ЛІТНЄ ДОЗВІЛЛЯ ДІТЕЙ МАКАРІВЩИНИ…

0

Настало таке довгоочікуване, жадане літо. Його з усім дитячим нетерпінням чекали як малі, так і дорослі. Одні, щоб відпочити від домашніх завдань і контрольних робіт, а інші, щоб відпочити від перших.

Звісно, не для всіх наших діток літо буде суцільним відпочинком. Багатьом треба здавати ЗНО, вступати до вищих навчальних закладів і відпочити їм доведеться набагато пізніше, і зовсім не довго. Але це крок у доросле, цікаве, нове життя.
Та сьогодні я хочу поговорити про канікули діток, які закінчили навчальний рік і чекають від літа нових пригод і вражень. По-перше, хочеться подякувати батькам за те, що намагаються дати діткам можливість відпочити на морі, оздоровитися і набратися сил та натхнення для наступного навчального року.
Але всі ми розуміємо, що відпочинок на морі не може тривати місяцями, тому виникає питання: чим зайнятися дитині влітку? Перше, що дивує, у нас такий великий і красивий район, є що показати, до того ж з великою кількістю підприємств, але ніхто з них не створює і не фінансує дитячих таборів, екскурсій і гуртків.
Єдиною альтернативою є мовні табори при школах, за це педагогам окрема подяка, але вважаю, що можна було б додати кілька екскурсій по Макарівщині, до Києва, на страусину ферму, в «Українське село». Також можна влаштувати менш витратні пригоди, майстер-класи при бібліотеках, районному музеї, Центрі творчості дітей та юнацтва ім. Д.Туптала.
Як варіант, можна проводити курси маленьких скаутів, табори під відкритим небом у наметах, що користуються популярністю по всій Україні та за кордоном. Влаштувати дні дитячих змагань, волейбольні, баскетбольні або футбольні. Може просто «веселі старти» для малечі і квести для розумничків. Також хочеться подякувати за почищену річку і пляж. Але чому б на пляжі не влаштувати свято Нептуна, тощо?
Це все бюджетні проекти, які не потребують колосальних витрат, тільки бажання педагогів і трішки уваги місцевої влади та підприємців. Тому що всі ми розуміємо, дитина повинна розвиватися всебічно, повинна спробувати проявити себе в різних амплуа, повинна приміряти на себе різні ролі. Це важливо як для них, так і для нас, тому що в такі моменти діти можуть проявити себе, краще пізнати навколишній світ, побачити його з іншого боку, завести нові знайомства та хобі, які дадуть їм змогу рухатись далі з вірою в себе.

Олександра СМІРНОВА.

Додати коментар