“Яскраві діти України”

0

28 травня на Київщині стартує конкурс дитячої творчості Київської області «Яскраві діти України», який відбудеться під патронатом голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана та благодійного фонду Ярослава Москаленка.

Участь у конкурсі беруть дитячі художні колективи (малі форми, дуети та тріо) та солісти-вокалісти. Головна мета конкурсу: національно-патріотичне виховання, популяризація української народної та естрадної пісні, виявлення юних талановитих виконавців, виховання художнього смаку та поваги до мистецтва, професіоналізму, відродження кращих традицій вокальних жанрів, встановлення творчих контактів, зміцнення дружніх зв’язків.

Серед основних завдань конкурсу: пошук та підтримка обдарованої молоді; підвищення виконавської майстерності та активізація творчої діяльності аматорських колективів, окремих виконавців; створення умов для формування та розвитку традицій народного та сучасного вокального виконання; сприяння національно-патріотичному вихованню молоді. «М.в.» вирішили поспілкуватись з Тетяною Онищенко, котра представлятиме на конкурсі Макарівщину.

Довідка: Тетяна Онищенко, 13 років. Учениця 7-го класу Макарівського НВК «ЗОШ I–ІII ступенів природничо-математичний ліцей». Учасниця вокального ансамблю «Акварель» та солістка Макарівського РБК. З шести років займається вокалом. Перший конкурс, в якому Тетяна прийняла участь був «Калиновий дзвін».

Тетяно, розкажіть про перший конкурс «Калиновий дзвін». Яке враження отримали та які емоції?
– Перший раз було багато хвилювань та переживань. Презентувала журі пісню «Сонячний віночок». Тоді вдалося перемогти на районному етапі, а вже на обласному, нажаль, до фіналу не потрапила. Журі відзначило як «майбутній» талант. З того часу на районних конкурсах займаю призові місця.

– У скількох конкурсах за цей період Вам вдалось прийняти участь?
– У багатьох! Кожного року проходить багато мистецьких конкурсів як у районі, області так і Всеукраїнских. Приймаю участь кожного року у «Таланти твої. Макарівщино» і завжди займаю призові місця. Раз на два роки приймаю участь у конкурсі «Калиновий дзвін». У цьому році знову вийшла у фінал даного конкурсу, але через хворобу у заключному концерті не змогла взяти участі. З відомих всій країні конкурсів, в яких брала участь – Всеукраїнський телевізійний конкурс «Крок до зірок», де зайняла друге місце в 2012 р., та фестиваль-конкурсі «Зоряні мости», де стала володаркою Гран-прі у 2015 р.

– Чи впливає Ваше творче хобі на вивчення предметів в школі? Вдається поєднувати співи та на вчання?
– Приємно сказати – я відмінниця. Намагаюсь кругом встигати: і в навчанні, і в своїх захопленнях співами, і в музичній школі, де навчаюся грі на фортепіано.

– Чого очікуєте від участі у конкурсі дитячої творчості «Яскраві діти України»?
– Позитивних емоцій, нових вражень, нових знайомств, нового досвіду! Вперше буду виконувати композицію під оркестровий супровід. На цьому конкурсі виконуватиму пісню Віктора Костенка «Є така земля». Дуже хвилююсь.

– Хто підтримує Вас у ваших захопленнях?
– Перш за все – це мої батьки! А ще мій керівник Людмила Василівна Колос, директор Макарівського районного Будинку культури, вчителі та друзі. За це їм дуже вдячна.

– Тетяно, а чим ще в житті крім співу захоплюєтесь? Чи є у Вас якісь хобі?
– Так, наприклад мені подобається грати на фортепіано. Раніше цікавилась танцями, але нажаль часу на них вже не вистачає. Намагаюсь відповідально до всього ставитись. Коли не вчусь – то співаю, а коли не співаю – граю на музичному інструменті. Вільного часу практично немає.

– Чим плануєте зайнятись літом під час канікул чи спланували вже свій вільний час?
– Плануємо з батьками поїхати на відпочинок до моря, а також у літній табір. А якщо Людмила Василівна зможе організувати поїздку закордон – то поїдемо на фестиваль до Болгарії.

– Що хочете побажати нашим читачам?
– Перш за все здоров’я, успіхів у всьому і мирного неба над Україною.

Бесіду вів Максим КРАВЧЕНЯ.

Додати коментар