ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

0

Сьогодні проходячи повз компанію молодих людей помітила дивний запах і цікавий предмет. Компанія веселилась, голосно сміялась, бісились, якщо можна так сказати, в принципі поведінка для підлітків нібито нормальна, але… Але якби я не знала деяких з цих персон, для яких це зовсім непритаманне і якби не дивний запах і заманливий димок з так званого «бульбіка».

Як ви вже зрозуміли мова сьогодні піде про наркотики. Я зі своєї сторони хочу попередити і дітей і батьків про цю безпечну на перший погляд забавку.
Як ми дорослі, люди вирішуємо свої проблеми, як розслабляємося, боремся з втомою, як піднімаємо собі настрій? Звісно кожен по-різному, але з розумом і повною адекватністю. Зрозуміло, що ми дорослі, самостійні і забезпечені можемо дозволити собі більше ніж наші діти, у нас є кошти, друзі, ми можемо виділити для себе вільний час, ми вже не знаходимся в рамках учбового і домашнього режиму, тому що ми вже самі батьки. Цим я хочу сказати, що в дітей як і в дорослих є проблеми, вони потрапляють в складні ситуації, перехідний вік, в них також буває втома, напруга тощо.
Діти живуть в складному ритмі: школа, гуртки, репетитори, іспити, вступи до навчальних закладів тощо. І ми батьки не завжди серйозно відносимось до дитячих проблем та переживань. Звісно не тільки від внутрішніх переживань діти звертаються до цигарки чи «бульбіка» з травичкою. Іноді це відбувається просто з цікавості, від бездіяльності чи під впливом дурної компанії. Але це обов’язково треба виявити, а краще попередити! Тож якщо ви помітили такі зміни в поведінці вашої дитини треба негайно діяти.
Найпоширенішими наркотичними речовинами в Україні є:
– препарати коноплі (канабіноїди);
– препарати опію (опіати);
– психостимулятори (амфетаміни).
Ознаки вживання похідних: маріхуана, гашиш, або сленгові назви – план, драп, травка, сіно тощо:
– невмотивована веселість, сміх;
– розширення зіниць;
– сухість у роті, спрага;
– почервоніння обличчя, повік;
– прискорена, нечітка мова;
– підвищений апетит;
– виражена сонливість до кінця сп’яніння.
Ознаки вживання наркотиків опіатної групи (екстракт з макової соломки, ханка, химка, морфій, героїн):
– після прийому наркотика виникає ейфорія (підвищення настрою);
– різке звуження зіниць;
– блідість чи почервоніння шкірних покривів;
– свербіння шкіри, переважно обличчя;
– малорухомість;
– сонливість;
– сліди внутрішньовенних інфекцій (ліктьові згини, передпліччя, шия, внутрішня поверхня стоп, підколінна ямка, пахова ямка, пахова ділянка).
Ознаки вживання психостимуляторів (амфетамінів – екстазі, первентин, ефедрон):
– підвищена фізична активність;
– ейфорія;
– розсіяність уваги;
– посилення статевого потягу;
– відсутність бажання спати;
– бліде обличчя;
– підвищений артеріальний тиск;
– розширення зіниць;
– вихід з амфетамінового спяніння супроводжується безсиллям, болеем у різних частинах тіла, тривалим важким сном, підвищеним аппетитом, тахікардією, похмурим настроєм із дратівливістю та агресивністю.
УВАГА! Ранніми ознаками вживання наркотичних речовин, незалежно від виду наркотичної речовини, можуть бути наступні зміни у поведінці, характері та фізіології підлітків:
– зникнення з дому на досить тривалий час;
– пропуски занять, зниження успішності;
– різкі, несподівані зміни поведінки (агресивність, злобність, замкнутість, брехливість, відчуженість, неохайність);
– поява боргів; зникнення з дому речей і грошей;
– втрата інтересу до навчання;
– байдужість до колишніх захоплень;
– поява у підлітка таких речовин як оцет, марганець, ацетон, йод;
– наявність серед речей підлітка шприців; гумових джгутів, таблеток;
– поява у лексиконі нових слів: «баян, машина» (шприц), «колеса» (таблетки) та інші;
– наявність слідів від ін’єкцій;
– розлади сну (безсоння або надзвичайно тривалий сон, сон удень, важке пробудження і засинання, тяжкий сон);
– розлади апетиту (різке підвищення апетиту або його відсутність, вживання значної кількості солодощів, поява надзвичайної спраги);
– коливання розміру зіниць очей (зіниці різко розширені або звужені до розміру булавкової голки) та зміни кольору шкіри (різко бліда, сірувата).

І так, якими повинні бути ваші дії. По-перше, ви повинні бути спокійними, спокійно говорити з дитиною, не кричати, не звинувачувати її в усіх смертних гріхах, а вияснити чому так відбулося. По-друге, ви повинні дати дитині зрозуміти що ви не
будете підтримувати її в цьому захопленні, тим самим не дасте можливості псувати своє життя і життя своїх близьких. Також
дитина повинна зрозуміти що від вас вона може отримати тільки підтримку в боротьбі з пагубною звичкою.
У багатьох читачів, ця стаття може викликати здивування. Але причиною підготовки даного матеріалу стала новина на facebook-сторінці Макарівського відділення поліції. У ній зокрема повідомлялося:
«1 червня 2017 р. на території України розпочався практичний етап щорічних оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «Мак-2017», який триватиме до 28 вересня поточного року.
Метою даних заходів є – протидія незаконному обігу наркотичних та психотропних речовин, виявлення та знищення незаконних посівів нарковмісних рослин маку та конопель, а також перекриття каналів надходження цих рослин до споживачів наркотиків.
Поліцейські Макарівщини вже мають перші результати: в с. Мар’янівка на території господарства раніше судимого громадянина П. працівниками Макарівського відділення поліції було виявлено незаконний посів та вирощування конопель в кількості 1268 стебел. Рослини коноплі вилучені та направлені на експертизу.
Слідчим відділенням відкрито кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 310 Кримінального кодексу України (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель) та проводиться досудове розслідування. Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 3 до 7 років».
Отже батьки висновки робіть самі.

Олександра СМІРНОВА.

Додати коментар