ЧЕТВЕРОНОГІ ДРУЗІ

0

Я завжди вважала що людина це розумний і адекватний індивід. Завжди вважала що люди зрозуміють один одного якщо поговорити, зможуть вирішити усі непорозуміння, але…. виявляється що це абсолютно не так, що вкрай прикро. Спілкуючись з багатьма людьми, односельцями, друзями, співробітниками зрозуміла як сильно і жорстко встало питання утримання домашніх тварин, а саме собак. В основному проблеми завжди однакові, непорозуміння між власниками тварин та людьми які потерпають від такого сусідства. Я дуже сподіваюся, що мої сьогоднішні слова прочитають власники тварин і задумаються, зрозуміють, що проблема є і вона повністю обґрунтована.

Я думаю кожен з нас неодноразово потравляв в ситуацію коли ти йдеш до магазину, або на зупинку, з ранку в садок, школу чи на роботу, або ввечері прогулюєшся з дитиною і зустрічаєш здоровенну собаку, яку хазяїн вирішив вигуляти без повідка і намордника. Причому собака типу вівчарки, алабая, ротвейлера тощо біжить попереду, а хазяїн десь на метрів 500 позаду. І він абсолютно не хвилюється про те що хтось може йти їм на зустріч, тому що впевнений, у нього найспокійніша вівчарка на планеті, незважаючи на те що вона входить в число найнебезпечніших та агресивніших собак світу.
Тому хочеться нагадати господарям, ст. 154 «Про порушення правил тримання собак і котів» Кодексу України про адміністративні правопорушення: «Тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян». Також хочеться нагадати Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження» ст 1. «Визначення термінів»:
«– власник тварини – юридична або фізична особа, яка здійснює догляд за твариною, що належить їй на праві власності або на інших підставах, що не суперечать законодавству, і несе відповідальність за стан тварини та її дії».
Враховуючи вище сказане вважаю, не може бути ніяких переконань оточуючих в «безмежній доброті» вашої тварини, тільки виконання елементарних правил безпеки. І більшість конфліктів відпаде сама собою. Також власник тварини повинен знати ст. 12. «Особливості права власності та інших речових прав на тварин» у який зазначено:
«Шкода, заподіяна особі або майну фізичної особи, а також шкода, заподіяна майну юридичної особи твариною, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її утримує. Шкода, заподіяна тварині, що має власника, іншою особою, підлягає відшкодуванню в повному обсязі власникові тварини або особі, що її утримує.»
Трапляються непоодинокі випадки, коли людина каже, собака не моя, щоб не нести відповідальності за її дії. Але згідно ст. 9 «Реєстрація та облік домашніх тварин»:
«…право власності на тварину набувається після її реєстрації, або за наявності документів, що підтверджують факт володіння твариною, або після двох місяців її утримання за письмовим свідоцтвом щонайменше двох свідків (якщо тварина не зареєстрована)».
Також часто зустрічаю двори в яких мешкають великі, потенційно небезпечні собаки, але умови їх утримання не дотримані: Собака просто прив’язана на поводок, а тин відсутній…куди це годиться, а якщо сьогодні, завтра вона відірветься? Часто це тин в метр заввишки, який собака перестрибує в лічені секунди… або своєю вагою вивалює гнилі штахети… Тому шановні друзі четвероногих запам’ятайте. Розділ III «Правила поводження з тваринами, що виключають жорстокість» С. 19 «Основні засади утримання домашніх тварин»:
«…Особа, яка утримує домашню тварину, зобов’язана:
– зареєструвати тварину відповідно до вимог цього Закону;
– не виводити без коротких повідків і намордників собак потенційно небезпечних порід;
– фізичним особам – власникам домашніх тварин – у вільному вигулі на ізольованій, добре огородженій території (в ізольованому приміщенні або на земельній ділянці) на прив’язі або без неї;
Особа, яка супроводжує тварину, зобов’язана забезпечити:
– безпеку оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди супроводжуваною домашньою твариною;
– безпеку супроводжуваної домашньої тварини;
– безпеку дорожнього руху при проходженні з домашньою твариною біля транспортних шляхів і при їх переході шляхом безпосереднього контролю за її поведінкою.
При супроводженні домашніх тварин не допускається залишати їх без нагляду.
Собаки без повідків, а собаки небезпечних порід – без повідків і намордників, можуть знаходитись поза місця їх постійного утримання лише:
– під час вигулу на встановлених для цього місцях;
– під час оперативного використання правоохоронними органами собак спеціального призначення, а також собак під час муштри, на полюванні, на навчально-дресувальних майданчиках.
