він у деталях та на різноманітних прикладах розповів про субсидії, пільги для дітей війни тощо. Григорій Іванович пообіцяв присутнім оперативно повідомляти на шпальтах районної газети, яка за словами ветеранів є найдоступнішою в районі, про всі зміни у законодавстві України щодо субсидій та пільг.

Згодом директор Макарівського районного історико-краєзнавчого музею Віталій Гедз знову повернув учасників заходу у далеке минуле. Кандидат історичних наук коротко розповів про дітей війни та всю сумну статистику, яка з ними пов’язана. Детально історик розповів про матеріали районного музею, які розповідають про юних учасників війни з Макарівщини.

У присутніх виникло кілька запитань до Віталія Гедза. Зокрема, цікавило ветеранів чи висвітлюється в музеї діяльність колишніх директорів музею Германа Черешньова та Сергія Левченка? Відповідь директора задовольнила учасників зустрічі.

Потім слово взяв Василь Ляшенко, ветеран праці, ініціатор заходу. Він розповів про власні страшні спогади з часів Другої світової війни, побажав присутнім міцного здоров’я та запропонував хвилиною мовчання згадати всіх померлих.

Наприкінці зустрічі хористи разом із солісткою Зоєю Мішаніною виконали пісню «При долині кущ калини» – споконвічного символу України.

Лариса МІЩЕНКО,
художній керівник Макарівського
районного Будинку культури.

Додати коментар