Якщо собака утримується на огородженій земельній ділянці, при вході на ділянку встановлюється попереджуючий напис.
Фізичні та юридичні особи, які утримують домашніх тварин, зобов’язані дотримуватися вимог нормативно-правових актів, зазначених у статті 2 цього Закону, санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил, а також не допускати порушень прав і законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб та не створювати загрози безпеці людей, а також інших тварин…»
Звісно самим людям, сусідам, односельцям важко боротися з такими горе-власниками домашніх тварин тому їм в цьому повинна допомагати органи внутрішніх справ. З останніми звісно все зовсім погано, так як в деяких місцях цих людей не бачили в очі і навряд чи вони хоч раз проходили по своїй ділянці, щоб виявити певні прикрі порушення утримання тварин, хоча керуючись ст. 32 «Нагляд органів внутрішніх справ за дотриманням цього Закону»:
«…Органи внутрішніх справ (патрульно-постова служба та дільничні інспектори поліції) здійснюють нагляд за дотриманням порядку вигулу домашніх тварин у громадських місцях та вживають відповідних заходів у разі порушення законодавства про порядок поводження й утримання домашніх тварин…»
«…Поліція в порядку, встановленому Законом України «Про поліцію», має право на застосування вогнепальної зброї до домашньої тварини в разі, якщо її поведінка створює загрозу для здоров’я людини…»
Тому мої шановні читачі, прошу вас, незамовчувати, не намагатися вирішити проблему самотужки, а звертатися до вище зазначених осіб, і вимагати провести певні дії щодо некомпетентних власників потенційно небезпечних тварин.
Також хочеться додати, в більшості цивілізованих країн світу утримання потенційно небезпечних собак тягне за собою низку труднощів, обов’язкові довідки про проходження навчання та дипломи про можливість утримання собак, також обов’язкова реєстрація та страхування тварин. І що не менш важливо – господарю тварини загрожують величезні штрафи і пояснення в разі втечі тварини чи її появи без повідка і намордника. Також власники тварин несуть жорстку кримінальну відповідальність за дії своїх четвероногих друзів. Такі методи впливу на власників тварин змушують серйозно задуматися перед тим як заводити собі друга.
Також «точка кипіння» дійшла ситуація з безпритульними собаками, які групами збираються на базарах, біля продуктових магазинів, кафе там де їх дружно підкормлюють усі небайдужі. І це на мою думку не нормально, коли я не можу пройти повз магазин щоб на мене чи мою дитину не кинулись собака. Звісно захисники скажуть, вони стерилізовані і нікому не заважають, не кусають, просто гавкають, а те що дитина боїться йти до школи повз таких сусідів, це нормально? Тому знову хочу призвати владу з цим потрібно щось робити і це повністю й ваших рука. Керуючись ст. 17 «Вилов та тимчасова ізоляція безпритульних тварин»:
«…Вилов безпритульних тварин здійснюється за заявами державних органів, організацій та громадян у випадках, коли їх перебування на певній території провокує виникнення конфліктних ситуацій або іншим чином утворює загрозу здоров’ю або майну громадян, майну організацій, диким тваринам та середовищу їх існування…
…Може бути повернено на місце вилову під опіку фізичних осіб, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, громадських і благодійних організацій, якщо тварина визнана безпечною для оточуючих, а її повернення не викликає обґрунтованих заперечень з боку громадян, юридичних осіб, державних установ та організацій, не призведе до погіршення стану природного середовища та умов мешкання диких тварин…»
Але вважаю, що мало хто погодиться поверненню таких тварин, так як відповідати за їх дії і поведінку нікому. Для захисників тварин скажу, здоров’я дітей важливіше за безпритульну собаку, тому кому їх шкода – забирайте додому, облаштовуйте їм притулки і місця перебування.
Насамкінець хочу додати, немає нічого ціннішого за людське життя та здоров’я, тому виходячи на прогулянку зі своїм другом задумайтесь, чи варто ставити під загрозу життя дитини і щоб ви зробили якщо б таке горе сталося з вами, вашою дитиною чи вашими близькими? Вважаю тоді питання впровадження заходів безпеки відпаде саме собою і буде виконуватись постійно.

Для довідки :
Перелік найнебезпечніших порід собак:
Ротвейлер, німецька і східноєвропейська вівчарки, кавказька вівчарка, південноросійська і середньоазіатська вівчарки, московська сторожева, американський пітбультер’єр, американський стафордшир-тер’єр, доберман.

Олександра СМІРНОВА.

Додати коментар